W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

W sprawie korupcyjnej zatrzymano piątą pracownicę UM Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 marca 2014 18:45

altZatrzymano w miejscu pracy Beatę Z., lat 50, urzędniczkę Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Dokonali tego 24 marca, zgodnie z planem śledztwa, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, działając na polecenie prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Jest to już piąta osoba tegoż wydziału UM Gdańsk zatrzymana w tej korupcyjnej sprawie.


Prokurator przedstawił podejrzanej zarzuty popełnienia 3 /trzech/ przestępstw o charakterze korupcyjnym, polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w zamian za przedsięwzięcie czynności zmierzających do bezprawnego przyznania dwóch mieszkań komunalnych oraz do powiększenia trzeciego lokalu.


Przedstawione zarzuty są związane z zarzutami przedstawionymi pozostałym współpodejrzanym.
Po przesłuchaniu podejrzanej prokurator zastosował wobec pracującej od prawie 30 lat w tym wydziale Beaty Z. środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 8 tys. zł oraz w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

Jak informuje prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, aktualnie w sprawie jest podejrzanych 19 osób, którym prokurator zarzucił przyjmowanie korzyści majątkowych, wręczanie i pośrednictwo we wręczaniu korzyści majątkowych. Ponadto prokurator przedstawił zarzuty płatnej protekcji oraz fałszowania dokumentów.


Jedynie wobec podejrzanej Krystyny W., której prokurator zarzucił przyjęcie nie mniej niż 687 tys. zł korzyści majątkowych, od sierpnia 2013 roku jest stosowane tymczasowe aresztowanie.


Pozostałych 18 podejrzanych przebywa na wolności i stosowane są wobec nich nieizolacyjne środki zapobiegawcze (dozory policji, zakazy opuszczania kraju, poręczenia majątkowe i zawieszenia w czynnościach służbowych).


Wszystkim podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, kary grzywny i przepadek nielegalnie uzyskanych korzyści majątkowych.
W związku z zatrzymaniem pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, w gdańskim magistracie 23 marca odbył się briefing prasowy z udziałem Macieja Lisickiego, zastępcy prezydenta Gdańska ds. gospodarki komunalnej. Stwierdził on, iż urząd złożył do gdańskiej prokuratury zawiadomienie w tej sprawie o możliwości popełnienia przestępstwa. Do akt dołączono m.in. notatkę służbową ze skarg na korupcyjne poczynania pracownic tegoż wydziału. Prokuratura bada obecnie ich zasadność.


Wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki stwierdził też, że w związku z tą sprawą obejmującej coraz większą ilość pracownic podległego mu wydziałowi, nie zamierza poddawać się do dymisji. Bo według niego te nieprawidłowości nie wynikały z braku nadzoru, lecz podkładania fałszywych dokumentów.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 outsider 2014-03-26 06:10
Nad "gangiem" urzedników dyr. Majewska ,nad nią dyr. Skuras,nad nim wice Lisicki,na tronie Adamowicz - czy ta grupa nie jest pięknie zorganizowana i skutecznie rzadzaca wisoką nad zatoka
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież