Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej... Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem » Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD na Pomorzu to najzamożniejszy po... Gdańsk i okolice w malarstwie » Od 6 sierpnia 2020 roku przez najbliższy miesiąc w Kościele św. Jana prezentowana będzie wystawa zat... Dzieło "Solidarności" » Wiele wydarzeń historycznych na świecie "dorobiło się" prawdziwych dzieł sztuki. Rewolucję Francuską...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
niedziela, 02 sierpnia 2020 13:47
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
Zaplanowany na poniedziałek mecz 5. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowe ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

W sprawie korupcyjnej zatrzymano piątą pracownicę UM Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 marca 2014 18:45

altZatrzymano w miejscu pracy Beatę Z., lat 50, urzędniczkę Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Dokonali tego 24 marca, zgodnie z planem śledztwa, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, działając na polecenie prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Jest to już piąta osoba tegoż wydziału UM Gdańsk zatrzymana w tej korupcyjnej sprawie.


Prokurator przedstawił podejrzanej zarzuty popełnienia 3 /trzech/ przestępstw o charakterze korupcyjnym, polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w zamian za przedsięwzięcie czynności zmierzających do bezprawnego przyznania dwóch mieszkań komunalnych oraz do powiększenia trzeciego lokalu.


Przedstawione zarzuty są związane z zarzutami przedstawionymi pozostałym współpodejrzanym.
Po przesłuchaniu podejrzanej prokurator zastosował wobec pracującej od prawie 30 lat w tym wydziale Beaty Z. środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 8 tys. zł oraz w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

Jak informuje prok. Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, aktualnie w sprawie jest podejrzanych 19 osób, którym prokurator zarzucił przyjmowanie korzyści majątkowych, wręczanie i pośrednictwo we wręczaniu korzyści majątkowych. Ponadto prokurator przedstawił zarzuty płatnej protekcji oraz fałszowania dokumentów.


Jedynie wobec podejrzanej Krystyny W., której prokurator zarzucił przyjęcie nie mniej niż 687 tys. zł korzyści majątkowych, od sierpnia 2013 roku jest stosowane tymczasowe aresztowanie.


Pozostałych 18 podejrzanych przebywa na wolności i stosowane są wobec nich nieizolacyjne środki zapobiegawcze (dozory policji, zakazy opuszczania kraju, poręczenia majątkowe i zawieszenia w czynnościach służbowych).


Wszystkim podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności, kary grzywny i przepadek nielegalnie uzyskanych korzyści majątkowych.
W związku z zatrzymaniem pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, w gdańskim magistracie 23 marca odbył się briefing prasowy z udziałem Macieja Lisickiego, zastępcy prezydenta Gdańska ds. gospodarki komunalnej. Stwierdził on, iż urząd złożył do gdańskiej prokuratury zawiadomienie w tej sprawie o możliwości popełnienia przestępstwa. Do akt dołączono m.in. notatkę służbową ze skarg na korupcyjne poczynania pracownic tegoż wydziału. Prokuratura bada obecnie ich zasadność.


Wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki stwierdził też, że w związku z tą sprawą obejmującej coraz większą ilość pracownic podległego mu wydziałowi, nie zamierza poddawać się do dymisji. Bo według niego te nieprawidłowości nie wynikały z braku nadzoru, lecz podkładania fałszywych dokumentów.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 outsider 2014-03-26 06:10
Nad "gangiem" urzedników dyr. Majewska ,nad nią dyr. Skuras,nad nim wice Lisicki,na tronie Adamowicz - czy ta grupa nie jest pięknie zorganizowana i skutecznie rzadzaca wisoką nad zatoka
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież