W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorskie SLD o zwolnieniu dyrektor Grzeni

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 11 września 2013 18:52

Członkowie pomorskiego SLD przed głównym wejściem do Szpitala Specjalistycznego św. Wojciecha na Zaspie podzielili się z dziennikarzami swoimi uwagami na temat odwołania dyrektor Krystyny Grzenia przez samorządowe władze województwa pomorskiego.Aleksander Lewandowski z Wejherowa: - Nas niepokoi to, że zdrowie i życie człowieka zaczyna traktować się jako towar. W gospodarce wolnorynkowej jeśli zdrowie jest towarem, to następuje upadek człowieczeństwa. Niebawem przestaniemy leczyć ludzi starszych, bo to się nie opłaca. Przestaniemy używać znieczuleń, bo one kosztują. A przecież obowiązkiem państwa  jest zapewnienie leczenie obywateli. Natomiast dotychczasowe przekształcenia wcale nie doprowadziły do poprawy funkcjonowania polskiej służby zdrowia.

Tomasz Bojar-Fijałkowski, rzecznik prasowy pomorskiego SLD: - Nasze wątpliwości budzi takie zarządzanie kadrami. Zwalniane są osoby, które mają i zgłaszają jakieś konkretne wątpliwości. Tak więc nawet krytyka konstruktywna jest powodem do odwołania z zajmowanego stanowiska. Najprawdopodobniej na to stanowisko będzie poszukiwana osoba uległa, pasywna, bierna, ale posłuszna.
Zarząd Wojewódzki SLD na ostatnim swoim posiedzeniu krytycznie odniósł się do przekształcania w spółki prawa handlowego placówek służby zdrowia. Dane ekonomiczne wskazują, że te placówki które zostały przekształcone, to wcale nie poprawiły swojej kondycji finansowej. A niebezpieczeństwo jest takie, że spółka prawa handlowego w rocznym bilansie przynosi straty i zbyt długo nie można jej utrzymywać.


alt

Na zdjęciu od lewej: Aleksander Lewandowski szef SLD w Wejherowie, członek rady Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku, Tomasz Bojar-Fijałkowski, rzecznik prasowy pomorskiego SLD oraz Mariusz Falkowski, radny i członek komisji zdrowia sejmiku pomorskiego.


Mariusz Falkowski, radny sejmiku pomorskiego: – To jest pierwszy etap prywatyzacji tego szpitala. Do niedawna dyrektor tego szpitala Krystyna Grzenia była nam pomorskim radnym przedstawiana jako doskonały menadżer. Jako wzór dobrego zarządzania. Ona jako pierwsza skierowała sądowy pozew w walce o dobro pacjenta. To jej odwołanie należy uznać jako karną decyzję marszałka Mieczysława Struka. A przecież dyrektor Grzenia nie jest przeciwko prywatyzacji w tym niekorzystnym dla szpitala momencie. Bo to się po prostu nie opłaca tej placówce. A przecież przez lata tolerowano nieudolnych menadżerów, jak choćby w szpitalu w Kościerzynie doprowadzając ją do upadku. Reagowano dopiero wówczas, jak się waliło. W przypadku dyrektor Grzeni, z wykształcenia ekonomistki, ta reakcja jest niewłaściwa i budzi wiele wątpliwości. Ludzi trzeba szanować, bo jeśli cały personel opowiada się za swoją dyrektor, to po tylu latach jej wzorowej pracy nie powinno się jej zwalniać. My jako SLD nie zgadzamy się z taką polityką kadrową.  

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 pacjen-tka 2013-09-14 14:03
ten w srodku to od kawioru i jaguara czy po bypassach/
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież