Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pomorskie SLD o zwolnieniu dyrektor Grzeni

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 11 września 2013 18:52

Członkowie pomorskiego SLD przed głównym wejściem do Szpitala Specjalistycznego św. Wojciecha na Zaspie podzielili się z dziennikarzami swoimi uwagami na temat odwołania dyrektor Krystyny Grzenia przez samorządowe władze województwa pomorskiego.Aleksander Lewandowski z Wejherowa: - Nas niepokoi to, że zdrowie i życie człowieka zaczyna traktować się jako towar. W gospodarce wolnorynkowej jeśli zdrowie jest towarem, to następuje upadek człowieczeństwa. Niebawem przestaniemy leczyć ludzi starszych, bo to się nie opłaca. Przestaniemy używać znieczuleń, bo one kosztują. A przecież obowiązkiem państwa  jest zapewnienie leczenie obywateli. Natomiast dotychczasowe przekształcenia wcale nie doprowadziły do poprawy funkcjonowania polskiej służby zdrowia.

Tomasz Bojar-Fijałkowski, rzecznik prasowy pomorskiego SLD: - Nasze wątpliwości budzi takie zarządzanie kadrami. Zwalniane są osoby, które mają i zgłaszają jakieś konkretne wątpliwości. Tak więc nawet krytyka konstruktywna jest powodem do odwołania z zajmowanego stanowiska. Najprawdopodobniej na to stanowisko będzie poszukiwana osoba uległa, pasywna, bierna, ale posłuszna.
Zarząd Wojewódzki SLD na ostatnim swoim posiedzeniu krytycznie odniósł się do przekształcania w spółki prawa handlowego placówek służby zdrowia. Dane ekonomiczne wskazują, że te placówki które zostały przekształcone, to wcale nie poprawiły swojej kondycji finansowej. A niebezpieczeństwo jest takie, że spółka prawa handlowego w rocznym bilansie przynosi straty i zbyt długo nie można jej utrzymywać.


alt

Na zdjęciu od lewej: Aleksander Lewandowski szef SLD w Wejherowie, członek rady Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku, Tomasz Bojar-Fijałkowski, rzecznik prasowy pomorskiego SLD oraz Mariusz Falkowski, radny i członek komisji zdrowia sejmiku pomorskiego.


Mariusz Falkowski, radny sejmiku pomorskiego: – To jest pierwszy etap prywatyzacji tego szpitala. Do niedawna dyrektor tego szpitala Krystyna Grzenia była nam pomorskim radnym przedstawiana jako doskonały menadżer. Jako wzór dobrego zarządzania. Ona jako pierwsza skierowała sądowy pozew w walce o dobro pacjenta. To jej odwołanie należy uznać jako karną decyzję marszałka Mieczysława Struka. A przecież dyrektor Grzenia nie jest przeciwko prywatyzacji w tym niekorzystnym dla szpitala momencie. Bo to się po prostu nie opłaca tej placówce. A przecież przez lata tolerowano nieudolnych menadżerów, jak choćby w szpitalu w Kościerzynie doprowadzając ją do upadku. Reagowano dopiero wówczas, jak się waliło. W przypadku dyrektor Grzeni, z wykształcenia ekonomistki, ta reakcja jest niewłaściwa i budzi wiele wątpliwości. Ludzi trzeba szanować, bo jeśli cały personel opowiada się za swoją dyrektor, to po tylu latach jej wzorowej pracy nie powinno się jej zwalniać. My jako SLD nie zgadzamy się z taką polityką kadrową.  

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 pacjen-tka 2013-09-14 14:03
ten w srodku to od kawioru i jaguara czy po bypassach/
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież