Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

10 tysięcy gości na X Koźlakach Bielkowskich - GALERIA

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
niedziela, 15 września 2013 11:44

Jubileuszowa X Biesiada Koźlaki Bielkowskie odbyła się w Bielkówku koło Gdańska, już tradycyjnie w drugą sobotę września. Ta największa na Pomorzu tego rodzaju biesiada, swoim klimatem nawiązuje do niemieckich festynów Oktoberfest.


GALERIA

Na terenie przyległym do siedziby Browaru AMBER, podczas Jarmarku Produktów Regionalnych, około 50 wystawców oferowało m.in. wyśmienite domowe pieczywo, wędliny, sery, przetwory oraz ciepłe posiłki wykonane według tradycyjnych receptur. Goście biesiady mieli również okazję skosztować najpopularniejszych piw bielkowskiego browaru i to w wersji niepasteryzowanej.


altTegoroczne Koźlaki Bielkowskie, przyciągnęły jak się szacuje około 10 tysięcy miłośników dobrego jadła i napitku, nie tylko ze wszystkich regionów Polski, ale również z różnych zakątków Europy. W tym roku była liczna grupa z Bawarii oraz z Norwegii. Podczas poprzednich edycji można było spotkać gości również ze Szwecji i Wielkiej Brytanii.


altTeraz główni goście to mieszkańcy Uffenheim, z którą gmina Kolbudy od 10 lat ma nawiązaną partnerską współpracę. Ich, jak i pozostałych gości, powitał właściciel Browaru Amber Andrzej Przybyło (na zdjęciu z lewej), rolnik z Pomorza, który założył rozlewnię piwa z cystern do butelek, a pierwsze warzenie piwa w Bielkówku nastąpiło 24 listopada 1994 roku. - Jest nam bardzo miło, że tak licznie przybyliście na naszą jubileuszową organizowaną już po raz dziesiąty imprezę. Nasza firma niebawem obchodzi swoje dwudziestolecie i z tej okazji chcę podziękować wszystkim naszym pracownikom za rzetelną pracę. Tym z produkcji jak i z działu marketingu, bo obecnie jest trudniej sprzedać piwo niż go wyprodukować. 


altWójt gminy Kolbudy Leszek Grombala (na zdjęciu z lewej): - Zanim przystąpimy do odszpuntowania beczki, pozwólcie, że jako gospodarz bardzo serdecznie was wszystkich przywitam. Proszę państwa, to dopiero pierwsza dziesiątka tej imprezy, a ile jeszcze dziesiątek przed nami. Miło, że nasz rodzimy browar tak dobrze się rozwija i co rusz na rynek wypuszcza swoje kolejne doskonałe w smaku trunki. Zatem cieszmy się i wspólnie bawmy. Gościmy tu na scenie dwie młode osoby, które specjalnie przyjechały z Niemiec, ta w koronie to pszczółka Maja, a ta druga to jej młodsza siostra. Witamy też burmistrza zaprzyjaźnionego z nami miasta Uffenheim i jego poprosimy o odszpuntowanie tej beczki ze złocistym trunkiem.
Burmistrz Georg Schöck: - Jest nam bardzo miło gościć w Bielkówku. Ja i nasza pszczółka Maja reprezentujemy mieszkańców Uffenheim i bardzo serdecznie dziękujemy, że jak co roku nas do siebie zapraszacie. Niech żyje Bielkówko, Koźlaki i polsko-niemiecka przyjaźń. Zdrowie mieszkańców Pomorza i Bawarii!


altWójt gminy Kolbudy Leszek Grombala przekazał małżeństwu Danucie i Andrzejowi Przybyło prezenty w postaci patery i obrazu.
- To już, albo dopiero dziesiąte Koźlaki i chciało by się życzyć właścicielom browaru kolejne dziesięciolecia i trzymam za nich kciuki, aby im się to udało - powiedział wybrzeze24.pl wójt Grombala. - Moja 5-letnia wnusia, podobnie jak inne dzieci, też tutaj dobrze się bawi, uwielbia zjeżdżalnię i na niej można ją znaleźć. Niebawem myślę, po przebraniu, przyjdzie do nas wraz z babcią. Pyta pan o ewentualnym dalszym rozwoju tego rodzinnego browaru. To jest trudne pytanie, albowiem nie zawsze rozwój jest tym czymś, za czym warto gonić. To rodzinne przedsiębiorstwo powinno mieć swój kres rozwojowy, w ilościach wyprodukowanych hektolitrach piwa, zatrudnionych osób et cetera. Myślę, że właściciele, którym życzyłem kolejne dziesięciolecia, stworzyli coś, czego nie ma gdzie indziej w Polsce  pod tym względem. A jest to coś, co mają Bawarczycy. Myśmy podpatrzyli, jak to robią w zaprzyjaźnionym z nami Uffenheim i ich naśladujemy, chyba z dobrym skutkiem. Tutaj do nas na tą imprezę zaprosiliśmy gości z Norwegii oraz liczną grupę z Bawarii i jeśli oni wypijają nasze piwo i proszą o jeszcze, to znaczy że im ono smakuje. To oznacza również, że piwo jest dobre i jest też doskonała atmosfera. Bawarczycy to szczególny land i jego mieszkańcy znakomicie się bawią właśnie przy piwie. Gmina Kolbudy ma ponad 20 tys. mieszkańców, a Uffenheim około 18 tys., a więc są to zbliżone wielkości. Myśmy się przez lata wspólnie obserwowali i obecnie jest to chyba najlepiej układająca się współpraca miast zaprzyjaźnionych w województwie pomorskim. A my dorośli jesteśmy tutaj tłem do zawierania znajomości i przyjaźni pomiędzy dziećmi i młodzieżą. Dla przykładu, aby nie być gołosłownym, właśnie obecnie cały autokar naszej kolbudzkiej młodzieży zwiedza Uffenheim.


altW imieniu mieszkańców Pomorza wicemarszałek Ryszard Świlski (na zdjęciu z lewej) przekazał właścicielom browaru Amber prezent w postaci obrazu. Podziękował im za to co robią dla naszego regionu, jego mieszkańców, dając miejsca pracy. I za to, że od 10 lat organizują tak wspaniałe biesiady, podczas których można się spotkać ze znajomymi przy doskonałym jadle i piwie.
- Misją tej imprezy jest promocja regionu, jego produktów i obyczajów oraz najlepszych tradycji pomorskiego piwowarstwa, powiedział Świlski. - Szukaliśmy pewnych punktów odniesienia i tutaj je znaleziono. Ten już dziesięcioletni produkt, pomysł Koźlaków jest doskonałą wizytówką naszego województwa.


altWieczorem odbył się m.in. występ Macieja Miecznikowskiego z zespołem. Tuż przed występem częstował go tabaką Janusz Olszewski z Sierakowic. Miecznikowski ze sceny z upodobaniem nawiązywał do kaszubszczyzny i języka kaszubskiego.


altKatering powierzono restauracji Bulaj, mającej siedzibę przy trzynastym wejściu na plażę w Sopocie. Podczas biesiady pragnienie gaszono niepasteryzowanym piwem: Koźlak, Złote Lwy, Grand Imperial Porter Chili, Amber Czarny Bez, a także niefiltrowanym i niepasteryzowanym piwem Żywe oraz Pszeniczniak. Imprezę z biglem poprowadził Paweł „Konjo” Konnak. Do północy trwała zabawa taneczna, której towarzyszyła doskonała muzyka grana na żywo.


altW ramach bogatego programu imprezy odbył się spektakl ognia Fireshow Sir Henry Hot oraz w niebo przed północą wystrzelono wiele fajerwerków.


altWła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież