Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdyński SLD przeciwny zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 czerwca 2016 20:27

W niecałe dwie godziny udało się zebrać 120 podpisów, co daje imponujący wynik – około podpisu na minutę. W okolicach Hal Targowych, na rogu ulic 3 maja i Wójta Radtkego w Gdyni, działacze gdyńskiego SLD zbierali podpisy pod projektem ustawy przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.


– Niestety podpisy zbieraliśmy niecałe 2 godziny, bo zaczął padać deszcz. Niemniej jednak w tym czasie zebraliśmy 120 podpisów i wydaje mi się, że jest to dobry wynik jak na taki krótki okres czasu, bo statystycznie wychodzi mniej więcej jeden podpis na minutę. W zasadzie cały czas ktoś był przy stoliku i podpisywał projekt, także akcja przebiegła bardzo dobrze – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Mariusz Falkowski, przewodniczący rady miejskiej SLD w Gdyni.


To nie koniec gdyńskich działań przeciwko zaostrzeniu „prawa aborcyjnego”.
– Będziemy starali się przynajmniej jeszcze z cztery, pięć razy wystawić nasze stanowisko w różnych miejscach w Gdyni. Mieliśmy zamiar stać dłużej, ale plany pokrzyżowała nam pogoda – powiedział Mariusz Falkowski.


altZbieranie podpisów w Gdyni, mimo kapryśnej pogody, przebiegło dobrze. Nieprzychylne komentarze były wyjątkami.
– Byłem zaskoczony pozytywnym odbiorem – większość ludzi z przychylnością się podpisywała. Oczywiście było parę osób, które miały odmienne zdanie, czy machali ręką i w ogóle nie chcieli się dowiedzieć jaka jest idea zbierania tych podpisów. Pojawiły się chyba trzy takie ostrzejsze komentarze: jeden, że jesteśmy „mordercy”, kolejny, że „Kaczor jest najlepszy, a PiS tu zrobi porządek”, ale typowo agresywnych incydentów nie było. Byłem tym zaskoczony, bo temat wydawał mi się kontrowersyjny. Ludzie, którzy nie chcieli podpisać projektu po prostu dziękowali, ale duża część się podpisała – powiedział Mariusz Falkowski.


W zbieraniu podpisów wzięli udział znamienici politycy i działacze, w tym również, pochodząca z Gdyni, Joanna Senyszyn.
– Była Joasia Senyszyn, była Sława Jakubik, byłem ja, Michał Gajowy i dwie osoby z młodzieżówki. Bardzo pozytywna akcja. Spróbujemy jeszcze „wyjść na zewnątrz” zbierać podpisy w weekend, w przyszłym tygodniu i do końca czerwca – powiedział Mariusz Falkowski.


altCo ciekawe do podpisania projektu ustawy nie garnęły się osoby młode, a ludzie nieco starsi.
– Większość osób w tym czasie i miejscu to byli ludzie 50 plus i nieco zmartwiło mnie, że większość ludzi młodych w ogóle nie była zainteresowana. Absolutnie nie byli agresywni, ale po prostu nie chcieli się nawet dowiedzieć po co tam jesteśmy. Większość podpisujących to właśnie emeryci lub osoby powyżej 50-tki i byłem nieco zdziwiony, bo ci ludzie z chęcią podpisywali. Wyszli do nas nawet sprzedawcy ze sklepów i się podpisywali, także akcja wypadła po prostu sympatycznie – powiedział Mariusz Falkowski.


Zbierający podpisy bardzo pozytywnie odebrali całą akcję.
– Trochę ulotek rozdaliśmy, więc myślę, że było dobrze. Cały czas był ruch przy stoliku i myślę, że ciężko byłoby zebrać więcej w takim czasie i w takich warunkach atmosferycznych. Wiadomo, że podpisanie zajmuje chwilę czasu, bo trzeba podać między innymi PESEL, ale cały czas ktoś siedział przy stoliku i podpisywał, a przecież nie staliśmy tam długo – powiedział Mariusz Falkowski.


Nie jest to jedyna gdyńska flanka w sprawie „prawa aborcyjnego” – działaczki Platformy Obywatelskiej zamierzają zbierać podpisy w Gdyni na nadmorskim bulwarze pod koniec tygodnia.

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież