Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej... Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem » Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD na Pomorzu to najzamożniejszy po... Gdańsk i okolice w malarstwie » Od 6 sierpnia 2020 roku przez najbliższy miesiąc w Kościele św. Jana prezentowana będzie wystawa zat... Dzieło "Solidarności" » Wiele wydarzeń historycznych na świecie "dorobiło się" prawdziwych dzieł sztuki. Rewolucję Francuską...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
niedziela, 02 sierpnia 2020 13:47
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
Zaplanowany na poniedziałek mecz 5. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowe ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarz Tczewa i mostu
poniedziałek, 20 lipca 2020 12:45
Malarz Tczewa i mostu
Historia mostu w Tczewie, ciekawa i intrygująca za sprawą jego formy ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdyński SLD przeciwny zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 czerwca 2016 20:27

W niecałe dwie godziny udało się zebrać 120 podpisów, co daje imponujący wynik – około podpisu na minutę. W okolicach Hal Targowych, na rogu ulic 3 maja i Wójta Radtkego w Gdyni, działacze gdyńskiego SLD zbierali podpisy pod projektem ustawy przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.


– Niestety podpisy zbieraliśmy niecałe 2 godziny, bo zaczął padać deszcz. Niemniej jednak w tym czasie zebraliśmy 120 podpisów i wydaje mi się, że jest to dobry wynik jak na taki krótki okres czasu, bo statystycznie wychodzi mniej więcej jeden podpis na minutę. W zasadzie cały czas ktoś był przy stoliku i podpisywał projekt, także akcja przebiegła bardzo dobrze – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Mariusz Falkowski, przewodniczący rady miejskiej SLD w Gdyni.


To nie koniec gdyńskich działań przeciwko zaostrzeniu „prawa aborcyjnego”.
– Będziemy starali się przynajmniej jeszcze z cztery, pięć razy wystawić nasze stanowisko w różnych miejscach w Gdyni. Mieliśmy zamiar stać dłużej, ale plany pokrzyżowała nam pogoda – powiedział Mariusz Falkowski.


altZbieranie podpisów w Gdyni, mimo kapryśnej pogody, przebiegło dobrze. Nieprzychylne komentarze były wyjątkami.
– Byłem zaskoczony pozytywnym odbiorem – większość ludzi z przychylnością się podpisywała. Oczywiście było parę osób, które miały odmienne zdanie, czy machali ręką i w ogóle nie chcieli się dowiedzieć jaka jest idea zbierania tych podpisów. Pojawiły się chyba trzy takie ostrzejsze komentarze: jeden, że jesteśmy „mordercy”, kolejny, że „Kaczor jest najlepszy, a PiS tu zrobi porządek”, ale typowo agresywnych incydentów nie było. Byłem tym zaskoczony, bo temat wydawał mi się kontrowersyjny. Ludzie, którzy nie chcieli podpisać projektu po prostu dziękowali, ale duża część się podpisała – powiedział Mariusz Falkowski.


W zbieraniu podpisów wzięli udział znamienici politycy i działacze, w tym również, pochodząca z Gdyni, Joanna Senyszyn.
– Była Joasia Senyszyn, była Sława Jakubik, byłem ja, Michał Gajowy i dwie osoby z młodzieżówki. Bardzo pozytywna akcja. Spróbujemy jeszcze „wyjść na zewnątrz” zbierać podpisy w weekend, w przyszłym tygodniu i do końca czerwca – powiedział Mariusz Falkowski.


altCo ciekawe do podpisania projektu ustawy nie garnęły się osoby młode, a ludzie nieco starsi.
– Większość osób w tym czasie i miejscu to byli ludzie 50 plus i nieco zmartwiło mnie, że większość ludzi młodych w ogóle nie była zainteresowana. Absolutnie nie byli agresywni, ale po prostu nie chcieli się nawet dowiedzieć po co tam jesteśmy. Większość podpisujących to właśnie emeryci lub osoby powyżej 50-tki i byłem nieco zdziwiony, bo ci ludzie z chęcią podpisywali. Wyszli do nas nawet sprzedawcy ze sklepów i się podpisywali, także akcja wypadła po prostu sympatycznie – powiedział Mariusz Falkowski.


Zbierający podpisy bardzo pozytywnie odebrali całą akcję.
– Trochę ulotek rozdaliśmy, więc myślę, że było dobrze. Cały czas był ruch przy stoliku i myślę, że ciężko byłoby zebrać więcej w takim czasie i w takich warunkach atmosferycznych. Wiadomo, że podpisanie zajmuje chwilę czasu, bo trzeba podać między innymi PESEL, ale cały czas ktoś siedział przy stoliku i podpisywał, a przecież nie staliśmy tam długo – powiedział Mariusz Falkowski.


Nie jest to jedyna gdyńska flanka w sprawie „prawa aborcyjnego” – działaczki Platformy Obywatelskiej zamierzają zbierać podpisy w Gdyni na nadmorskim bulwarze pod koniec tygodnia.

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież