Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 21 października 2020 19:25

altDziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą nowego rektora uczelni. Tymczasem na oficjalnej stronie UG dr hab. Jerzy Gwizdała, prof. UG, wciąż figuruje jako... przewodniczący Konwentu Godności Honorowych uczelni.


Zgodnie z regulaminem, to pięcioosobowe gremium-ponadto: prof. Jerzy Limon, prof. Ewa Łojkowska, prof. Mirosław Szreder, prof. Jerzy Zajadło - dyskutuje nad kandydatami do tytułu doctora honoris causa uczelni uwzględniając m.in. ich wkład w budowanie prestiżu UG.


Pod tym względem dr hab. Jerzy Gwizdała osiągnął poziom niespotykany w 50.letniej historii uczelni. Jego oficjalna rezygnacja podyktowana stanem zdrowia i zamieszaniem wokół jego osoby to nieznany wcześniej w Polsce przypadek rektora publicznej uczelni, wobec którego sformułowano uzasadnione podejrzenie o przywłaszczenie cudzego dorobku naukowego. Postępowanie o nadanie tytułu profesorskiego zakończyło się blamażem, choć na UG, zanim prezydent RP podjął jakąkolwiek decyzje, spełniając marzenia szefa ktoś - kanclerz? - polecił wyprodukować już tabliczki i wizytówki prof. dr hab. J. Gwizdały, choć w rzeczywistości był on tylko profesorem uczelnianym.


Mimo zgłoszonej rezygnacji, dr hab. Jerzy Gwizdała nie tylko, według oficjalnej strony UG, nadal kieruje pracami elitarnego konwentu, ale jest także ujawniany jako przewodniczący Senatu UG i szef uczelnianej komisji oceniającej.


Być może to tylko nieistotny błąd w zarządzaniu informacją w sytuacji kryzysowej, ale pogłębia dezorientację społeczności akademickiej. Tym bardziej, że w oficjalnym stanowisku władze UG apelują, by doceniać także osiągnięcia dr hab. Jerzego Gwizdały. Spora ich część jest jednak nieznana, bo oficjalny biogram omija dorobek zawodowy i polityczny J. Gwizdały z lat 80.tych. A nie był on, jak na młodego człowieka, który potrzebował niemal dekady by zakończyć ekonomiczną edukację, pozbawiony istotnych osiągnięć w wojskowym aparacie handlowym.


Zgodnie z ogłoszonym kalendarzem wyborczym, 132 elektorów otrzyma mandat społeczności uniwersyteckiej najdalej do jutra. Wybrany przewodniczący tego gremium będzie mógł ogłosić wygaśnięcie mandatu dr hab. Jerzego Gwizdały. Jego dalszymi losami zajmie się rzecznik dyscyplinarny resortu, a społeczność UG, zajmie się wyborem nowego rektora. To dosyć skomplikowany proces, w który obok kolegium elektorskiego, zaangażowany jest senat uczelni i rada UG. Decyzje ostateczną podejmuje 132 osobowa grupa elektorów reprezentujących wszystkie środowiska uczelniane dokonując wyboru spośród dwóch kandydatów rekomendowanych przez radę uczelni kierowaną przez dr Marka Głuchowskiego, prawnika, szefa Gdańskiego Klubu Biznesu.


Jak na razie swój start zapowiedział prof. Krzysztof Bielawski, prorektor UG ds. rozwoju.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież