Trzeci koncert z cyklu „Błogosławieni Kapłani polscy w Wolnym Mieście ... » 6 grudnia o godz. 17:00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku, odbędzie się koncert zespołu ... Otwarcie wystawy plenerowej „The Airmen” » W niedzielę, 6 grudnia, na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowana zostanie n... Portfele gdańskich prezesów » Od 13 do 22 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają prezesi gdańskich spółek komunalnych - najmniej w ... Hiszpanie potrafią w Gdańsku zarabiać na parkingach i dojeździe do nic... » Jak się w Gdańsku robi interesy z potentatem europejskim w dziedzinie parkingów? Przyjmuje się go d... „Zaciemnienie” zgłoszone przez PiS do prokuratury » Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezyde... Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej - nie... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
sobota, 05 grudnia 2020 21:03
Hokeistki Stoczniowca efektownie pokonały Unię
Ostatni w tym roku weekendowy dwumecz hokeistki Stoczniowca
Lechia ponownie bez bramki i punktu
sobota, 05 grudnia 2020 21:42
Lechia ponownie bez bramki i punktu
Trwa zła seria Lechii. Biało-zieloni w trzecim kolejnym meczu nie

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 21 października 2020 19:25

altDziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą nowego rektora uczelni. Tymczasem na oficjalnej stronie UG dr hab. Jerzy Gwizdała, prof. UG, wciąż figuruje jako... przewodniczący Konwentu Godności Honorowych uczelni.


Zgodnie z regulaminem, to pięcioosobowe gremium-ponadto: prof. Jerzy Limon, prof. Ewa Łojkowska, prof. Mirosław Szreder, prof. Jerzy Zajadło - dyskutuje nad kandydatami do tytułu doctora honoris causa uczelni uwzględniając m.in. ich wkład w budowanie prestiżu UG.


Pod tym względem dr hab. Jerzy Gwizdała osiągnął poziom niespotykany w 50.letniej historii uczelni. Jego oficjalna rezygnacja podyktowana stanem zdrowia i zamieszaniem wokół jego osoby to nieznany wcześniej w Polsce przypadek rektora publicznej uczelni, wobec którego sformułowano uzasadnione podejrzenie o przywłaszczenie cudzego dorobku naukowego. Postępowanie o nadanie tytułu profesorskiego zakończyło się blamażem, choć na UG, zanim prezydent RP podjął jakąkolwiek decyzje, spełniając marzenia szefa ktoś - kanclerz? - polecił wyprodukować już tabliczki i wizytówki prof. dr hab. J. Gwizdały, choć w rzeczywistości był on tylko profesorem uczelnianym.


Mimo zgłoszonej rezygnacji, dr hab. Jerzy Gwizdała nie tylko, według oficjalnej strony UG, nadal kieruje pracami elitarnego konwentu, ale jest także ujawniany jako przewodniczący Senatu UG i szef uczelnianej komisji oceniającej.


Być może to tylko nieistotny błąd w zarządzaniu informacją w sytuacji kryzysowej, ale pogłębia dezorientację społeczności akademickiej. Tym bardziej, że w oficjalnym stanowisku władze UG apelują, by doceniać także osiągnięcia dr hab. Jerzego Gwizdały. Spora ich część jest jednak nieznana, bo oficjalny biogram omija dorobek zawodowy i polityczny J. Gwizdały z lat 80.tych. A nie był on, jak na młodego człowieka, który potrzebował niemal dekady by zakończyć ekonomiczną edukację, pozbawiony istotnych osiągnięć w wojskowym aparacie handlowym.


Zgodnie z ogłoszonym kalendarzem wyborczym, 132 elektorów otrzyma mandat społeczności uniwersyteckiej najdalej do jutra. Wybrany przewodniczący tego gremium będzie mógł ogłosić wygaśnięcie mandatu dr hab. Jerzego Gwizdały. Jego dalszymi losami zajmie się rzecznik dyscyplinarny resortu, a społeczność UG, zajmie się wyborem nowego rektora. To dosyć skomplikowany proces, w który obok kolegium elektorskiego, zaangażowany jest senat uczelni i rada UG. Decyzje ostateczną podejmuje 132 osobowa grupa elektorów reprezentujących wszystkie środowiska uczelniane dokonując wyboru spośród dwóch kandydatów rekomendowanych przez radę uczelni kierowaną przez dr Marka Głuchowskiego, prawnika, szefa Gdańskiego Klubu Biznesu.


Jak na razie swój start zapowiedział prof. Krzysztof Bielawski, prorektor UG ds. rozwoju.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież