Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nauczyciel przewodnikiem ucznia po świecie wartości

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 marca 2017 11:24

140 nauczycieli szkół i przedszkoli, pedagogów i psychologów z województwa pomorskiego wzięło udział w XIV sesji metodycznej pod tytułem „Nauczyciel przewodnikiem ucznia po świecie wartości”, która odbyła się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku.


XIV sesje metodyczna poświęcona była jednemu z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym, tj. kształtowaniu postaw, wychowaniu do wartości.


Marzena Jasińska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie, trener i doradca zawodowy, w prelekcji pt. "Budowanie rodzinnego klimatu więzi i miłości jako fundament wartości", zwróciła uwagę na to, że coraz trudniej jest być dobrym rodzicem.


Ks. dr Maciej Kwiecień, wykładowca Gdańskiego Seminarium Duchownego, dyrektor Radia Plus, w wykładzie poświęconym zagadnieniom szacunku i budowania trwałych relacji, podkreślił, jak ważne jest, by mieć szacunek do samego siebie, budować swój indywidualny wizerunek, bez fałszywej skromności i narcyzmu.


Jolanta Zawadzka-Giza, koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu „Bądź Wielki – Wolontariat ZSGH” przedstawiła swoje doświadczenia w pracy z młodzieżą z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku. Pani Jolanta, wieloletni nauczyciel, zaprezentowała sposoby aktywizowania młodzieży do pracy wolontariackiej, we współpracy z wieloma instytucjami i uświadomiła uczestnikom sesji, jak chętnie włączają się w te akcje uczniowie. Jolanta Zawadzka - Giza w ramach konkursu Aktywni w Mieście 2016 otrzymała nagrodę w kategorii „Koordynator wolontariuszy w roku 2016”.


Ostatnim gościem sesji była Elżbieta Pałasz, redaktorka w gdańskim Wydawnictwie ADAMADA, autorka książek dla dzieci. Prelegentka mówiła o rynku wydawniczym w Polsce, polskich książkach dla dzieci, które nie zawsze są doceniane na równi z zagraniczną ofertą. Pani Pałasz przedstawiła propozycje Wydawnictwa ADAMADA, wśród których nauczyciel może znaleźć ciekawe i wartościowe książki dla dzieci.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież