Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nauczyciel przewodnikiem ucznia po świecie wartości

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 marca 2017 11:24

140 nauczycieli szkół i przedszkoli, pedagogów i psychologów z województwa pomorskiego wzięło udział w XIV sesji metodycznej pod tytułem „Nauczyciel przewodnikiem ucznia po świecie wartości”, która odbyła się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku.


XIV sesje metodyczna poświęcona była jednemu z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym, tj. kształtowaniu postaw, wychowaniu do wartości.


Marzena Jasińska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie, trener i doradca zawodowy, w prelekcji pt. "Budowanie rodzinnego klimatu więzi i miłości jako fundament wartości", zwróciła uwagę na to, że coraz trudniej jest być dobrym rodzicem.


Ks. dr Maciej Kwiecień, wykładowca Gdańskiego Seminarium Duchownego, dyrektor Radia Plus, w wykładzie poświęconym zagadnieniom szacunku i budowania trwałych relacji, podkreślił, jak ważne jest, by mieć szacunek do samego siebie, budować swój indywidualny wizerunek, bez fałszywej skromności i narcyzmu.


Jolanta Zawadzka-Giza, koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu „Bądź Wielki – Wolontariat ZSGH” przedstawiła swoje doświadczenia w pracy z młodzieżą z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku. Pani Jolanta, wieloletni nauczyciel, zaprezentowała sposoby aktywizowania młodzieży do pracy wolontariackiej, we współpracy z wieloma instytucjami i uświadomiła uczestnikom sesji, jak chętnie włączają się w te akcje uczniowie. Jolanta Zawadzka - Giza w ramach konkursu Aktywni w Mieście 2016 otrzymała nagrodę w kategorii „Koordynator wolontariuszy w roku 2016”.


Ostatnim gościem sesji była Elżbieta Pałasz, redaktorka w gdańskim Wydawnictwie ADAMADA, autorka książek dla dzieci. Prelegentka mówiła o rynku wydawniczym w Polsce, polskich książkach dla dzieci, które nie zawsze są doceniane na równi z zagraniczną ofertą. Pani Pałasz przedstawiła propozycje Wydawnictwa ADAMADA, wśród których nauczyciel może znaleźć ciekawe i wartościowe książki dla dzieci.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież