Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dzień dla życia na UG

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 marca 2017 18:10

Przez sześć godzin na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego można było oddać krew, wypełnić oświadczenie woli, zostać potencjalnym dawcą komórek macierzystych czy też oddać włosy dla osób walczących z rakiem, będących pod opieką fundacji Rak&Roll. To wszystko w ramach akcji "Dzień dla życia na UG", której organizatorem byli studenci I roku dyplomacji UG.- "Dzień dla życia na UG" to akcja podczas której można oddawać krew przy pomocy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa - powiedział Maciej Fortuna, student I roku dyplomacji Uniwersytetu Gdańskiego, organizator akcji "Dzień dla życia na UG". - Regionalne Centrum Krwiodawstwa rejestruje również potencjalnych dawców szpiku. Można również pobrać karty dawców woli od Dawcy.pl, nauczyć się pierwszej pomocy lub ściąć włosy na peruki dla kobiet po chemioterapii z Fundacji "Rak'n'Roll". Skąd pomysł? Chcieliśmy się zintegrować grupą, a przy okazji pomóc. To fajna, szczytna akcja, dzięki której możemy komuś pomóc. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni zainteresowaniem studentów. Już przed godziną ósmą mieliśmy kilka dziewczyn, które chciały oddać włosy. Gościmy nie tylko studentów. Osoby z Gdańska przyjeżdżają i starają się nam pomóc. Planujemy, żeby była to cykliczna akcja, robiona z większym rozmachem. Proszę śledzić naszą stronę na facebooku i widzimy się ponownie prawdopodobnie w styczniu.


altalt


altalt

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku


W godzinach 8:00-14:00 na Wydziale Nauk Społecznych UG przy ul. Bażyńskiego 4 można było oddać krew, wypełnić oświadczenie woli, zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko fundacji "Rak'n'Roll". W ramach akcji "Daj włos!" można było ściąć włosy, które zostaną wykorzystane do zrobienia peruk dla kobiet, które przeszły chemioterapię. Włosy to jeden z atrybutów kobiecej urody i należą się wielkie uznania dziewczynom, które odważnie oddały swoje włosy pod nożyczki. Minimalna długość włosów jaką można było ściąć to 25 cm. Rekord pobiła Natalia Deja, której ścięte warkocze mierzyły 70 cm!


alt

Natalia Deja w  trakcie ścinania włosów...


alt

... i po


- Włosy zapuszczałam siedem lat, co było trochę bardziej lenistwem niż decyzją - przyznała Natalia Deja, studentka I roku filologii angielskiej. - W ostatniej klasie liceum zdecydowałam, że po maturze je zetnę i oddam. I to się przesunęło na pierwszy rok studiów, na marzec. Nie było mi trudno pożegnać się z włosami. Już wcześniej zanim zapuściłam włosy miałam boba więc byłam przyzwyczajona do tej fryzury. Chociaż włosy były piękne i słyszałam na ich temat mnóstwo komplementów, to jednak były ciężkie i raczej były problemem niż radością po pewnym czasie (śmiech). Pierwsze uczucie po ścięciu włosów to lekkość. Nie czuję się jak inna osoba, ale tak samo i to jest fajne.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież