Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
czwartek, 28 maja 2020 19:38
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia zagra na wyjeździe z Le ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dzień dla życia na UG

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 marca 2017 18:10

Przez sześć godzin na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego można było oddać krew, wypełnić oświadczenie woli, zostać potencjalnym dawcą komórek macierzystych czy też oddać włosy dla osób walczących z rakiem, będących pod opieką fundacji Rak&Roll. To wszystko w ramach akcji "Dzień dla życia na UG", której organizatorem byli studenci I roku dyplomacji UG.- "Dzień dla życia na UG" to akcja podczas której można oddawać krew przy pomocy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa - powiedział Maciej Fortuna, student I roku dyplomacji Uniwersytetu Gdańskiego, organizator akcji "Dzień dla życia na UG". - Regionalne Centrum Krwiodawstwa rejestruje również potencjalnych dawców szpiku. Można również pobrać karty dawców woli od Dawcy.pl, nauczyć się pierwszej pomocy lub ściąć włosy na peruki dla kobiet po chemioterapii z Fundacji "Rak'n'Roll". Skąd pomysł? Chcieliśmy się zintegrować grupą, a przy okazji pomóc. To fajna, szczytna akcja, dzięki której możemy komuś pomóc. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni zainteresowaniem studentów. Już przed godziną ósmą mieliśmy kilka dziewczyn, które chciały oddać włosy. Gościmy nie tylko studentów. Osoby z Gdańska przyjeżdżają i starają się nam pomóc. Planujemy, żeby była to cykliczna akcja, robiona z większym rozmachem. Proszę śledzić naszą stronę na facebooku i widzimy się ponownie prawdopodobnie w styczniu.


altalt


altalt

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku


W godzinach 8:00-14:00 na Wydziale Nauk Społecznych UG przy ul. Bażyńskiego 4 można było oddać krew, wypełnić oświadczenie woli, zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko fundacji "Rak'n'Roll". W ramach akcji "Daj włos!" można było ściąć włosy, które zostaną wykorzystane do zrobienia peruk dla kobiet, które przeszły chemioterapię. Włosy to jeden z atrybutów kobiecej urody i należą się wielkie uznania dziewczynom, które odważnie oddały swoje włosy pod nożyczki. Minimalna długość włosów jaką można było ściąć to 25 cm. Rekord pobiła Natalia Deja, której ścięte warkocze mierzyły 70 cm!


alt

Natalia Deja w  trakcie ścinania włosów...


alt

... i po


- Włosy zapuszczałam siedem lat, co było trochę bardziej lenistwem niż decyzją - przyznała Natalia Deja, studentka I roku filologii angielskiej. - W ostatniej klasie liceum zdecydowałam, że po maturze je zetnę i oddam. I to się przesunęło na pierwszy rok studiów, na marzec. Nie było mi trudno pożegnać się z włosami. Już wcześniej zanim zapuściłam włosy miałam boba więc byłam przyzwyczajona do tej fryzury. Chociaż włosy były piękne i słyszałam na ich temat mnóstwo komplementów, to jednak były ciężkie i raczej były problemem niż radością po pewnym czasie (śmiech). Pierwsze uczucie po ścięciu włosów to lekkość. Nie czuję się jak inna osoba, ale tak samo i to jest fajne.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież