Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kurator wstrzymał przeniesienie ZSH w Sopocie

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 15 marca 2017 21:34

Sopoccy radni przegłosowali przeniesienie siedziby Zespołu Szkół Handlowych z ul. Kościuszki do wygaszanego Gimnazjum nr 2 przy ul. Wejherowskiej. Szkoła nie zostanie jednak przeniesiona, bo negatywną opinię w tej sprawie wystawiło Pomorskie Kuratorium Oświaty.- Od początku była orędownikiem nie przenoszenia Zespołu Szkół Handlowych do drugiego budynku - powiedziała Grażyna Czajkowska, Radna Miasta Sopot. - W konsekwencji przeniesienia szkoła byłaby podzielona, mieściłaby się w budynkach, które dzielą dwa kilometry. Od początku wspierałam nauczycieli, aby pismami dotarli do radnych i żeby ich przekonali, że szkoła powinna pozostać w swojej obecnej lokalizacji. Uważam, że decyzja pani kurator jest dobra. Przeniesienie szkoły do drugiego budynku, na Kamienny Potok, mogłoby doprowadzić do zmniejszenia liczby uczniów i utraty pracy przez nauczycieli. Duża grupa uczniów dojeżdża do szkoły spoza Trójmiasta koleją regionalną i PKM-kami i dla nich bardzo ważna była lokalizacja szkoły w centrum Sopotu. Na piątkowej sesji na pewno nie będę popierać odwołania się od tej decyzji do Ministra Oświaty. Inna sprawa to co z budynkiem, który szkoła miałaby opuścić. Nie wiadomo jakie byłoby jego przeznaczenie. Prezydent nie odpowiedział na zadawane między innymi przeze mnie pytanie. Reforma oświaty według mnie była tylko pretekstem do przeniesienia szkoły. Może są inne plany wobec tego budynku, który znajduje się w sąsiedztwie dworca, w centrum, w bardzo dobrej lokalizacji.


- To wspaniała wiadomość - oceniła decyzję kuratorium Małgorzata Tarasiewicz, Prezeska Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu. - O to walczyli uczniowie i nauczyciele, a mieszkańcy ich w tym wspierali. Uważamy, że ta szkoła powinna być w sercu Sopotu. Fajnie, że jest młodzież, że najstarsza sopocka szkoła zawodowa pozostanie na swoim miejscu i że uczniowie nie będą mieli tej uciążliwości, że musieliby chodzić od jednej szkoły w dwóch budynkach oddalonych od siebie o dwa kilometry. To mogłoby rozbić społeczność szkolną. Pani kurator postąpiła słusznie w naszej opinii. Mamy nadzieję, że ta decyzja już nie zostanie zmieniona, że nie uda się prezydentowi Karnowskiemu i radzie odwrócić tej sytuacji. Jeśli chodzi o budynek to nie było wiadomo co miałoby tam być gdyby szkoła została przeniesiona. Były informacje, że na początek przeniósłby się tak Urząd Miasta na czas remontu. Znając nasz władze sopockie można obawiać się tego, że budynek zostałby przekazany na przykład deweloperowi, miałby tam być załóżmy hotel. To jest dla mnie nie do przyjęcia, że uczniów się przepędza. To było robione pod przykrywką reformy edukacji, że niby ona to wymusza. Tak nie jest. Szkoła gdzie jest obecnie gimnazjum na Kamiennym Potoku była wcześniej szkołą podstawową i może nią ponownie zostać. Tam są dwa duże osiedla. Jest Kamienny Potok i Brodwino, są budowane budynki komunalne na Malczewskiego czyli można liczyć, że młodzież z tych osiedli będzie chodziła do ośmioletniej szkoły. Reforma edukacji nie miała nic wspólnego z tym pomysłem. Kiedy zapadała decyzja o przeniesieniu szkoły uczniowie chcieli się wypowiedzieć, ale nie dostali szansy zabrania głosu. Władze nie liczą się z głosem osób najbardziej zainteresowanych.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież