Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz... Bogusław Gołąb: Kadencja pionierów » Z Bogusławem Kazimierzem Gołąbem, uczestnikiem strajków z 1970, 1980 r. i 1988 r., stoczniowcem, w 1... Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka otwarta dla czytelników » Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku jest już otwarta dla czytelników. W związku ze stanem e... Nie żyje legenda polskiego judo shihan Ryszard Zieniawa » Odszedł Ryszard Zieniawa, trener klasy mistrzowskiej judo. Człowiek skromny i twardy w „miękkiej szt...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
środa, 13 maja 2020 18:57
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
Rywalizacja w żużlowej eWinner 1. Lidze ma się rozpocząć 11 lipca ...
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
poniedziałek, 11 maja 2020 18:03
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
Lechia Gdańsk przedłużyła kontrakty z Jakubem Arakiem oraz Michał ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Łatwiej o ZIP dla obłożnie chorych i niepełnosprawnych

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 lipca 2015 10:50

Od 1 lipca dane dostępowe do Zintegrowanego Informatora Pacjenta odebrać może w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia pełnomocnik zainteresowanej osoby.To ważna informacja, szczególnie dla osób niepełnosprawnych czy obłożnie chorych.  Do tej pory aby uzyskać  login i hasło do ZIP,  systemu informatycznego dzięki któremu pacjent ma wgląd w historię i koszty swojego leczenia, konieczna była osobista wizyta w oddziale NFZ lub skorzystanie z podpisu elektronicznego weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem.


Z początkiem miesiąca NFZ umożliwił odbiór danych dostępowych przez pełnomocnika. Warunkiem koniecznym do odbioru danych jest  przedstawienie przez osobę upoważnioną  podpisanego przez osobę zainteresowaną uzyskaniem dostępu do ZIP pełnomocnictwa do założenia konta w jej imieniu. Pełnomocnictwo powinno zawierać imię i nazwisko, numer PESEL, numer dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu) oraz adres zarówno osoby występującej o dane do ZIP, jak i reprezentującego ją  pełnomocnika.
Dane dostępowe do systemu ZIP  będą udostępniane pełnomocnikowi w zabezpieczonej kopercie.


O wydaniu danych pełnomocnikowi NFZ poinformuje właściciela konta listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. List zawierać będzie informacje, które podczas ewentualnej późniejszej telefonicznej rozmowy z pracownikiem NFZ,  pozwolą na weryfikację rozmówcy jako posiadacza konta w ZIP. Kontakt telefoniczny  z Funduszem umożliwi aktywację konta lub odwołanie pełnomocnictwa i całkowite zablokowanie konta (unieważniając tym samym wydane dane dostępowe). Stworzono również  możliwość zablokowania pełnomocnika po zalogowaniu się do systemu. W przypadku braku kontaktu telefonicznego konto w ZIP zostanie aktywowane po 30 dniach od daty wydania danych dostępowych pełnomocnikowi.


To nie jedyne uruchomione ostatnio udogodnienie w ZIP. System od niedawna jest w stanie informować  o każdorazowej zmianie statusu ubezpieczenia. Użytkownik ZIP, któremu zmieni się status ubezpieczenia (na uprawnionego lub nieuprawnionego do świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ) otrzyma indywidualny komunikat po zalogowaniu się do systemu. Na życzenie użytkownika system  może wysłać na wskazany adres mailowy informację o oczekującym komunikacie.


1 lipca ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta, ogólnopolski serwis udostępniający zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia gromadzone od 2008 roku przez Narodowy Fundusz Zdrowia, obchodził swoje drugie urodziny. Do tego czasu dane dostępowe do systemu pobrało w kraju blisko milion sto tysięcy osób. Na Pomorzu z usług ZIP korzysta ponad 57 tysięcy. W naszym województwie dane dostępowe do ZIP wydają placówki NFZ w Gdańsku, Gdyni, Chojnicach, Malborku i Słupsku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pomorskiego NFZ (www.nfz-gdansk.pl) lub dzwoniąc na numer 58 3218635.

źródło informacja prasowa

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież