Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
poniedziałek, 20 stycznia 2020 21:50
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
Pierwszy sparing podczas obozu w tureckim Belek rozegrała Lechia. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Łatwiej o ZIP dla obłożnie chorych i niepełnosprawnych

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 lipca 2015 10:50

Od 1 lipca dane dostępowe do Zintegrowanego Informatora Pacjenta odebrać może w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia pełnomocnik zainteresowanej osoby.To ważna informacja, szczególnie dla osób niepełnosprawnych czy obłożnie chorych.  Do tej pory aby uzyskać  login i hasło do ZIP,  systemu informatycznego dzięki któremu pacjent ma wgląd w historię i koszty swojego leczenia, konieczna była osobista wizyta w oddziale NFZ lub skorzystanie z podpisu elektronicznego weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem.


Z początkiem miesiąca NFZ umożliwił odbiór danych dostępowych przez pełnomocnika. Warunkiem koniecznym do odbioru danych jest  przedstawienie przez osobę upoważnioną  podpisanego przez osobę zainteresowaną uzyskaniem dostępu do ZIP pełnomocnictwa do założenia konta w jej imieniu. Pełnomocnictwo powinno zawierać imię i nazwisko, numer PESEL, numer dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu) oraz adres zarówno osoby występującej o dane do ZIP, jak i reprezentującego ją  pełnomocnika.
Dane dostępowe do systemu ZIP  będą udostępniane pełnomocnikowi w zabezpieczonej kopercie.


O wydaniu danych pełnomocnikowi NFZ poinformuje właściciela konta listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. List zawierać będzie informacje, które podczas ewentualnej późniejszej telefonicznej rozmowy z pracownikiem NFZ,  pozwolą na weryfikację rozmówcy jako posiadacza konta w ZIP. Kontakt telefoniczny  z Funduszem umożliwi aktywację konta lub odwołanie pełnomocnictwa i całkowite zablokowanie konta (unieważniając tym samym wydane dane dostępowe). Stworzono również  możliwość zablokowania pełnomocnika po zalogowaniu się do systemu. W przypadku braku kontaktu telefonicznego konto w ZIP zostanie aktywowane po 30 dniach od daty wydania danych dostępowych pełnomocnikowi.


To nie jedyne uruchomione ostatnio udogodnienie w ZIP. System od niedawna jest w stanie informować  o każdorazowej zmianie statusu ubezpieczenia. Użytkownik ZIP, któremu zmieni się status ubezpieczenia (na uprawnionego lub nieuprawnionego do świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ) otrzyma indywidualny komunikat po zalogowaniu się do systemu. Na życzenie użytkownika system  może wysłać na wskazany adres mailowy informację o oczekującym komunikacie.


1 lipca ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta, ogólnopolski serwis udostępniający zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia gromadzone od 2008 roku przez Narodowy Fundusz Zdrowia, obchodził swoje drugie urodziny. Do tego czasu dane dostępowe do systemu pobrało w kraju blisko milion sto tysięcy osób. Na Pomorzu z usług ZIP korzysta ponad 57 tysięcy. W naszym województwie dane dostępowe do ZIP wydają placówki NFZ w Gdańsku, Gdyni, Chojnicach, Malborku i Słupsku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pomorskiego NFZ (www.nfz-gdansk.pl) lub dzwoniąc na numer 58 3218635.

źródło informacja prasowa

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież