Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz » W odniesieniu do wywiadu prezydent Dulkiewicz dla niemieckiej rozgłośni radiowej Radni Prawa i Spraw... Wręczono nagrody w pierwszej edycji konkursu "Pro bono Poloniae" » W sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej podczas uroczystej gali wręc... „8 tygodni do zdrowia” » „8 tygodni do zdrowia” to tytuł programu profilaktyczno-treningowego przygotowanego przez Akademię N... Prof. Gwizdała złożył mandat Rektora Uniwersytetu Gdańskiego » Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG z dniem 28 września 2020 r. na ręce Przewodniczącego Rady Uni... „Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr...
Reklama
Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz
czwartek, 01 października 2020 06:25
Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz
W odniesieniu do wywiadu prezydent Dulkiewicz dla niemieckiej
Mecz w Tarnowie przełożony na niedzielę
środa, 30 września 2020 17:49
Mecz w Tarnowie przełożony na niedzielę
Zaplanowany na czwartek mecz Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeże został
Lechia rozbiła Podbeskidzie
sobota, 26 września 2020 18:42
Lechia rozbiła Podbeskidzie
Dobrze gra się w tym sezonie Lechii z beniaminkami. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krystynie Górskiej
czwartek, 24 września 2020 09:50
Wspomnienie o Krystynie Górskiej
Kiedy w 2012 roku przygotowywałem się do spotkania z Krystyną

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Łatwiej o ZIP dla obłożnie chorych i niepełnosprawnych

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 lipca 2015 10:50

Od 1 lipca dane dostępowe do Zintegrowanego Informatora Pacjenta odebrać może w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia pełnomocnik zainteresowanej osoby.To ważna informacja, szczególnie dla osób niepełnosprawnych czy obłożnie chorych.  Do tej pory aby uzyskać  login i hasło do ZIP,  systemu informatycznego dzięki któremu pacjent ma wgląd w historię i koszty swojego leczenia, konieczna była osobista wizyta w oddziale NFZ lub skorzystanie z podpisu elektronicznego weryfikowanego kwalifikowanym certyfikatem.


Z początkiem miesiąca NFZ umożliwił odbiór danych dostępowych przez pełnomocnika. Warunkiem koniecznym do odbioru danych jest  przedstawienie przez osobę upoważnioną  podpisanego przez osobę zainteresowaną uzyskaniem dostępu do ZIP pełnomocnictwa do założenia konta w jej imieniu. Pełnomocnictwo powinno zawierać imię i nazwisko, numer PESEL, numer dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu) oraz adres zarówno osoby występującej o dane do ZIP, jak i reprezentującego ją  pełnomocnika.
Dane dostępowe do systemu ZIP  będą udostępniane pełnomocnikowi w zabezpieczonej kopercie.


O wydaniu danych pełnomocnikowi NFZ poinformuje właściciela konta listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. List zawierać będzie informacje, które podczas ewentualnej późniejszej telefonicznej rozmowy z pracownikiem NFZ,  pozwolą na weryfikację rozmówcy jako posiadacza konta w ZIP. Kontakt telefoniczny  z Funduszem umożliwi aktywację konta lub odwołanie pełnomocnictwa i całkowite zablokowanie konta (unieważniając tym samym wydane dane dostępowe). Stworzono również  możliwość zablokowania pełnomocnika po zalogowaniu się do systemu. W przypadku braku kontaktu telefonicznego konto w ZIP zostanie aktywowane po 30 dniach od daty wydania danych dostępowych pełnomocnikowi.


To nie jedyne uruchomione ostatnio udogodnienie w ZIP. System od niedawna jest w stanie informować  o każdorazowej zmianie statusu ubezpieczenia. Użytkownik ZIP, któremu zmieni się status ubezpieczenia (na uprawnionego lub nieuprawnionego do świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ) otrzyma indywidualny komunikat po zalogowaniu się do systemu. Na życzenie użytkownika system  może wysłać na wskazany adres mailowy informację o oczekującym komunikacie.


1 lipca ZIP - Zintegrowany Informator Pacjenta, ogólnopolski serwis udostępniający zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia gromadzone od 2008 roku przez Narodowy Fundusz Zdrowia, obchodził swoje drugie urodziny. Do tego czasu dane dostępowe do systemu pobrało w kraju blisko milion sto tysięcy osób. Na Pomorzu z usług ZIP korzysta ponad 57 tysięcy. W naszym województwie dane dostępowe do ZIP wydają placówki NFZ w Gdańsku, Gdyni, Chojnicach, Malborku i Słupsku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pomorskiego NFZ (www.nfz-gdansk.pl) lub dzwoniąc na numer 58 3218635.

źródło informacja prasowa

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież