Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje... Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich » Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich - tak wynika z pierwszych sondażowych wynikó...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Miller: SLD przeciwstawia się koncepcji JOW-ów, bo są ważniejsze problemy

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 czerwca 2015 15:44

- To jest jedna z tych inicjatyw, która została wprowadzona do porządku obrad Sejmu dzięki temu, że Jerzy Wenderlich pełnił przez trzy dni obowiązki marszałka Sejmu - odpowiedział na pytanie "Gazety Gdańskiej" o losy ustawy SLD o dziedziczeniu świadczeń emerytalnych i rentowych przez współmałżonków Leszek Miller, przewodniczący SLD podczas spotkania z dziennikarzami w siedziba ZNP Oddział Gdańsk.


- Złożyliśmy dziesiątki jakże potrzebnych społeczeństwu ustaw dotyczących podwyższenia płacy minimalnej, miesięcznej, czy ustanowienia minimalnej płacy godzinowej na poziomie 15 złotych, czy podniesienia o 400 złotych najniższych emerytur czy rent i wielu innych kwestii, ale te ustawy ugrzęzły u marszałka Sejmu, w tak zwanej "sejmowej zamrażarce" - kontynuował swoją odpowiedź Leszek Miller. - Wystarczyło, że Jerzy Wenderlich był kilka dni człowiekiem, który mógł o tym decydować, że te ustawy weszły pod obrady Sejmu. Ta ustawa zakłada, że wdowiec czy wdowa otrzyma część świadczenia emerytalnego swojego współmałżonka. Więc ta ustawa tak ważna dla seniorów nie mogła się doczekać procedowania, ale właśnie jest w Sejmie i jest nad nią debata. Mam nadzieję, że większościowa koalicja PO i PSL poprą jej uchwalenie.


altPrzewodniczący SLD odniósł się również do zaplanowanego na wrzesień referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych. - Jak sądzę referendum zostało ogłoszone zupełnie niepotrzebnie z nadzieją, że przed drugą turą wyborów Bronisław Komorowski pozyska wyborców Pawła Kukiza - stwierdził Leszek Miller. - Tak się nie stało. Ale ten prezent został. Referendum będzie kosztowało ponad 100 milionów złotych. To jest poważna kwota, która mogłaby być przeznaczona na ważne cele bytowe i społeczne. Sojusz Lewicy Demokratycznej zdecydowanie przeciwstawia się koncepcji jendomandatowych okręgów wyborczych. Nie chodzi tylko o ordynację wyborczą, ale także o model państwa, który z tego wynika. Model państwa w którym silny staj się jeszcze silniejszy, a słaby staje się jeszcze słabszy. Model państwa, którym mniejszości polityczne, społeczne są trakowane zdecydowanie gorzej niż większość i nie mają swojej reprezentacji w życiu publicznym. Czy chcemy, aby głosy milionów Polaków zostały wyrzucone do kosza, bo wygrają tylko ci, którzy uzyskają najwięcej? Sojusz Lewicy Demokratycznej utworzył specjalny komitet referendalny i w ciagu najbliższych dni i tygodni będziemy prowadzić intensywną pracę wyjaśniającą z nadzieją, że przekonamy Polki i Polaków, aby w referendum nie odpowiedzieli pozytywnie na pytanie o zasadność wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Dzisiaj nasi obywatele mają o wiele więcej poważnych problemów niż tylko te dotyczące koncepcji do której jest przywiązany Paweł Kukiz.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież