”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Miller: SLD przeciwstawia się koncepcji JOW-ów, bo są ważniejsze problemy

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 29 czerwca 2015 15:44

- To jest jedna z tych inicjatyw, która została wprowadzona do porządku obrad Sejmu dzięki temu, że Jerzy Wenderlich pełnił przez trzy dni obowiązki marszałka Sejmu - odpowiedział na pytanie "Gazety Gdańskiej" o losy ustawy SLD o dziedziczeniu świadczeń emerytalnych i rentowych przez współmałżonków Leszek Miller, przewodniczący SLD podczas spotkania z dziennikarzami w siedziba ZNP Oddział Gdańsk.


- Złożyliśmy dziesiątki jakże potrzebnych społeczeństwu ustaw dotyczących podwyższenia płacy minimalnej, miesięcznej, czy ustanowienia minimalnej płacy godzinowej na poziomie 15 złotych, czy podniesienia o 400 złotych najniższych emerytur czy rent i wielu innych kwestii, ale te ustawy ugrzęzły u marszałka Sejmu, w tak zwanej "sejmowej zamrażarce" - kontynuował swoją odpowiedź Leszek Miller. - Wystarczyło, że Jerzy Wenderlich był kilka dni człowiekiem, który mógł o tym decydować, że te ustawy weszły pod obrady Sejmu. Ta ustawa zakłada, że wdowiec czy wdowa otrzyma część świadczenia emerytalnego swojego współmałżonka. Więc ta ustawa tak ważna dla seniorów nie mogła się doczekać procedowania, ale właśnie jest w Sejmie i jest nad nią debata. Mam nadzieję, że większościowa koalicja PO i PSL poprą jej uchwalenie.


altPrzewodniczący SLD odniósł się również do zaplanowanego na wrzesień referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych. - Jak sądzę referendum zostało ogłoszone zupełnie niepotrzebnie z nadzieją, że przed drugą turą wyborów Bronisław Komorowski pozyska wyborców Pawła Kukiza - stwierdził Leszek Miller. - Tak się nie stało. Ale ten prezent został. Referendum będzie kosztowało ponad 100 milionów złotych. To jest poważna kwota, która mogłaby być przeznaczona na ważne cele bytowe i społeczne. Sojusz Lewicy Demokratycznej zdecydowanie przeciwstawia się koncepcji jendomandatowych okręgów wyborczych. Nie chodzi tylko o ordynację wyborczą, ale także o model państwa, który z tego wynika. Model państwa w którym silny staj się jeszcze silniejszy, a słaby staje się jeszcze słabszy. Model państwa, którym mniejszości polityczne, społeczne są trakowane zdecydowanie gorzej niż większość i nie mają swojej reprezentacji w życiu publicznym. Czy chcemy, aby głosy milionów Polaków zostały wyrzucone do kosza, bo wygrają tylko ci, którzy uzyskają najwięcej? Sojusz Lewicy Demokratycznej utworzył specjalny komitet referendalny i w ciagu najbliższych dni i tygodni będziemy prowadzić intensywną pracę wyjaśniającą z nadzieją, że przekonamy Polki i Polaków, aby w referendum nie odpowiedzieli pozytywnie na pytanie o zasadność wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Dzisiaj nasi obywatele mają o wiele więcej poważnych problemów niż tylko te dotyczące koncepcji do której jest przywiązany Paweł Kukiz.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież