Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Solidarność" poprze propozycje Beaty Szydło w sprawie referendum

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 czerwca 2015 10:21

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło we wtorek po południu odwiedzi siedzibę NSZZ "Solidarność" w Gdańsku i złoży wizytę Piotrowi Dudzie, liderowi związku. Najpewniej "Solidarność" poprze ideę uzupełnienia referendum, jakie rozpisał Bronisław Komorowski po porażce w pierwszej turze wyborów o kolejne pytania.6 września br. mamy odpowiedzieć na pytania czy chcemy jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii z budżetu i rozstrzygania wątpliwości podatkowych na rzecz podatnik. PiS chce jednak referendum m.in. na temat wieku emerytalnego.  


- Rządzącym wydawało się, że dali nam pstryczka w sprawie referendum emerytalnego. My i tak wygramy, bo jesteśmy konsekwentni. Jeszcze dwa lata temu byliśmy jako związkowcy sami. Wmawiano nam, że nie rozumiemy Europy. A my stawaliśmy w obronie pracownika - przypomniał Piotr Duda podczas spotkania organizacji związkowych z Regionu Gdańskiego w Filharmonii Bałtyckiej.


Ukłon w stronę "Solidarności" zrobił w poniedziałek prezydent-elekt Andrzej Duda, który przesłał do związkowców z Regionu Gdańskiego podziękowania za wsparcie w czasie wyborów prezydenckich.  


Z kolei Beata Szydło, wiceprezes PiS podczas swego objazdu po kraju stawia m.in. pytania: dlaczego mamy pracować do 67. roku życia, dlaczego nikt nas nie pyta o zdanie, a projekt obywatelski został wyrzucony do kosza? Dlaczego nie spotkano się z rodzicami sześciolatków? Czy nie mają prawa, by rządzący wysłuchali ich argumentów?
-  Referendum rozpisał Bronisław Komorowski tylko dlatego, że przegrał drugą turę wyborów i chciał się przypodobać elektoratowi Pawła Kukiza. A ile to podpisów zebrano pod JOW? Zero. Ile zebrano podpisów pod finansowaniem partii politycznych? Zero. A pod wnioskami dotyczącymi referedum o wieku emerytalnym, sześciolatkach w szkole, o Lasach Państwowych zebrano miliony podpisów. Dlaczego prezydent Komorowski ich nie uwzględnił? - dopytywał Piotr Duda i dodał, że Komorowski rozpisał referendum na 6 września br. mimo, że referendum mogłoby się odbyć, po zmianie kodeksu wyborczego, łącznie z wyborami parlamentarnymi by było mniej kosztów.
- Chcę by podczas referendum padły pytania o naprawdę ważne sprawy, czyli wiek emerytalny, sześciolatki, Lasy Państwowe - dodał Duda, który we wtorek ma spotkać się z Beatą Szydło.


Najpewniej jednym z tematów będzie referendum z 6 września br. Szydło zgłosiła bowiem przed kilku dniami propozycję, by poszerzyć wrześniowe referendum o pytania na temat wieku emerytalnego, ochrony Lasów Państwowych przed prywatyzacją i posyłania sześciolatków do szkół.


Przypomnijmy, że rządząca od 2007 roku PO zwalczała aktywnie referendum organizowane przez społeczność Warszawy w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz i torpedowała  wszelkie referenda obywatelskie a podpisy zbierane przez obywateli trafiały do niszczarki.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież