Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Solidarność" poprze propozycje Beaty Szydło w sprawie referendum

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 czerwca 2015 10:21

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło we wtorek po południu odwiedzi siedzibę NSZZ "Solidarność" w Gdańsku i złoży wizytę Piotrowi Dudzie, liderowi związku. Najpewniej "Solidarność" poprze ideę uzupełnienia referendum, jakie rozpisał Bronisław Komorowski po porażce w pierwszej turze wyborów o kolejne pytania.6 września br. mamy odpowiedzieć na pytania czy chcemy jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii z budżetu i rozstrzygania wątpliwości podatkowych na rzecz podatnik. PiS chce jednak referendum m.in. na temat wieku emerytalnego.  


- Rządzącym wydawało się, że dali nam pstryczka w sprawie referendum emerytalnego. My i tak wygramy, bo jesteśmy konsekwentni. Jeszcze dwa lata temu byliśmy jako związkowcy sami. Wmawiano nam, że nie rozumiemy Europy. A my stawaliśmy w obronie pracownika - przypomniał Piotr Duda podczas spotkania organizacji związkowych z Regionu Gdańskiego w Filharmonii Bałtyckiej.


Ukłon w stronę "Solidarności" zrobił w poniedziałek prezydent-elekt Andrzej Duda, który przesłał do związkowców z Regionu Gdańskiego podziękowania za wsparcie w czasie wyborów prezydenckich.  


Z kolei Beata Szydło, wiceprezes PiS podczas swego objazdu po kraju stawia m.in. pytania: dlaczego mamy pracować do 67. roku życia, dlaczego nikt nas nie pyta o zdanie, a projekt obywatelski został wyrzucony do kosza? Dlaczego nie spotkano się z rodzicami sześciolatków? Czy nie mają prawa, by rządzący wysłuchali ich argumentów?
-  Referendum rozpisał Bronisław Komorowski tylko dlatego, że przegrał drugą turę wyborów i chciał się przypodobać elektoratowi Pawła Kukiza. A ile to podpisów zebrano pod JOW? Zero. Ile zebrano podpisów pod finansowaniem partii politycznych? Zero. A pod wnioskami dotyczącymi referedum o wieku emerytalnym, sześciolatkach w szkole, o Lasach Państwowych zebrano miliony podpisów. Dlaczego prezydent Komorowski ich nie uwzględnił? - dopytywał Piotr Duda i dodał, że Komorowski rozpisał referendum na 6 września br. mimo, że referendum mogłoby się odbyć, po zmianie kodeksu wyborczego, łącznie z wyborami parlamentarnymi by było mniej kosztów.
- Chcę by podczas referendum padły pytania o naprawdę ważne sprawy, czyli wiek emerytalny, sześciolatki, Lasy Państwowe - dodał Duda, który we wtorek ma spotkać się z Beatą Szydło.


Najpewniej jednym z tematów będzie referendum z 6 września br. Szydło zgłosiła bowiem przed kilku dniami propozycję, by poszerzyć wrześniowe referendum o pytania na temat wieku emerytalnego, ochrony Lasów Państwowych przed prywatyzacją i posyłania sześciolatków do szkół.


Przypomnijmy, że rządząca od 2007 roku PO zwalczała aktywnie referendum organizowane przez społeczność Warszawy w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz i torpedowała  wszelkie referenda obywatelskie a podpisy zbierane przez obywateli trafiały do niszczarki.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież