ORLEN ogłosił wezwanie na akcje Grupy ENERGA » ​PKN ORLEN ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy ENERGA. Planowana transakcja wpisuje się w obow... ”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
Arka odbija się od strefy spadkowej
piątek, 06 grudnia 2019 22:10
Arka odbija się od strefy spadkowej
Ten mecz być może jest początkiem drogi Arki Gdynia o utrzymanie w ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Solidarność" poprze propozycje Beaty Szydło w sprawie referendum

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 czerwca 2015 10:21

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło we wtorek po południu odwiedzi siedzibę NSZZ "Solidarność" w Gdańsku i złoży wizytę Piotrowi Dudzie, liderowi związku. Najpewniej "Solidarność" poprze ideę uzupełnienia referendum, jakie rozpisał Bronisław Komorowski po porażce w pierwszej turze wyborów o kolejne pytania.6 września br. mamy odpowiedzieć na pytania czy chcemy jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii z budżetu i rozstrzygania wątpliwości podatkowych na rzecz podatnik. PiS chce jednak referendum m.in. na temat wieku emerytalnego.  


- Rządzącym wydawało się, że dali nam pstryczka w sprawie referendum emerytalnego. My i tak wygramy, bo jesteśmy konsekwentni. Jeszcze dwa lata temu byliśmy jako związkowcy sami. Wmawiano nam, że nie rozumiemy Europy. A my stawaliśmy w obronie pracownika - przypomniał Piotr Duda podczas spotkania organizacji związkowych z Regionu Gdańskiego w Filharmonii Bałtyckiej.


Ukłon w stronę "Solidarności" zrobił w poniedziałek prezydent-elekt Andrzej Duda, który przesłał do związkowców z Regionu Gdańskiego podziękowania za wsparcie w czasie wyborów prezydenckich.  


Z kolei Beata Szydło, wiceprezes PiS podczas swego objazdu po kraju stawia m.in. pytania: dlaczego mamy pracować do 67. roku życia, dlaczego nikt nas nie pyta o zdanie, a projekt obywatelski został wyrzucony do kosza? Dlaczego nie spotkano się z rodzicami sześciolatków? Czy nie mają prawa, by rządzący wysłuchali ich argumentów?
-  Referendum rozpisał Bronisław Komorowski tylko dlatego, że przegrał drugą turę wyborów i chciał się przypodobać elektoratowi Pawła Kukiza. A ile to podpisów zebrano pod JOW? Zero. Ile zebrano podpisów pod finansowaniem partii politycznych? Zero. A pod wnioskami dotyczącymi referedum o wieku emerytalnym, sześciolatkach w szkole, o Lasach Państwowych zebrano miliony podpisów. Dlaczego prezydent Komorowski ich nie uwzględnił? - dopytywał Piotr Duda i dodał, że Komorowski rozpisał referendum na 6 września br. mimo, że referendum mogłoby się odbyć, po zmianie kodeksu wyborczego, łącznie z wyborami parlamentarnymi by było mniej kosztów.
- Chcę by podczas referendum padły pytania o naprawdę ważne sprawy, czyli wiek emerytalny, sześciolatki, Lasy Państwowe - dodał Duda, który we wtorek ma spotkać się z Beatą Szydło.


Najpewniej jednym z tematów będzie referendum z 6 września br. Szydło zgłosiła bowiem przed kilku dniami propozycję, by poszerzyć wrześniowe referendum o pytania na temat wieku emerytalnego, ochrony Lasów Państwowych przed prywatyzacją i posyłania sześciolatków do szkół.


Przypomnijmy, że rządząca od 2007 roku PO zwalczała aktywnie referendum organizowane przez społeczność Warszawy w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz i torpedowała  wszelkie referenda obywatelskie a podpisy zbierane przez obywateli trafiały do niszczarki.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież