Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Konkretne pytania w referendum? Chce tego PiS i „Solidarność”

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 czerwca 2015 18:38

Wiceprezes PiS i kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło i Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" spotkali się we wtorek po południu w Gdańsku w siedzibie związku. Inicjatywa spotkania wyszła od Beaty Szydło. Tematem rozmowy było planowane na 6 września referendum i dodatkowe trzy pytania. Jest już podpisany wniosek w tej sprawie do urzędującego jeszcze prezydenta Komorowskiego.Kandydatka Prawo i Sprawiedliwość na premiera  Beata Szydło na konferencji prasowej z Piotrem Dudą w siedzibie Komisji Krajowej „Solidarności” w Gdańsku zapowiedziała, że w środę 1 lipca br. zostanie złożony wniosek w Kancelarii Prezydenta o dodanie trzech pytań do referendum, które ma się odbyć 6 września br.: w sprawie wieku emerytalnego,  obowiązku szkolnego sześciolatków oraz Lasów Państwowych.
Wniosek podpisał też Piotr Duda.  


Wiceprezes PiS zapewniła, że PiS ma ekspertyzy prawne, które wskazują na możliwość wprowadzenia dodatkowych pytań, bo to prezydent jest dysponentem referendum.


Z kolei Piotr Duda z ironią skomentował, iż „nie wie, czy śmiać się czy płakać”, kiedy słyszy, iż premier Ewa Kopacz twierdzi, że PO nie podwyższyła wieku emerytalnego, tylko go zmieniła.  


Zdaniem Piotra Dudy Bronisław Komorowski przegrał, bo zapłacił za to, że był „prezydentem partyjnym” i nie chciał rozmawiać ze związkowcami o referendum na temat wieku „67” i emerytur. Szef „Solidarności” ma nadzieję, że na koniec kadencji Bronisław Komorowski postąpi, tak jak powinien postąpić w 2012 roku, czyli wykaże się inicjatywą. I nie chodzi tu o organizację dwóch oddzielnych referendów, co sugerowała premier Ewa Kopacz.
- Niech pani premier weźmie się do roboty, a nie opowiada bzdur – dodał Duda.


Beata Szydło argumentowała, że Polacy domagali się referendów składając miliony podpisów pod wnioskami, które przepadły w Sejmie, a skoro głosowanie i tak ma kosztować 100 milionów złotych, warto zapytać o dodatkowe ważne kwestie.


Przypomnijmy, że zaakceptowana przez Senat propozycja Bronisława Komorowskiego sprawia, że w referendum 6 września br. wypowiemy się o Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, finansowaniu partii politycznych z budżetu oraz zmianach w prawie podatkowym.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież