Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konkretne pytania w referendum? Chce tego PiS i „Solidarność”

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 czerwca 2015 18:38

Wiceprezes PiS i kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło i Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" spotkali się we wtorek po południu w Gdańsku w siedzibie związku. Inicjatywa spotkania wyszła od Beaty Szydło. Tematem rozmowy było planowane na 6 września referendum i dodatkowe trzy pytania. Jest już podpisany wniosek w tej sprawie do urzędującego jeszcze prezydenta Komorowskiego.Kandydatka Prawo i Sprawiedliwość na premiera  Beata Szydło na konferencji prasowej z Piotrem Dudą w siedzibie Komisji Krajowej „Solidarności” w Gdańsku zapowiedziała, że w środę 1 lipca br. zostanie złożony wniosek w Kancelarii Prezydenta o dodanie trzech pytań do referendum, które ma się odbyć 6 września br.: w sprawie wieku emerytalnego,  obowiązku szkolnego sześciolatków oraz Lasów Państwowych.
Wniosek podpisał też Piotr Duda.  


Wiceprezes PiS zapewniła, że PiS ma ekspertyzy prawne, które wskazują na możliwość wprowadzenia dodatkowych pytań, bo to prezydent jest dysponentem referendum.


Z kolei Piotr Duda z ironią skomentował, iż „nie wie, czy śmiać się czy płakać”, kiedy słyszy, iż premier Ewa Kopacz twierdzi, że PO nie podwyższyła wieku emerytalnego, tylko go zmieniła.  


Zdaniem Piotra Dudy Bronisław Komorowski przegrał, bo zapłacił za to, że był „prezydentem partyjnym” i nie chciał rozmawiać ze związkowcami o referendum na temat wieku „67” i emerytur. Szef „Solidarności” ma nadzieję, że na koniec kadencji Bronisław Komorowski postąpi, tak jak powinien postąpić w 2012 roku, czyli wykaże się inicjatywą. I nie chodzi tu o organizację dwóch oddzielnych referendów, co sugerowała premier Ewa Kopacz.
- Niech pani premier weźmie się do roboty, a nie opowiada bzdur – dodał Duda.


Beata Szydło argumentowała, że Polacy domagali się referendów składając miliony podpisów pod wnioskami, które przepadły w Sejmie, a skoro głosowanie i tak ma kosztować 100 milionów złotych, warto zapytać o dodatkowe ważne kwestie.


Przypomnijmy, że zaakceptowana przez Senat propozycja Bronisława Komorowskiego sprawia, że w referendum 6 września br. wypowiemy się o Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, finansowaniu partii politycznych z budżetu oraz zmianach w prawie podatkowym.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież