Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po... Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Liderzy Zdunek Wybrzeże
niedziela, 09 sierpnia 2020 13:36
Liderzy Zdunek Wybrzeże
eWinner Apator boleśnie zweryfikował formę Zdunek Wybrzeże. Podopi ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Konkretne pytania w referendum? Chce tego PiS i „Solidarność”

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 30 czerwca 2015 18:38

Wiceprezes PiS i kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło i Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność" spotkali się we wtorek po południu w Gdańsku w siedzibie związku. Inicjatywa spotkania wyszła od Beaty Szydło. Tematem rozmowy było planowane na 6 września referendum i dodatkowe trzy pytania. Jest już podpisany wniosek w tej sprawie do urzędującego jeszcze prezydenta Komorowskiego.Kandydatka Prawo i Sprawiedliwość na premiera  Beata Szydło na konferencji prasowej z Piotrem Dudą w siedzibie Komisji Krajowej „Solidarności” w Gdańsku zapowiedziała, że w środę 1 lipca br. zostanie złożony wniosek w Kancelarii Prezydenta o dodanie trzech pytań do referendum, które ma się odbyć 6 września br.: w sprawie wieku emerytalnego,  obowiązku szkolnego sześciolatków oraz Lasów Państwowych.
Wniosek podpisał też Piotr Duda.  


Wiceprezes PiS zapewniła, że PiS ma ekspertyzy prawne, które wskazują na możliwość wprowadzenia dodatkowych pytań, bo to prezydent jest dysponentem referendum.


Z kolei Piotr Duda z ironią skomentował, iż „nie wie, czy śmiać się czy płakać”, kiedy słyszy, iż premier Ewa Kopacz twierdzi, że PO nie podwyższyła wieku emerytalnego, tylko go zmieniła.  


Zdaniem Piotra Dudy Bronisław Komorowski przegrał, bo zapłacił za to, że był „prezydentem partyjnym” i nie chciał rozmawiać ze związkowcami o referendum na temat wieku „67” i emerytur. Szef „Solidarności” ma nadzieję, że na koniec kadencji Bronisław Komorowski postąpi, tak jak powinien postąpić w 2012 roku, czyli wykaże się inicjatywą. I nie chodzi tu o organizację dwóch oddzielnych referendów, co sugerowała premier Ewa Kopacz.
- Niech pani premier weźmie się do roboty, a nie opowiada bzdur – dodał Duda.


Beata Szydło argumentowała, że Polacy domagali się referendów składając miliony podpisów pod wnioskami, które przepadły w Sejmie, a skoro głosowanie i tak ma kosztować 100 milionów złotych, warto zapytać o dodatkowe ważne kwestie.


Przypomnijmy, że zaakceptowana przez Senat propozycja Bronisława Komorowskiego sprawia, że w referendum 6 września br. wypowiemy się o Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, finansowaniu partii politycznych z budżetu oraz zmianach w prawie podatkowym.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież