Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta... Wyborczy finisz - Chmiel obłudnie pod bramą TVP Gdańsk, Biedroń kręci ... » Wybory na finiszu. Przed bramą TVP 3 Gdańsk przypomniała o sobie posłanka PO Małgorzata Chmiel. Ogło... "Głos Wybrzeża" w (bez)prawnym cieniu - gazeta czy ulotka europosłanki... » Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dziennik "Głos Wybrzeża".Budowany pracą...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
niedziela, 13 października 2019 16:47
Efektowne wygrane hokeistek Stoczniowca w Tychach
Bardzo udane było weekendowe granie dla hokeistek Stoczniowca. Podopi ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lewnau: Wybierasz się na urlop? Zobacz, co może się zdarzyć i jak się przed tym chronić

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
piątek, 03 lipca 2015 15:35

Każdy z nas marzy o ciekawych podróżach. Jedni w myślach wyjeżdżają do ciepłych krajów, inni rzeczywiście decydują się na wyjazd – najczęściej na słoneczne plaże lub w góry. Ekspert ERGO Hestii Kamila Lewnau, Zastępca Dyrektora Biura Ubezpieczeń Indywidualnych ERGO Hestii podpowiada, o czym należy pamiętać przed wyjazdem.- Wyjeżdżając na urlop na pewno powinniśmy pamiętać o ubezpieczeniu. Jak wybrać te najlepiej dopasowane do naszych potrzeb?
Kamila Lewnau: Atrakcje turystyczne mogą zakończyć się nieprzewidzianymi zdarzeniami – nieszczęśliwy wypadek, nagła choroba czy kradzież bagażu zaliczają się do najczęściej zgłaszanych. Dlatego przed wyjazdem warto przemyśleć jakie ubezpieczenie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Pierwszym elementem ubezpieczenia turystycznego, od którego zależy wybór zakresu ubezpieczenia jest określenie miejsca docelowego – Polska lub zagranica – oraz okres, na jaki się tam wybieramy.


- O czym należy pamiętać, gdy planujemy spędzić urlop w Polsce?
Kamila Lewnau: Jeżeli pozostajemy w Polsce to stale objęci jesteśmy opieką medyczną, więc nie musimy martwić się o ewentualne koszty leczenia, bo te zostaną w razie potrzeby pokryte przez NFZ. Wypoczywając w kraju lepiej zadbać o dobre ubezpieczenie NNW, czy ubezpieczenie bagażu. Przydatne może być również ubezpieczenie typu Medical Assistance – dzięki któremu ubezpieczyciel w razie potrzeby zorganizuje nam pomoc lekarza w razie np. gorączki u dziecka niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy.


alt
- Czym różni się ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny od krajowego?
Kamila Lewnau: Jeżeli wyjeżdżamy poza Polskę, musimy się upewnić, że nasze ubezpieczenie obejmuje terytorium kraju, gdzie mamy zamiar wypoczywać. Poza granicami kraju ważne są przede wszystkim koszty leczenia, dlatego przed wakacjami w krajach Unii Europejskiej warto się postarać o dokument pozwalający na dostęp do bezpłatnej służby zdrowia. Umożliwia to tzw. europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ). Procedura załatwiania karty nie jest długa, można ją uzyskać praktycznie od ręki. W tym celu należy złożyć wniosek w oddziale wojewódzkim lub delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia w miejscu zamieszkania. Karta EKUZ jest ważna przez 3 miesiące.


- Czy każda placówka honoruje karty EKUZ?
Kamila Lewnau: Niestety, nie każda placówka, w której turysta pokaże kartę EKUZ, będzie udzielała darmowych świadczeń. Należy pamiętać, że karta uprawnia do korzystania tylko z opieki medycznej w tych szpitalach i przychodniach, które działają w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia, a w miejscowościach typowo turystycznych najczęściej takich placówek nie ma. Za leczenie w prywatnych placówkach medycznych pacjenci muszą płacić samemu. Karta nie zapewnia też między innymi opłacenia kosztów transportu sanitarnego do Polski czy pokrycia wydatków związanych z zakupem leków. Dlatego wykupując ubezpieczenie podróżne warto zadbać, aby suma ubezpieczenia na koszty leczenia była jak najwyższa, szczególnie gdy podróżujemy do krajów, gdzie usługi medyczne są drogie jak np. Stany Zjednoczone.


alt- Czy ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu do kraju to jedyne, o czym powinniśmy pamiętać?
Kamila Lewnau: Wybierając się na wakacje powinniśmy też sprawdzić, jakie zakres obejmuje ubezpieczenie. Zależnie od tego, czy będziemy leniuchować na plaży czy też mamy zamiar wspinać się po górach, ryzyko nieszczęśliwego wypadku związane z uprawianiem sportów ekstremalnych jest większe i dlatego najczęściej wymaga dodatkowej składki. Warto zapytać agenta, czy ubezpieczyciel oferuje pakiet assistance, który zagwarantuje, że w razie nieszczęśliwego wypadku, zachorowania, bez względu na porę dnia i nocy zostanie udzielona natychmiastowa pomoc.


- Ile kosztuje dobre ubezpieczenie?

Kamila Lewnau: Wybierając ubezpieczenie nie powinniśmy kierować się tylko jego ceną. Tania polisa najczęściej oznacza podstawowy zakres ubezpieczenia i w razie nagłej potrzeby możemy nie uzyskać oczekiwanej pomocy od naszego ubezpieczyciela.


ERGO Hestia rekomenduje – czym kierować się wybierając ubezpieczenie na czas podróży:
- Ubezpieczenie na czas podróży ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim.
- Kieruj się zdrowym rozsądkiem i wiedzą na temat miejsc, do których jedziesz.
- Tania polisa ma zwykle ograniczony zakres i podstawową sumę ubezpieczenia. Może nie wystarczyć na pokrycie kosztów pomocy medycznej w cięższych przypadkach, dlatego omijaj polisy o najniższej składce.
- Sprawdź, co wchodzi w zakres ochrony ubezpieczeniowej. Ryzyko nieszczęśliwego wypadku związane np. z uprawianiem sportu ryzykownego jest większe i dla tego wymaga dodatkowej składki.
- Sprawdź, czy ubezpieczenie gwarantuje bezgotówkowe rozliczenie różnych kosztów poniesionych na skutek nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku za granicą.
- Zorientuj się, czy Twój ubezpieczyciel gwarantuje pakiet assistance. W razie nieszczęśliwego wypadku, zachorowania, bez względu na porę dnia i nocy zostanie udzielona natychmiastowa pomoc.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież