Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lewnau: Wybierasz się na urlop? Zobacz, co może się zdarzyć i jak się przed tym chronić

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
piątek, 03 lipca 2015 15:35

Każdy z nas marzy o ciekawych podróżach. Jedni w myślach wyjeżdżają do ciepłych krajów, inni rzeczywiście decydują się na wyjazd – najczęściej na słoneczne plaże lub w góry. Ekspert ERGO Hestii Kamila Lewnau, Zastępca Dyrektora Biura Ubezpieczeń Indywidualnych ERGO Hestii podpowiada, o czym należy pamiętać przed wyjazdem.- Wyjeżdżając na urlop na pewno powinniśmy pamiętać o ubezpieczeniu. Jak wybrać te najlepiej dopasowane do naszych potrzeb?
Kamila Lewnau: Atrakcje turystyczne mogą zakończyć się nieprzewidzianymi zdarzeniami – nieszczęśliwy wypadek, nagła choroba czy kradzież bagażu zaliczają się do najczęściej zgłaszanych. Dlatego przed wyjazdem warto przemyśleć jakie ubezpieczenie będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Pierwszym elementem ubezpieczenia turystycznego, od którego zależy wybór zakresu ubezpieczenia jest określenie miejsca docelowego – Polska lub zagranica – oraz okres, na jaki się tam wybieramy.


- O czym należy pamiętać, gdy planujemy spędzić urlop w Polsce?
Kamila Lewnau: Jeżeli pozostajemy w Polsce to stale objęci jesteśmy opieką medyczną, więc nie musimy martwić się o ewentualne koszty leczenia, bo te zostaną w razie potrzeby pokryte przez NFZ. Wypoczywając w kraju lepiej zadbać o dobre ubezpieczenie NNW, czy ubezpieczenie bagażu. Przydatne może być również ubezpieczenie typu Medical Assistance – dzięki któremu ubezpieczyciel w razie potrzeby zorganizuje nam pomoc lekarza w razie np. gorączki u dziecka niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy.


alt
- Czym różni się ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny od krajowego?
Kamila Lewnau: Jeżeli wyjeżdżamy poza Polskę, musimy się upewnić, że nasze ubezpieczenie obejmuje terytorium kraju, gdzie mamy zamiar wypoczywać. Poza granicami kraju ważne są przede wszystkim koszty leczenia, dlatego przed wakacjami w krajach Unii Europejskiej warto się postarać o dokument pozwalający na dostęp do bezpłatnej służby zdrowia. Umożliwia to tzw. europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ). Procedura załatwiania karty nie jest długa, można ją uzyskać praktycznie od ręki. W tym celu należy złożyć wniosek w oddziale wojewódzkim lub delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia w miejscu zamieszkania. Karta EKUZ jest ważna przez 3 miesiące.


- Czy każda placówka honoruje karty EKUZ?
Kamila Lewnau: Niestety, nie każda placówka, w której turysta pokaże kartę EKUZ, będzie udzielała darmowych świadczeń. Należy pamiętać, że karta uprawnia do korzystania tylko z opieki medycznej w tych szpitalach i przychodniach, które działają w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia, a w miejscowościach typowo turystycznych najczęściej takich placówek nie ma. Za leczenie w prywatnych placówkach medycznych pacjenci muszą płacić samemu. Karta nie zapewnia też między innymi opłacenia kosztów transportu sanitarnego do Polski czy pokrycia wydatków związanych z zakupem leków. Dlatego wykupując ubezpieczenie podróżne warto zadbać, aby suma ubezpieczenia na koszty leczenia była jak najwyższa, szczególnie gdy podróżujemy do krajów, gdzie usługi medyczne są drogie jak np. Stany Zjednoczone.


alt- Czy ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu do kraju to jedyne, o czym powinniśmy pamiętać?
Kamila Lewnau: Wybierając się na wakacje powinniśmy też sprawdzić, jakie zakres obejmuje ubezpieczenie. Zależnie od tego, czy będziemy leniuchować na plaży czy też mamy zamiar wspinać się po górach, ryzyko nieszczęśliwego wypadku związane z uprawianiem sportów ekstremalnych jest większe i dlatego najczęściej wymaga dodatkowej składki. Warto zapytać agenta, czy ubezpieczyciel oferuje pakiet assistance, który zagwarantuje, że w razie nieszczęśliwego wypadku, zachorowania, bez względu na porę dnia i nocy zostanie udzielona natychmiastowa pomoc.


- Ile kosztuje dobre ubezpieczenie?

Kamila Lewnau: Wybierając ubezpieczenie nie powinniśmy kierować się tylko jego ceną. Tania polisa najczęściej oznacza podstawowy zakres ubezpieczenia i w razie nagłej potrzeby możemy nie uzyskać oczekiwanej pomocy od naszego ubezpieczyciela.


ERGO Hestia rekomenduje – czym kierować się wybierając ubezpieczenie na czas podróży:
- Ubezpieczenie na czas podróży ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim.
- Kieruj się zdrowym rozsądkiem i wiedzą na temat miejsc, do których jedziesz.
- Tania polisa ma zwykle ograniczony zakres i podstawową sumę ubezpieczenia. Może nie wystarczyć na pokrycie kosztów pomocy medycznej w cięższych przypadkach, dlatego omijaj polisy o najniższej składce.
- Sprawdź, co wchodzi w zakres ochrony ubezpieczeniowej. Ryzyko nieszczęśliwego wypadku związane np. z uprawianiem sportu ryzykownego jest większe i dla tego wymaga dodatkowej składki.
- Sprawdź, czy ubezpieczenie gwarantuje bezgotówkowe rozliczenie różnych kosztów poniesionych na skutek nagłej choroby lub nieszczęśliwego wypadku za granicą.
- Zorientuj się, czy Twój ubezpieczyciel gwarantuje pakiet assistance. W razie nieszczęśliwego wypadku, zachorowania, bez względu na porę dnia i nocy zostanie udzielona natychmiastowa pomoc.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież