Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód... Foto "Kwiatki": Temida na haku » Ostatni sprawiedliwy Charytatywny wernisaż „Moda kontra rak” » Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką oraz projektantka Adrianna Złoch zapraszają na charyta... W 35. rocznicę powstania FMW » W ramach obchodów 35 rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej działacze federacji 13 grudnia... Pięściarze amatorzy walczyli w szczytnym celu » Na ringu klubu bokserskiego Ring3city odbyła się gala White Collar Boxing Night XIX. W sześciu walka... "Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy » W piątek, 6 grudnia, w Stacji Orunia odbyła się premiera piątego numeru gazetki "Wasze Historie Po O... Szósty przejazd tramwaju „Zrób prezent - podziel się sobą” » 6 grudnia po raz szósty po Gdańsku jeździł specjalny tramwaj w ramach akcji „Zrób prezent - podziel ... Radni PiS pytają o udostępnienie Teatru Szekspirowskiego na konwencję ... » Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, złożyli ... Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich » W niedzielę podczas wydarzenia „Dlaczego i po co?” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim Szymon Hołownia... Paweł Soloch: Największe ćwiczenia od zimnej wojny » Z ministrem Pawłem Solochem, szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Krzysztof Świątek- Pre...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
niedziela, 08 grudnia 2019 23:04
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
Duży opór stawili ZAKS-ie siatkarze Trefl. Gdańszczanie w trzech pi ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 02 grudnia 2019 13:05
Gdańsk przez pryzmat
Zdecydowana postawa nieformalnej grupy artystów pracującej przy twor ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

W Sopocie powstaje Park Hestii

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 03 lipca 2015 20:54

Pomiędzy siedzibą główną ERGO Hestii i położoną na granicy Gdańska i Sopotu ERGO ARENĄ powstanie park. Pierwsze efekty będą widoczne za kilka tygodni, oficjalne otwarcie nastąpi w czerwcu przyszłego roku i uświetni obchody 25-lecia ubezpieczyciela.Zgodnie z ideą pomysłodawcy Parku – Prezesa Grupy ERGO Hestia Piotra Śliwickiego – Park Hestii całe założenie parku i przestrzenie zielone zostały zaprojektowane w sposób nietuzinkowy. Po otwarciu ma służyć mieszkańcom Trójmiasta i turystom a także pracownikom firmy i jej gościom.
Powierzchnię ponad 2 hektarów parku ozdobią glorieta parkowa w formie otwartego pawilonu z kolumnami oraz plenerowa galeria rzeźb. Projekt parku przewiduje również kilka niekonwencjonalnych sztucznych wzniesień o przewyższeniu ponad 2 metrów.


– Pomysł utworzenia Parku Hestii, będącego miejscem wypoczynku dla mieszkańców turystów oraz pracowników i naszych gości, to naturalna konsekwencja naszych dotychczasowych inicjatyw o podobnym charakterze – mówi Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Grupy ERGO Hestia. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie zarówno lokalnej społeczności jak też osób odwiedzających Trójmiasto, dlatego jesteśmy przekonani, że projektowany park będzie tętnić życiem i stanie się modnym miejscem spotkań i spacerów. To również kolejny projekt prowadzony wspólnie z władzami Sopotu i Gdańska, jednocześnie przykład współpracy dla rozwoju całego regionu, który potwierdza nasz długofalowy i konsekwentny wkład w rozwój Trójmiasta i Pomorza – podsumowuje Arkadiusz Bruliński.


alt

Po kliknięciu na obrazek otwiera się w większym rozmiarzePrace ziemne, budowlane, drogowe i instalacyjne oraz montaż elementów małej architektury rozpoczęły się już w czerwcu 2015 roku. Oficjalne otwarcie parku planowane jest na czerwiec 2016.


W galerii rzeźb Parku Hestii znajdzie się projekt wykonany przez Matěja Franka, jednego z laureatów XIII edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Rzeźba będzie przedstawiać 24 lata rozwoju firmy.


Miłośnicy natury będą mogli podziwiać sopocką kolekcję drzew egzotycznych w tym m.in.: Klon Tatarski, Tulipanowiec Amerykański, Skrzydłorzech Kaukaski, Dąb Czerwony oraz Leszczynę Turecką a także wiele gatunków kwiatów i roślin skupionych m.in. wokół oczek wodnych tworzących złudzenie lustra.


Dla wygody odwiedzających w parku staną latarnie oraz specjalnie zaprojektowane modernistyczne ławki. Do dyspozycji pracowników ERGO Hestii a poza godzinami pracy i w weekendy również dla mieszkańców i turystów dostępnych będzie 80 miejsc parkingowych.

źródło: informacja prasowa

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież