Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

IX edycja Akademii Solidarności

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 listopada 2013 18:45

W dniach 3-9 listopada odbywa się Akademia Solidarności, podczas której młodzi publicyści zdobywają wiedzę na temat kunsztu dziennikarskiego, a także omawiają problemy przed którymi stoi dzisiejsza Europa.W programie Akademii Solidarności 2013 znalazły się warsztaty praktyczne na temat różnych gatunków dziennikarskich, seminaria o trudnej sztuce przekładu publicystyki, wpływu historii i kultury na media, wykłady o historii Solidarności, samego pojęcia "solidarności", dyskusje na temat współczesnych wyzwań Europy.

Już po raz dziewiąty Akademia gromadzi szeroką grupę publicystów. W tym roku organizatorzy postanowili poszerzyć krąg uczestników – zapisać mógł się każdy pomiędzy 18. a 30. rokiem życia i miał już dorobek publicystyczny. Obok tych dwóch kryteriów uczestnik musiał spełniać jeszcze jedno warunek – znać angielski na poziomie zaawansowanym, albowiem wszystkie wykłady i seminaria prowadzone są w języku angielskim.

- Jest to odpowiedź na środowiska zgromadzone wokół naszych organizacji, domagających się wiedzy  –  powiedziała Anna Fedas

Prócz uczestników z regionu Pomorza, Akademia gości 14 młodych osób z: Rumunii, Słowacji,Gruzji, Moławi, Włoch, Anglii, Czech, Ukrainy, a nawet Argentyny, związanych z dwumiesięcznikiem „Nowa Europa Wschodnia”, anglojęzycznym kwartalnikiem „New Eastern Europe”, wydawanym przez Europejskie Centrum Solidarności oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, a także portalem publicystycznym Eastbook.eu.

Uczestników uwrażliwia się na zjawisko wielokulturowości, problematyki etyki dziennikarskiej i zagrożeń zagadnień ideologicznych wpływających na formę i treść przekazu medialnego.

Poza wspólnymi zajęciami, uczestnicy Akademii są podzieleni na mniejsze zespoły, w których doskonalą swój warsztat oraz uczą się tworzyć wspólne projekty. Jednym z głównych celów tegorocznego spotkania jest stworzenie programu Absolwentów Akademii Solidarności, w ramach którego możliwe będzie utrzymanie kontaktu oraz włączanie się we wspólne inicjatywy.

Uczestnicy Akademii Solidarności biorą również udział w konferencji "Europa z widokiem na przyszłość", która odbędzie się w dniach 7 – 8 listopada. Na konferencji poruszone są tematy dotyczące politycznej kondycji Rosji, Partnerstwa Wschodniego oraz unijnej polityki sąsiedztwa na Południu i Wschodzie.

AK


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież