Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Puszcza wzięła odwet za porażkę z Arką w pucharze
niedziela, 07 marca 2021 21:15
Puszcza wzięła odwet za porażkę z Arką w pucharze
Piłkarze Puszczy Niepołomice zrewanżowali się rywalom z Arki
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

IX edycja Akademii Solidarności

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 listopada 2013 18:45

W dniach 3-9 listopada odbywa się Akademia Solidarności, podczas której młodzi publicyści zdobywają wiedzę na temat kunsztu dziennikarskiego, a także omawiają problemy przed którymi stoi dzisiejsza Europa.W programie Akademii Solidarności 2013 znalazły się warsztaty praktyczne na temat różnych gatunków dziennikarskich, seminaria o trudnej sztuce przekładu publicystyki, wpływu historii i kultury na media, wykłady o historii Solidarności, samego pojęcia "solidarności", dyskusje na temat współczesnych wyzwań Europy.

Już po raz dziewiąty Akademia gromadzi szeroką grupę publicystów. W tym roku organizatorzy postanowili poszerzyć krąg uczestników – zapisać mógł się każdy pomiędzy 18. a 30. rokiem życia i miał już dorobek publicystyczny. Obok tych dwóch kryteriów uczestnik musiał spełniać jeszcze jedno warunek – znać angielski na poziomie zaawansowanym, albowiem wszystkie wykłady i seminaria prowadzone są w języku angielskim.

- Jest to odpowiedź na środowiska zgromadzone wokół naszych organizacji, domagających się wiedzy  –  powiedziała Anna Fedas

Prócz uczestników z regionu Pomorza, Akademia gości 14 młodych osób z: Rumunii, Słowacji,Gruzji, Moławi, Włoch, Anglii, Czech, Ukrainy, a nawet Argentyny, związanych z dwumiesięcznikiem „Nowa Europa Wschodnia”, anglojęzycznym kwartalnikiem „New Eastern Europe”, wydawanym przez Europejskie Centrum Solidarności oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, a także portalem publicystycznym Eastbook.eu.

Uczestników uwrażliwia się na zjawisko wielokulturowości, problematyki etyki dziennikarskiej i zagrożeń zagadnień ideologicznych wpływających na formę i treść przekazu medialnego.

Poza wspólnymi zajęciami, uczestnicy Akademii są podzieleni na mniejsze zespoły, w których doskonalą swój warsztat oraz uczą się tworzyć wspólne projekty. Jednym z głównych celów tegorocznego spotkania jest stworzenie programu Absolwentów Akademii Solidarności, w ramach którego możliwe będzie utrzymanie kontaktu oraz włączanie się we wspólne inicjatywy.

Uczestnicy Akademii Solidarności biorą również udział w konferencji "Europa z widokiem na przyszłość", która odbędzie się w dniach 7 – 8 listopada. Na konferencji poruszone są tematy dotyczące politycznej kondycji Rosji, Partnerstwa Wschodniego oraz unijnej polityki sąsiedztwa na Południu i Wschodzie.

AK


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież