Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
środa, 16 października 2019 17:17
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
Drużyny PKO Ekstraklasy wracają do ligowej rywalizacji. W Trójmieś ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

CUPT wizytował gdańskich beneficjentów środków unijnych

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 04 października 2012 20:25

Przedstawiciele Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyjechali do Gdańska z wizytą studyjną na spotkania z beneficjentami, którzy otrzymali wsparcie ze środków  Unii Europejskiej.Centrum Unijnych Projektów Transportowych to instytucja powołana przez Ministerstwo Transportu odpowiadająca za wszystkie środki unijne na transport czyli wszystkie środki jakie Unia Europejska daje na transport CPUT rozdziela na poszczególne projekty. Podczas dwudniowej wizyty studyjnej w Gdańsku przedstawiciele Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz dziennikarze mieli okazję zobaczyć w jaki sposób zostały wydane środki unijne. W trakcie wizyty odwiedzono czterech beneficjentów środków unijnych. Pierwszym z nich był Port Lotniczy Gdańsk. Po wizycie na lotnisku zaprezentowany został projekt "Budowa Trasy W-Z w Gdańsku, odcinek Kartuska - Otomińska". Drugim beneficjentem z którym spotkali się przedstawiciele CPUT była Gmina Miasta Gdańsk, która przedstawiła projekt "Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej – etap IIIA". Kolejne spotkanie merytoryczne odbyło się w DCT Gdańsk S.A.. Podczas wizyty w gdańskim Terminalu Kontenerowym można było dowiedzieć się więcej na temat projektu "Budowa Terminala Etap 2: rozbudowa bocznicy, zakupy sprzętu – DCT Gdańsk brama do Europy Środkowej". Ostatnie spotkanie odbyło się w czwartek w Gdyni. Beneficjentem była Gmina Miasta Gdynia, która prezentowała projekt "Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR w Gdańsku, Gdyni i Sopocie".


alt

Wizyta w DCT


Podczas wizyty w Terminalu Kontenerowym goście mogli praktycznie zobaczyć na co zostały przeznaczone środki uzyskane od Unii Europejskiej. Środki uzyskane przez DCT były wykorzystane w projekcie mieszanym infrastrukturalno-zakupowym. W pierwszej części projektu przebudowywana jest infrastruktura terminalu. Obejmuje ona dwa zadania. Pierwszym jest rozbudowa bocznicy kolejowej – dobudowywane są dwa nowe tory; a drugim przebudowa nawierzchni placu składowego składającego się z 31 pól składowych o powierzchni 2724 m2. Łączna powierzchnia placu objęta projektem to 84440 m2. W ramach części zakupowej dokonano zakupu specjalistycznego sprzętu, który wykorzystywany jest do świadczenia usług na terminalu kontenerowym. Zakupiono 2 suwnice nabrzeżowe STS służące do rozładunku kontenerowców; 12 suwnic placowych RTG – służą do rozmieszczenia kontenerów – oraz sprzęt do ich obsługi: ciągniki terminalowe wraz z naczepami. Ten sprzęt umożliwi zwiększenie zdolności przeładunkowej terminalu.


alt

Ze środków unijnych kupiono m.in. dwie z pięciu suwnic nabrzeżowych STS...


Środki pozyskane z Unii zostały przeznaczone również na przystosowanie systemu informatycznego do obsługi terminalu.
Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz ogólnodostępnej infrastrukturze terminal poprawił jakość usług, zyskał możliwość przyjmowania największych jednostek pływających świata, skrócony został czas przeładunku i zwiększyła się efektywność działania.


alt

... i 12 suwnic placowych RTG


- Wrażenia po spotkaniach z beneficjentami środków unijnych mamy bardzo dobre – stwierdziła Sylwia Cieślak, naczelnik Wydziału IX Centrum Unijnych Projektów Transportowych, zajmującego się transportem intermodalnym. - Wszystko pięknie kwitnie, rośnie w oczach. Jesteśmy dumni i zadowoleni, że na takie inwestycje idą środki unijne. Podczas tej wizyty mogliśmy zobaczyć namacalne efekty naszej pracy. To co wypłacamy tu przeradza się w realne inwestycje. Widać, że ten środki są dobrze wykorzystane.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież