Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

CUPT wizytował gdańskich beneficjentów środków unijnych

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 04 października 2012 20:25

Przedstawiciele Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyjechali do Gdańska z wizytą studyjną na spotkania z beneficjentami, którzy otrzymali wsparcie ze środków  Unii Europejskiej.Centrum Unijnych Projektów Transportowych to instytucja powołana przez Ministerstwo Transportu odpowiadająca za wszystkie środki unijne na transport czyli wszystkie środki jakie Unia Europejska daje na transport CPUT rozdziela na poszczególne projekty. Podczas dwudniowej wizyty studyjnej w Gdańsku przedstawiciele Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz dziennikarze mieli okazję zobaczyć w jaki sposób zostały wydane środki unijne. W trakcie wizyty odwiedzono czterech beneficjentów środków unijnych. Pierwszym z nich był Port Lotniczy Gdańsk. Po wizycie na lotnisku zaprezentowany został projekt "Budowa Trasy W-Z w Gdańsku, odcinek Kartuska - Otomińska". Drugim beneficjentem z którym spotkali się przedstawiciele CPUT była Gmina Miasta Gdańsk, która przedstawiła projekt "Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej – etap IIIA". Kolejne spotkanie merytoryczne odbyło się w DCT Gdańsk S.A.. Podczas wizyty w gdańskim Terminalu Kontenerowym można było dowiedzieć się więcej na temat projektu "Budowa Terminala Etap 2: rozbudowa bocznicy, zakupy sprzętu – DCT Gdańsk brama do Europy Środkowej". Ostatnie spotkanie odbyło się w czwartek w Gdyni. Beneficjentem była Gmina Miasta Gdynia, która prezentowała projekt "Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem TRISTAR w Gdańsku, Gdyni i Sopocie".


alt

Wizyta w DCT


Podczas wizyty w Terminalu Kontenerowym goście mogli praktycznie zobaczyć na co zostały przeznaczone środki uzyskane od Unii Europejskiej. Środki uzyskane przez DCT były wykorzystane w projekcie mieszanym infrastrukturalno-zakupowym. W pierwszej części projektu przebudowywana jest infrastruktura terminalu. Obejmuje ona dwa zadania. Pierwszym jest rozbudowa bocznicy kolejowej – dobudowywane są dwa nowe tory; a drugim przebudowa nawierzchni placu składowego składającego się z 31 pól składowych o powierzchni 2724 m2. Łączna powierzchnia placu objęta projektem to 84440 m2. W ramach części zakupowej dokonano zakupu specjalistycznego sprzętu, który wykorzystywany jest do świadczenia usług na terminalu kontenerowym. Zakupiono 2 suwnice nabrzeżowe STS służące do rozładunku kontenerowców; 12 suwnic placowych RTG – służą do rozmieszczenia kontenerów – oraz sprzęt do ich obsługi: ciągniki terminalowe wraz z naczepami. Ten sprzęt umożliwi zwiększenie zdolności przeładunkowej terminalu.


alt

Ze środków unijnych kupiono m.in. dwie z pięciu suwnic nabrzeżowych STS...


Środki pozyskane z Unii zostały przeznaczone również na przystosowanie systemu informatycznego do obsługi terminalu.
Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz ogólnodostępnej infrastrukturze terminal poprawił jakość usług, zyskał możliwość przyjmowania największych jednostek pływających świata, skrócony został czas przeładunku i zwiększyła się efektywność działania.


alt

... i 12 suwnic placowych RTG


- Wrażenia po spotkaniach z beneficjentami środków unijnych mamy bardzo dobre – stwierdziła Sylwia Cieślak, naczelnik Wydziału IX Centrum Unijnych Projektów Transportowych, zajmującego się transportem intermodalnym. - Wszystko pięknie kwitnie, rośnie w oczach. Jesteśmy dumni i zadowoleni, że na takie inwestycje idą środki unijne. Podczas tej wizyty mogliśmy zobaczyć namacalne efekty naszej pracy. To co wypłacamy tu przeradza się w realne inwestycje. Widać, że ten środki są dobrze wykorzystane.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież