72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów Gdańska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 03 października 2012 07:00

Dyplomy wyróżniającym się w nauce uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którym przyznane zostały jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Gdańska, za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012, wręczyli prezydent Paweł Adamowicz wraz w Przewodniczącym Rady Miasta Gdańska Bogdanem Oleszkiem.Uroczystość odbyła się 2 października w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 przy ul. Tytusa Chałubińskiego 13 na Chełmie. Uczestniczyli w niej ponadto Wojciech Błaszkowski – Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Gdańska oraz Jerzy Jasiński – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, a także wielu rodziców swoich pociech.


alt


alt


Prezydent Paweł Adamowicz życzył szkolnej młodzieży, aby wyróżniała się wśród rówieśników i nadal pięła się wysoko, tak jak do tej pory. Przyznane stypendia są formą zauważenia i wyróżnienia tych najlepszych. - Jesteście dumą – jak zaznaczył - i chlubą naszego miasta. Przed wami otworem stoją wyższe uczelnie Trójmiasta, ale z pewnością wielu podejmie studia za granicą. I tego też wam życzę. 


altJuż po raz 18. zostały przyznane jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz dla maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego. W 2012 r. komisja stypendialna rozpatrzyła 824 wnioski i za rok szkolny 2011/2012 przyznała stypendia 518 uczniom, na łączną kwotę 184 300 zł w poniższym podziale:


alt3 stypendia dla maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego. Nagrody w wysokości po 2.000 zł otrzymali: Maciej Gałka - II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, Karol Dłużewski - Zespół Szkół Łączności w Gdańsku, Krzysztof Świeczkowski - Gdańskie Liceum Autonomiczne.


alt39 stypendiów w kategorii II na łączną kwotę 19.500 zł, w tym 5 dla uczniów szkół podstawowych i po 17 dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


alt160 stypendia w kategorii III na łączną kwotę 64.000 zł, w tym dla uczniów 58 szkół podstawowych, 84 gimnazjów, 18 dla szkół ponadgimnazjalnych.


alt316 stypendiów w kategorii IV na łączną kwotę 94.800 zł, w tym dla uczniów 181 szkół podstawowych, 113 gimnazjów, 22 szkół ponadgimnazjalnych.


alt
(Fot. 70)

Przypomnijmy, że stypendium to jest przyznawane: najlepszym maturzystom na stałe zameldowanym w Gdańsku, uzdolnionym uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:
a) szkół publicznych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Gdańsk,
b) szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych z terenu Gdańska,
c) szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych spoza terenu Gdańska (wymóg stałego zameldowania ucznia w Gdańsku.


altPo wręczeniu stypendiów, zrobiono grupowe wspólne zdjęcia pamiątkowe, a także indywidualne z prezydentem Pawłem Adamowiczem.


alt


Przypomnijmy, iż stypendium mogą otrzymać zwycięzcy konkursów i olimpiad, zwycięzcy zawodów sportowych, uczniowie legitymujący się osiągnięciami w konkursach na szczeblu miejskim oraz absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, na stałe zameldowani w Gdańsku, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w danej szkole z egzaminu maturalnego i posiadają znaczące osiągnięcia w olimpiadach i konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich lub wojewódzkich. Wszyscy uczniowie ubiegający się o stypendium muszą uzyskać przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Wła-49
Zdjęcia Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież