Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów Gdańska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 03 października 2012 07:00

Dyplomy wyróżniającym się w nauce uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którym przyznane zostały jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Gdańska, za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012, wręczyli prezydent Paweł Adamowicz wraz w Przewodniczącym Rady Miasta Gdańska Bogdanem Oleszkiem.Uroczystość odbyła się 2 października w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 przy ul. Tytusa Chałubińskiego 13 na Chełmie. Uczestniczyli w niej ponadto Wojciech Błaszkowski – Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Gdańska oraz Jerzy Jasiński – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, a także wielu rodziców swoich pociech.


alt


alt


Prezydent Paweł Adamowicz życzył szkolnej młodzieży, aby wyróżniała się wśród rówieśników i nadal pięła się wysoko, tak jak do tej pory. Przyznane stypendia są formą zauważenia i wyróżnienia tych najlepszych. - Jesteście dumą – jak zaznaczył - i chlubą naszego miasta. Przed wami otworem stoją wyższe uczelnie Trójmiasta, ale z pewnością wielu podejmie studia za granicą. I tego też wam życzę. 


altJuż po raz 18. zostały przyznane jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz dla maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego. W 2012 r. komisja stypendialna rozpatrzyła 824 wnioski i za rok szkolny 2011/2012 przyznała stypendia 518 uczniom, na łączną kwotę 184 300 zł w poniższym podziale:


alt3 stypendia dla maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego. Nagrody w wysokości po 2.000 zł otrzymali: Maciej Gałka - II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, Karol Dłużewski - Zespół Szkół Łączności w Gdańsku, Krzysztof Świeczkowski - Gdańskie Liceum Autonomiczne.


alt39 stypendiów w kategorii II na łączną kwotę 19.500 zł, w tym 5 dla uczniów szkół podstawowych i po 17 dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


alt160 stypendia w kategorii III na łączną kwotę 64.000 zł, w tym dla uczniów 58 szkół podstawowych, 84 gimnazjów, 18 dla szkół ponadgimnazjalnych.


alt316 stypendiów w kategorii IV na łączną kwotę 94.800 zł, w tym dla uczniów 181 szkół podstawowych, 113 gimnazjów, 22 szkół ponadgimnazjalnych.


alt
(Fot. 70)

Przypomnijmy, że stypendium to jest przyznawane: najlepszym maturzystom na stałe zameldowanym w Gdańsku, uzdolnionym uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:
a) szkół publicznych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Gdańsk,
b) szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych z terenu Gdańska,
c) szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych spoza terenu Gdańska (wymóg stałego zameldowania ucznia w Gdańsku.


altPo wręczeniu stypendiów, zrobiono grupowe wspólne zdjęcia pamiątkowe, a także indywidualne z prezydentem Pawłem Adamowiczem.


alt


Przypomnijmy, iż stypendium mogą otrzymać zwycięzcy konkursów i olimpiad, zwycięzcy zawodów sportowych, uczniowie legitymujący się osiągnięciami w konkursach na szczeblu miejskim oraz absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, na stałe zameldowani w Gdańsku, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w danej szkole z egzaminu maturalnego i posiadają znaczące osiągnięcia w olimpiadach i konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich lub wojewódzkich. Wszyscy uczniowie ubiegający się o stypendium muszą uzyskać przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Wła-49
Zdjęcia Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież