Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów Gdańska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 03 października 2012 07:00

Dyplomy wyróżniającym się w nauce uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którym przyznane zostały jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Gdańska, za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012, wręczyli prezydent Paweł Adamowicz wraz w Przewodniczącym Rady Miasta Gdańska Bogdanem Oleszkiem.Uroczystość odbyła się 2 października w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 przy ul. Tytusa Chałubińskiego 13 na Chełmie. Uczestniczyli w niej ponadto Wojciech Błaszkowski – Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Gdańska oraz Jerzy Jasiński – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, a także wielu rodziców swoich pociech.


alt


alt


Prezydent Paweł Adamowicz życzył szkolnej młodzieży, aby wyróżniała się wśród rówieśników i nadal pięła się wysoko, tak jak do tej pory. Przyznane stypendia są formą zauważenia i wyróżnienia tych najlepszych. - Jesteście dumą – jak zaznaczył - i chlubą naszego miasta. Przed wami otworem stoją wyższe uczelnie Trójmiasta, ale z pewnością wielu podejmie studia za granicą. I tego też wam życzę. 


altJuż po raz 18. zostały przyznane jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz dla maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego. W 2012 r. komisja stypendialna rozpatrzyła 824 wnioski i za rok szkolny 2011/2012 przyznała stypendia 518 uczniom, na łączną kwotę 184 300 zł w poniższym podziale:


alt3 stypendia dla maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego. Nagrody w wysokości po 2.000 zł otrzymali: Maciej Gałka - II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, Karol Dłużewski - Zespół Szkół Łączności w Gdańsku, Krzysztof Świeczkowski - Gdańskie Liceum Autonomiczne.


alt39 stypendiów w kategorii II na łączną kwotę 19.500 zł, w tym 5 dla uczniów szkół podstawowych i po 17 dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


alt160 stypendia w kategorii III na łączną kwotę 64.000 zł, w tym dla uczniów 58 szkół podstawowych, 84 gimnazjów, 18 dla szkół ponadgimnazjalnych.


alt316 stypendiów w kategorii IV na łączną kwotę 94.800 zł, w tym dla uczniów 181 szkół podstawowych, 113 gimnazjów, 22 szkół ponadgimnazjalnych.


alt
(Fot. 70)

Przypomnijmy, że stypendium to jest przyznawane: najlepszym maturzystom na stałe zameldowanym w Gdańsku, uzdolnionym uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:
a) szkół publicznych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Gdańsk,
b) szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych z terenu Gdańska,
c) szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych spoza terenu Gdańska (wymóg stałego zameldowania ucznia w Gdańsku.


altPo wręczeniu stypendiów, zrobiono grupowe wspólne zdjęcia pamiątkowe, a także indywidualne z prezydentem Pawłem Adamowiczem.


alt


Przypomnijmy, iż stypendium mogą otrzymać zwycięzcy konkursów i olimpiad, zwycięzcy zawodów sportowych, uczniowie legitymujący się osiągnięciami w konkursach na szczeblu miejskim oraz absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, na stałe zameldowani w Gdańsku, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w danej szkole z egzaminu maturalnego i posiadają znaczące osiągnięcia w olimpiadach i konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich lub wojewódzkich. Wszyscy uczniowie ubiegający się o stypendium muszą uzyskać przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Wła-49
Zdjęcia Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież