Zmarł Tadeusz Jabłoński » W nocy z 15 na 16 października, tydzień przed swoimi 100. urodzinami zmarł Tadeusz Jabłoński, pisarz... Krzysztof Piekarski: Będzie to kadencja przełomowej kontynuacji » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kilia... » Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery lata temu jako politycy Nowoczes... Złoto dla zuchwałych? Speckomisja: trzy lata pracy, wysłuchani świadko... » Speckomisja śledcza prezentowała w środę 16 października br., przy niemal pustych sejmowych łamach, ... Amber Gold. Sąd ogłosił wymiar kar po 7 latach » Po pięciu miesiącach sędzia gdańskiego Sądu Okręgowego 16 października br. zakończyła odczytywanie w... Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór...
Reklama
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
czwartek, 17 października 2019 19:03
Kadry powyborcze: Klęska Furgo, nokaut Baucia, upadek Liska, aut Kiliana, Dorniak bez powtórki, Banach bez Sopotu
Kadry powyborcze. Ani Ewa Lieder, ani Grzegorz Furgo, którzy cztery l ...
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
piątek, 18 października 2019 19:44
Lotos PKH bez przełamania, w derbach lepszy KH Energa Toruń
Huśtawkę nastrojów przeżywali kibice w hali Olivia. Ostatecznie fa ...
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
środa, 16 października 2019 17:17
W niedzielę 43. derby Trójmiasta
Drużyny PKO Ekstraklasy wracają do ligowej rywalizacji. W Trójmieś ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów Gdańska

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 03 października 2012 07:00

Dyplomy wyróżniającym się w nauce uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którym przyznane zostały jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Gdańska, za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012, wręczyli prezydent Paweł Adamowicz wraz w Przewodniczącym Rady Miasta Gdańska Bogdanem Oleszkiem.Uroczystość odbyła się 2 października w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 przy ul. Tytusa Chałubińskiego 13 na Chełmie. Uczestniczyli w niej ponadto Wojciech Błaszkowski – Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Gdańska oraz Jerzy Jasiński – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, a także wielu rodziców swoich pociech.


alt


alt


Prezydent Paweł Adamowicz życzył szkolnej młodzieży, aby wyróżniała się wśród rówieśników i nadal pięła się wysoko, tak jak do tej pory. Przyznane stypendia są formą zauważenia i wyróżnienia tych najlepszych. - Jesteście dumą – jak zaznaczył - i chlubą naszego miasta. Przed wami otworem stoją wyższe uczelnie Trójmiasta, ale z pewnością wielu podejmie studia za granicą. I tego też wam życzę. 


altJuż po raz 18. zostały przyznane jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz dla maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego. W 2012 r. komisja stypendialna rozpatrzyła 824 wnioski i za rok szkolny 2011/2012 przyznała stypendia 518 uczniom, na łączną kwotę 184 300 zł w poniższym podziale:


alt3 stypendia dla maturzystów osiągających najwyższy wynik z egzaminu maturalnego. Nagrody w wysokości po 2.000 zł otrzymali: Maciej Gałka - II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, Karol Dłużewski - Zespół Szkół Łączności w Gdańsku, Krzysztof Świeczkowski - Gdańskie Liceum Autonomiczne.


alt39 stypendiów w kategorii II na łączną kwotę 19.500 zł, w tym 5 dla uczniów szkół podstawowych i po 17 dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


alt160 stypendia w kategorii III na łączną kwotę 64.000 zł, w tym dla uczniów 58 szkół podstawowych, 84 gimnazjów, 18 dla szkół ponadgimnazjalnych.


alt316 stypendiów w kategorii IV na łączną kwotę 94.800 zł, w tym dla uczniów 181 szkół podstawowych, 113 gimnazjów, 22 szkół ponadgimnazjalnych.


alt
(Fot. 70)

Przypomnijmy, że stypendium to jest przyznawane: najlepszym maturzystom na stałe zameldowanym w Gdańsku, uzdolnionym uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:
a) szkół publicznych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Gdańsk,
b) szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych z terenu Gdańska,
c) szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych spoza terenu Gdańska (wymóg stałego zameldowania ucznia w Gdańsku.


altPo wręczeniu stypendiów, zrobiono grupowe wspólne zdjęcia pamiątkowe, a także indywidualne z prezydentem Pawłem Adamowiczem.


alt


Przypomnijmy, iż stypendium mogą otrzymać zwycięzcy konkursów i olimpiad, zwycięzcy zawodów sportowych, uczniowie legitymujący się osiągnięciami w konkursach na szczeblu miejskim oraz absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, na stałe zameldowani w Gdańsku, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w danej szkole z egzaminu maturalnego i posiadają znaczące osiągnięcia w olimpiadach i konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich lub wojewódzkich. Wszyscy uczniowie ubiegający się o stypendium muszą uzyskać przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

Wła-49
Zdjęcia Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież