W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

60-lecie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 października 2012 17:30

Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Główna uroczystość odbyła się 4 października 2012 r. w siedzibie Centrum, przy al. gen. J. Hallera 14 w Gdańsku Wrzeszczu.W pięknym zabytkowym budynku o bardzo bogatej historii przypomnianej przez doc. dr Andrzeja Januszajtisa, który upomniał się o ochronę tego obiektu i jemu podobnych, gdyż stanowią cenne dziedzictwo światowe.


alt- Celem obchodów Jubileuszu – jak powiedziała nam Renata Ropela, dyrektor Centrum - jest podsumowanie i refleksja dotycząca działań w minionych latach, jak również zachęta do aktywnego uczestnictwa w budowaniu systemu wsparcia szkół województwa pomorskiego, dostosowanego do współczesnych wyzwań edukacyjnych. Jest także doskonałą okazją do zabrania głosu w toczącej się aktualnie dyskusji o nowej roli placówek doskonalenia nauczycieli.


altPatronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, w imieniu którego Wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń złożyła wszystkim obecnym i byłym pracownikom CEN serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową pracę. Wyraziła też uznanie dla zaangażowania i starań, życząc aby działalność Centrum Edukacji Nauczycieli nadal była na wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym, a przy tym, by realizowano ambitne cele edukacyjne zawarte w niedawno przyjętej przez sejmik do realizacji Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego.


altUroczystość została również objęta honorowym patronatem przez Pomorskiego Kuratora Oświaty Elżbietę Wasilenko, która w uznaniu za wieloletnią działalność Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku na rzecz stałego rozwoju doskonalenia środowiska oświatowego województwa pomorskiego wręczyła dwóm nauczycielkom Medale Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymały je dwie konsultantki CEN ds. przedszkoli - Ewa Kalińska oraz ds. nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie - Anna Krajanowska.


altPomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko wraz z dyrektor CEN Renatą Ropelą, wyróżniającym się pracownikom CEN w uznaniu ich zasług i zaangażowania w pracę, wręczyły nagrody Marszałka i Kuratora Oświaty.


altJako zaproszony gość specjalny, głos zabrał Zbigniew Canowiecki, przewodniczący Pracodawców Pomorza, który powiedział, że pracodawcom bardzo zależy na pozyskiwaniu kadry dobrze wyuczonej i przygotowanej do zawodowej pracy. Stowarzyszenie, któremu przewodzi od dwóch lat ma sekcję edukacyjną, w ramach której nauczyciele na bieżąco konsultują się z przedsiębiorcami. Canowiecki zaznaczył też, że pracodawcom bardzo zależy również na dobrej kondycji szkół zawodowych i średniej kadrze menedżerskiej.  


altPodsumowaniem uroczystości jubileuszowych było otwarcie, przygotowanej przez Beatę Kwaśniewską z CEN, wystawy z ponad 70 planszami obrazującymi działalność placówek doskonalenia nauczycieli na całym Pomorzu Gdańskim. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali, od lewej: prof. dr hab. inż. Edmund Wittbrodt, doc. dr inż. Andrzej Januszajtis, Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko oraz dyrektor CEN Renata Ropela.


altZ okazji 60-lecia CEN w Gdańsku dla wszystkich gości, w ramach poczęstunku, przygotowano okolicznościowy tort, którego osobiście rozpoczęła kroić na porcje dyrektor CEN Renata Ropela. Jako jedna z pierwszych poczęstowała się (na zdjęciu z prawej) gdańska radna Żaneta Geryk (PO), dr nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, miłośniczka nurkowania i sportów motorowodnych, wicekanclerz w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku.


altJubileuszową uroczystość uświetnił występ chóru XIX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Wrzeszczu, który wykonał utwory w języku... angielskim, tak jakby zapomniano o polskim języku ojczystym.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież