Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

60-lecie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 października 2012 17:30

Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Główna uroczystość odbyła się 4 października 2012 r. w siedzibie Centrum, przy al. gen. J. Hallera 14 w Gdańsku Wrzeszczu.W pięknym zabytkowym budynku o bardzo bogatej historii przypomnianej przez doc. dr Andrzeja Januszajtisa, który upomniał się o ochronę tego obiektu i jemu podobnych, gdyż stanowią cenne dziedzictwo światowe.


alt- Celem obchodów Jubileuszu – jak powiedziała nam Renata Ropela, dyrektor Centrum - jest podsumowanie i refleksja dotycząca działań w minionych latach, jak również zachęta do aktywnego uczestnictwa w budowaniu systemu wsparcia szkół województwa pomorskiego, dostosowanego do współczesnych wyzwań edukacyjnych. Jest także doskonałą okazją do zabrania głosu w toczącej się aktualnie dyskusji o nowej roli placówek doskonalenia nauczycieli.


altPatronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, w imieniu którego Wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń złożyła wszystkim obecnym i byłym pracownikom CEN serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową pracę. Wyraziła też uznanie dla zaangażowania i starań, życząc aby działalność Centrum Edukacji Nauczycieli nadal była na wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym, a przy tym, by realizowano ambitne cele edukacyjne zawarte w niedawno przyjętej przez sejmik do realizacji Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego.


altUroczystość została również objęta honorowym patronatem przez Pomorskiego Kuratora Oświaty Elżbietę Wasilenko, która w uznaniu za wieloletnią działalność Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku na rzecz stałego rozwoju doskonalenia środowiska oświatowego województwa pomorskiego wręczyła dwóm nauczycielkom Medale Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymały je dwie konsultantki CEN ds. przedszkoli - Ewa Kalińska oraz ds. nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie - Anna Krajanowska.


altPomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko wraz z dyrektor CEN Renatą Ropelą, wyróżniającym się pracownikom CEN w uznaniu ich zasług i zaangażowania w pracę, wręczyły nagrody Marszałka i Kuratora Oświaty.


altJako zaproszony gość specjalny, głos zabrał Zbigniew Canowiecki, przewodniczący Pracodawców Pomorza, który powiedział, że pracodawcom bardzo zależy na pozyskiwaniu kadry dobrze wyuczonej i przygotowanej do zawodowej pracy. Stowarzyszenie, któremu przewodzi od dwóch lat ma sekcję edukacyjną, w ramach której nauczyciele na bieżąco konsultują się z przedsiębiorcami. Canowiecki zaznaczył też, że pracodawcom bardzo zależy również na dobrej kondycji szkół zawodowych i średniej kadrze menedżerskiej.  


altPodsumowaniem uroczystości jubileuszowych było otwarcie, przygotowanej przez Beatę Kwaśniewską z CEN, wystawy z ponad 70 planszami obrazującymi działalność placówek doskonalenia nauczycieli na całym Pomorzu Gdańskim. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali, od lewej: prof. dr hab. inż. Edmund Wittbrodt, doc. dr inż. Andrzej Januszajtis, Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko oraz dyrektor CEN Renata Ropela.


altZ okazji 60-lecia CEN w Gdańsku dla wszystkich gości, w ramach poczęstunku, przygotowano okolicznościowy tort, którego osobiście rozpoczęła kroić na porcje dyrektor CEN Renata Ropela. Jako jedna z pierwszych poczęstowała się (na zdjęciu z prawej) gdańska radna Żaneta Geryk (PO), dr nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, miłośniczka nurkowania i sportów motorowodnych, wicekanclerz w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku.


altJubileuszową uroczystość uświetnił występ chóru XIX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Wrzeszczu, który wykonał utwory w języku... angielskim, tak jakby zapomniano o polskim języku ojczystym.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież