Prof. Gwizdała złożył mandat Rektora Uniwersytetu Gdańskiego » Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG z dniem 28 września 2020 r. na ręce Przewodniczącego Rady Uni... „Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Stoczniowiec przegrał pierwsze derby Pomorza
niedziela, 27 września 2020 19:18
Stoczniowiec przegrał pierwsze derby Pomorza
Do 34 minuty Stoczniowiec prowadził z KH Energą Toruń. Po
Lechia rozbiła Podbeskidzie
sobota, 26 września 2020 18:42
Lechia rozbiła Podbeskidzie
Dobrze gra się w tym sezonie Lechii z beniaminkami. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

60-lecie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 października 2012 17:30

Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Główna uroczystość odbyła się 4 października 2012 r. w siedzibie Centrum, przy al. gen. J. Hallera 14 w Gdańsku Wrzeszczu.W pięknym zabytkowym budynku o bardzo bogatej historii przypomnianej przez doc. dr Andrzeja Januszajtisa, który upomniał się o ochronę tego obiektu i jemu podobnych, gdyż stanowią cenne dziedzictwo światowe.


alt- Celem obchodów Jubileuszu – jak powiedziała nam Renata Ropela, dyrektor Centrum - jest podsumowanie i refleksja dotycząca działań w minionych latach, jak również zachęta do aktywnego uczestnictwa w budowaniu systemu wsparcia szkół województwa pomorskiego, dostosowanego do współczesnych wyzwań edukacyjnych. Jest także doskonałą okazją do zabrania głosu w toczącej się aktualnie dyskusji o nowej roli placówek doskonalenia nauczycieli.


altPatronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, w imieniu którego Wicemarszałek Hanna Zych-Cisoń złożyła wszystkim obecnym i byłym pracownikom CEN serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową pracę. Wyraziła też uznanie dla zaangażowania i starań, życząc aby działalność Centrum Edukacji Nauczycieli nadal była na wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym, a przy tym, by realizowano ambitne cele edukacyjne zawarte w niedawno przyjętej przez sejmik do realizacji Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego.


altUroczystość została również objęta honorowym patronatem przez Pomorskiego Kuratora Oświaty Elżbietę Wasilenko, która w uznaniu za wieloletnią działalność Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku na rzecz stałego rozwoju doskonalenia środowiska oświatowego województwa pomorskiego wręczyła dwóm nauczycielkom Medale Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymały je dwie konsultantki CEN ds. przedszkoli - Ewa Kalińska oraz ds. nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie - Anna Krajanowska.


altPomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko wraz z dyrektor CEN Renatą Ropelą, wyróżniającym się pracownikom CEN w uznaniu ich zasług i zaangażowania w pracę, wręczyły nagrody Marszałka i Kuratora Oświaty.


altJako zaproszony gość specjalny, głos zabrał Zbigniew Canowiecki, przewodniczący Pracodawców Pomorza, który powiedział, że pracodawcom bardzo zależy na pozyskiwaniu kadry dobrze wyuczonej i przygotowanej do zawodowej pracy. Stowarzyszenie, któremu przewodzi od dwóch lat ma sekcję edukacyjną, w ramach której nauczyciele na bieżąco konsultują się z przedsiębiorcami. Canowiecki zaznaczył też, że pracodawcom bardzo zależy również na dobrej kondycji szkół zawodowych i średniej kadrze menedżerskiej.  


altPodsumowaniem uroczystości jubileuszowych było otwarcie, przygotowanej przez Beatę Kwaśniewską z CEN, wystawy z ponad 70 planszami obrazującymi działalność placówek doskonalenia nauczycieli na całym Pomorzu Gdańskim. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali, od lewej: prof. dr hab. inż. Edmund Wittbrodt, doc. dr inż. Andrzej Januszajtis, Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko oraz dyrektor CEN Renata Ropela.


altZ okazji 60-lecia CEN w Gdańsku dla wszystkich gości, w ramach poczęstunku, przygotowano okolicznościowy tort, którego osobiście rozpoczęła kroić na porcje dyrektor CEN Renata Ropela. Jako jedna z pierwszych poczęstowała się (na zdjęciu z prawej) gdańska radna Żaneta Geryk (PO), dr nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, miłośniczka nurkowania i sportów motorowodnych, wicekanclerz w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku.


altJubileuszową uroczystość uświetnił występ chóru XIX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Wrzeszczu, który wykonał utwory w języku... angielskim, tak jakby zapomniano o polskim języku ojczystym.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież