Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze... Charytatywne kolędowanie z Arką Noego dla pierwszego hospicjum dla dzi... » 9 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku odbyło się zorganizowane przez Muzeum II Wojny Ś...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Browar Amber wspiera MHMG

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 25 stycznia 2013 13:27

W poniedziałek 28 stycznia w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska odbędzie się oficjalna prezentacja obrazu zakupionego dzięki dofinansowaniu pochodzącemu ze sprzedaży piwa Johannes.


Browar Amber od momentu powstania prowadzi aktywne działania promujące region.Kiedy rok 2011 ogłoszono rokiem Jana Heweliusza, Browar Amber, by przypomnieć wybitnego astronoma, ale przede wszystkim, wielkiego piwowara, wprowadził na rynek piwo Johannes. „Działamy od niespełna 20 lat, lecz splot okoliczności sprawił, że jesteśmy w tej chwili jedynym spadkobiercą wielowiekowych tradycji gdańskiego browarnictwa” – mówią przedstawiciele Browaru Amber – „czujemy się bardzo mocno związani z regionem, dlatego nie możemy skupiać się w swojej działalności wyłącznie na wątkach ekonomicznych” – dodają.


Powstanie marki Johannes było wspólną inicjatywą Browaru Amber i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Część przychodu ze sprzedaży piwa jest przeznaczana na zakup eksponatów do muzeum. 28 stycznia zaprezentowany zostanie obraz zakupiony dzięki dofinansowaniu pochodzącemu ze sprzedaży piwa Johannes. W pewnym sensie to więc konsumenci piwa są współfundatorami dzieła, którego autor i tytuł mają pozostać tajemnicą do momentu odsłonięcia.


Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zdradza, że obraz to reprezentacyjny portret zamożnego patrycjusza. Autorem dzieła jest malarz związany z (dziewiętnastowiecznym) środowiskiem artystycznym Gdańska. Jego obrazy wchodziły w skład przedwojennych zbiorów Muzeum Miejskiego. Artysta ten miał również udział w tworzeniu nie zachowanej dekoracji malarskiej wnętrza jednej z najważniejszych budowli publicznych w Gdańsku. Obraz stanowi rzadkość na rynku sztuki ze względu na czas powstania, osobę artysty i nieznane losy innych jego dzieł.


alt


Johannes to jasne piwo o pełnym i dojrzałym bukiecie, warzone tradycyjną metodą. Swój esencjonalny smak zawdzięcza długiemu leżakowaniu i wysokiemu poziomowi ekstraktu (14,5%), który zapewnia bardzo wyraźny smak. Łagodna goryczka i silne słodowe nuty sprawiają, że Johannes jest piwem wyjątkowym.


Dzięki rodzinnej pasji oraz oryginalnym, tradycyjnym recepturom w Browarze Amber powstają niepowtarzalne, regionalne produkty, znane od lat wielbicielom dobrego piwa.


Browar z Bielkówka jako pierwszy z Polskich browarów wprowadził na rynek ciemne piwo specjalne Koźlak w malowanej butelce, a rok później niepasteryzowane Piwo Żywe. Na początku XXI wieku była to duża innowacja. Dziś z tych pomysłów czerpią inne regionalne browary, a obie marki są rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale i za granicą.


Oficjalna uroczystość prezentacji obrazu odbędzie się 28 stycznia o godzinie 10.15 w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież