W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok...
Reklama
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
czwartek, 02 kwietnia 2020 15:27
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połąc ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ?

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
sobota, 12 października 2019 18:52

Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okręgu nr 66, prominentny polityk regionu PO, wicemarszałek pomorski, reklamuje na antenie Radia Plus "Pomorskie Szlaki Kajakowe". Choć jest po sezonie...


To warty 58 mln złotych projekt strategiczny województwa pomorskiego obejmujący realizację 230 zadań na 15 pomorskich rzekach, w tym także tych, które jak Radunia czy Wierzyca, płyną przez okręg, z którego R. Świlski ubiega się o mandat. Z pieniędzy samorządu mają być sfinansowane przystanie kajakowe, pola biwakowe, stanice, przenoski itp.


Wygląda na to, że z pieniędzy urzędu marszałkowskiego, kontrolowanego demokratycznie, bo bez udziału opozycji, przez polityków PO, finansowana jest także kampania promocyjno-informacyjna "Pomorskich Szlaków Kolejowych", której termin pokrywa się z kampanią parlamentarną 2019. Podlegający marszałkowi M. Strukowi, partyjnemu koledze kandydata Świlskiego, departament promocji urzędu marszałkowskiego zadbał o intensywną obecność informacyjną w pasmach reklamowych Radia Plus. Wielokrotnie powtarzane w październiku spoty, sfinansowane z budżetu, kończyły się zawsze tak samo - wicemarszałek pomorski Ryszard Świlski.


Tymczasem, jak na fejsbuku "Pomorskich Szlaków Kajakowych" można pod datą 2 października przeczytać, "sezon kajakowy co prawda już za nami, ale dzisiaj jeszcze odbieramy nagrody za pływanie i pisanie o tym, no cóż czekamy na słońce, aby wrócić na wodę".


Sezon kajakowy "za nami", ale wybory przed nami, stąd może taka intensywność promocji szlaków, którymi po 13 października, ale dopiero od wiosny 2020 będzie mógł poruszać się pomorski dygnitarz.


Kiedy przed dwoma laty "Gazeta Gdańska" opisała jak R. Świlski podwieziony przez szofera z urzędu marszałkowskiego w godzinach pracy "haratał gałę", radna Danuta Sikora dowiedziała się, że "chodziło o bezpośredni kontakt z mieszkańcami województwa pomorskiego" i promocję zdrowego stylu życia.


Teraz może chodzić o to samo, ale może także wybrzmiewać jako nie bezpośrednia promocja wicemarszałka w roli kandydata do senatu, co może mieć znaczenie dla interpretacji tego pomysłu marketingowego w kontekście art. 107 Kodeksu Wyborczego. Ten zaś zabrania kandydatom agitacji w okresie ciszy wyborczej. Nadto wydatki budżetowe wicemarszałka sławiące go osobiście, nie wchodzą do limitów budżetów wyborczych.


- Proszę zwolnić mnie z komentowania takiego postępowania mojego kontrkandydata, czuję się zakłopotany jego niestosownością - powiedział "Gazecie Gdańskiej" senator Antoni Szymański (PiS) konkurujący o mandat w tym samym okręgu wyborczym.
(gst)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież