Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje... Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich » Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich - tak wynika z pierwszych sondażowych wynikó...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ?

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
sobota, 12 października 2019 18:52

Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okręgu nr 66, prominentny polityk regionu PO, wicemarszałek pomorski, reklamuje na antenie Radia Plus "Pomorskie Szlaki Kajakowe". Choć jest po sezonie...


To warty 58 mln złotych projekt strategiczny województwa pomorskiego obejmujący realizację 230 zadań na 15 pomorskich rzekach, w tym także tych, które jak Radunia czy Wierzyca, płyną przez okręg, z którego R. Świlski ubiega się o mandat. Z pieniędzy samorządu mają być sfinansowane przystanie kajakowe, pola biwakowe, stanice, przenoski itp.


Wygląda na to, że z pieniędzy urzędu marszałkowskiego, kontrolowanego demokratycznie, bo bez udziału opozycji, przez polityków PO, finansowana jest także kampania promocyjno-informacyjna "Pomorskich Szlaków Kolejowych", której termin pokrywa się z kampanią parlamentarną 2019. Podlegający marszałkowi M. Strukowi, partyjnemu koledze kandydata Świlskiego, departament promocji urzędu marszałkowskiego zadbał o intensywną obecność informacyjną w pasmach reklamowych Radia Plus. Wielokrotnie powtarzane w październiku spoty, sfinansowane z budżetu, kończyły się zawsze tak samo - wicemarszałek pomorski Ryszard Świlski.


Tymczasem, jak na fejsbuku "Pomorskich Szlaków Kajakowych" można pod datą 2 października przeczytać, "sezon kajakowy co prawda już za nami, ale dzisiaj jeszcze odbieramy nagrody za pływanie i pisanie o tym, no cóż czekamy na słońce, aby wrócić na wodę".


Sezon kajakowy "za nami", ale wybory przed nami, stąd może taka intensywność promocji szlaków, którymi po 13 października, ale dopiero od wiosny 2020 będzie mógł poruszać się pomorski dygnitarz.


Kiedy przed dwoma laty "Gazeta Gdańska" opisała jak R. Świlski podwieziony przez szofera z urzędu marszałkowskiego w godzinach pracy "haratał gałę", radna Danuta Sikora dowiedziała się, że "chodziło o bezpośredni kontakt z mieszkańcami województwa pomorskiego" i promocję zdrowego stylu życia.


Teraz może chodzić o to samo, ale może także wybrzmiewać jako nie bezpośrednia promocja wicemarszałka w roli kandydata do senatu, co może mieć znaczenie dla interpretacji tego pomysłu marketingowego w kontekście art. 107 Kodeksu Wyborczego. Ten zaś zabrania kandydatom agitacji w okresie ciszy wyborczej. Nadto wydatki budżetowe wicemarszałka sławiące go osobiście, nie wchodzą do limitów budżetów wyborczych.


- Proszę zwolnić mnie z komentowania takiego postępowania mojego kontrkandydata, czuję się zakłopotany jego niestosownością - powiedział "Gazecie Gdańskiej" senator Antoni Szymański (PiS) konkurujący o mandat w tym samym okręgu wyborczym.
(gst)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież