Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ?

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
sobota, 12 października 2019 18:52

Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okręgu nr 66, prominentny polityk regionu PO, wicemarszałek pomorski, reklamuje na antenie Radia Plus "Pomorskie Szlaki Kajakowe". Choć jest po sezonie...


To warty 58 mln złotych projekt strategiczny województwa pomorskiego obejmujący realizację 230 zadań na 15 pomorskich rzekach, w tym także tych, które jak Radunia czy Wierzyca, płyną przez okręg, z którego R. Świlski ubiega się o mandat. Z pieniędzy samorządu mają być sfinansowane przystanie kajakowe, pola biwakowe, stanice, przenoski itp.


Wygląda na to, że z pieniędzy urzędu marszałkowskiego, kontrolowanego demokratycznie, bo bez udziału opozycji, przez polityków PO, finansowana jest także kampania promocyjno-informacyjna "Pomorskich Szlaków Kolejowych", której termin pokrywa się z kampanią parlamentarną 2019. Podlegający marszałkowi M. Strukowi, partyjnemu koledze kandydata Świlskiego, departament promocji urzędu marszałkowskiego zadbał o intensywną obecność informacyjną w pasmach reklamowych Radia Plus. Wielokrotnie powtarzane w październiku spoty, sfinansowane z budżetu, kończyły się zawsze tak samo - wicemarszałek pomorski Ryszard Świlski.


Tymczasem, jak na fejsbuku "Pomorskich Szlaków Kajakowych" można pod datą 2 października przeczytać, "sezon kajakowy co prawda już za nami, ale dzisiaj jeszcze odbieramy nagrody za pływanie i pisanie o tym, no cóż czekamy na słońce, aby wrócić na wodę".


Sezon kajakowy "za nami", ale wybory przed nami, stąd może taka intensywność promocji szlaków, którymi po 13 października, ale dopiero od wiosny 2020 będzie mógł poruszać się pomorski dygnitarz.


Kiedy przed dwoma laty "Gazeta Gdańska" opisała jak R. Świlski podwieziony przez szofera z urzędu marszałkowskiego w godzinach pracy "haratał gałę", radna Danuta Sikora dowiedziała się, że "chodziło o bezpośredni kontakt z mieszkańcami województwa pomorskiego" i promocję zdrowego stylu życia.


Teraz może chodzić o to samo, ale może także wybrzmiewać jako nie bezpośrednia promocja wicemarszałka w roli kandydata do senatu, co może mieć znaczenie dla interpretacji tego pomysłu marketingowego w kontekście art. 107 Kodeksu Wyborczego. Ten zaś zabrania kandydatom agitacji w okresie ciszy wyborczej. Nadto wydatki budżetowe wicemarszałka sławiące go osobiście, nie wchodzą do limitów budżetów wyborczych.


- Proszę zwolnić mnie z komentowania takiego postępowania mojego kontrkandydata, czuję się zakłopotany jego niestosownością - powiedział "Gazecie Gdańskiej" senator Antoni Szymański (PiS) konkurujący o mandat w tym samym okręgu wyborczym.
(gst)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież