Spotkanie z książką dzieci z Przedszkola nr 77 i Przedszkola nr 81 » W Bibliotece Manhattan odbyło się spotkanie z książką, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola N... 65-lecie Koła PZW nr 4 Gdańsk-Portowa » 12 października w siedzibie Zarządu Okręgu PZW odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji 65 rocz... 100#WOLNOŚĆ z okazji stulecia odzyskania niepodległości i 60-lecia TVP... » W sobotę 13 października br. wieczorem w Gdańsku na placu przed Muzeum II Wojny Światowej zorganizow... Fotograficzna pasja Marii Kamenskiej » W piątek 12 października w Stacji Orunia GAK odbył się wernisaż wystawy fotografii Marii Kamenskiej.... W kadrach Adamowicza - "Zasłużony działacz ORMO" » Andrzej Schulz, członek ORMO od 1 maja 1974 do 1989 roku, od lipca 1983 dyrektor gabinetu wojewody g... Gdańska woda napędza młyny w Île-de-France » Kolejny rok przyniósł wysoki zysk 13,5 mln zł dla Saur Neptun Gdańsk, przedsiębiorstwa zajmującego s... Kacper Płażyński przedstawił swoje propozycje dla Przeróbki, Stogów, K... » W ramach cyklu spotkań "Lepiej w dzielnicy" we wtorek, 9 października, Kacper Płażyński, kandydat Zj... K. Płażyński i prezes Portu Gdańsk o plaży na Stogach » Kacper Płażyński, kandydat na prezydenta Gdańska, i Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk, zapewnili, ... GPEC grzeje Lipsk » Coraz cieplej mieszkańcom Lipska, dopieszczanym przez Stadtwerke GPEC. Rok 2017 był dla saksońskiego... Kacper Płażyński: Samorząd powinien po prostu służyć mieszkańcom » Z Kacprem Płażyńskim, kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Gdańska, rozmawia Artur S...
Reklama
GPEC grzeje Lipsk
czwartek, 04 października 2018 07:37
GPEC grzeje Lipsk
Coraz cieplej mieszkańcom Lipska, dopieszczanym przez Stadtwerke GPEC ...
MH Automatyka z Nowego Targu wraca
niedziela, 14 października 2018 20:47
MH Automatyka z Nowego Targu wraca
Po raz kolejny defensywa była decydująca w meczu MH Automatyki. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

5 medali reprezentatntów GSF-u podczas Mistrzostw Polski młodzików

Podczas III Mistrzostw Polski Młodzików do lat 14, odbywających się we Wrocławiu, startujący w barwach UKS-u Atena reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu, obronili zdobyte przed rokiem tytuły Mistrzostw Polski w kategorii drużynowej.


Łącznie zawodnicy UKS-u zdobyli pięć medali w tym dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. Wygrali również klasyfikację medalową. Historyczny krążek, bo pierwszy w historii zdobył dla UKS-u de La Salle Gdańsk Konrad Kosycarz. Teraz w Polsce w rywalizacji młodzików nastąpi wakacyjna przerwa, a 31 sierpnia na inaugurację sezonu 2013/14 w Gdańsku odbędzie się w IV edycja drużynowych zawodów „Stacja Solidarność".

Wyniki:
Floret chłopców
Indywidualnie

Półfinały: Szymon Czartoryski (KSz Wrocławianie) – Konrad Kosycarz (UKS de La Salle Gdańsk) 12:7, Łukasz Pilszak ( UKS Atena Gdańsk) - Jan Jurkiewicz (Budowlani Toruń) 12:6,
Finał: Czartoryski – Pilszak 10:5

Kolejność:
1. Czartoryski
2. Pilszak (trener Krzysztof Walka)
3. Kosycarz (trener Jarosław Mojski) i Jurkiewicz
5. Jan Samulski (Warta Muszkieterowie Poznań) 
6. Michał Olbromski
7. Piotr Borowiec
8. Karol Łukasiewicz (wszyscy Atena)
9. Jakub Cierluk
12. Jerzy Wieliński (obaj Atena)
13. Mateusz Dołzycki (UKS de La Salle Gdańsk)
15. Michał Szewczyk ( Atena Gdańsk)

Startowało 82 zawodników.

Drużynowo
Półfinały: UKS Atena Gdańsk I – KSz Wrocławianie 33:18, Kolejarz Wrocław - Budowlani Toruń 36:7,
O 3 miejsce: KSz Wrocławianie - Budowlani Toruń 36:27
Finał: UKS Atena I – Kolejarz Wrocław 31:23

Kolejność:
1. UKS Atena Gdańsk I (Piotr Borowiec, Karol Łukasiewicz, Michał Olbromski, Łukasz Pilszak; trenerzy Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski)
2. Kolejarz Wrocław
3. KSz Wrocławianie
4. Budowlani Toruń
5. UKS Atena II (Jakub Cierluk, Patryk Martyniak, Mateusz Możejko, Jerzy Wieliński; trenerzy Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski)
6. UKS de La Salle I (Konrad Kosycarz, Jakub Dołżycki, Mateusz Dołżycki, Kacper Rutkowski; trener Jarosław Mojski)

Startowało 13 drużyn.


Floret dziewcząt
Indywidualnie
Półfinały: Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno) – Marta Mech (Atena) 12:11, Julia Lidzbarska (Atena) – Marta Kaczmarek (IKS Jamalex Leszno) 12:10,
Finał: Tomczak – Lidzbarska 12:5

Kolejność:
1. Tomczak
2. Lidzbarska
3. Mech i Kaczmarek 
5. Jagoda Sadowska (D’Artagnan Warszawa)
6. Julia Włosińska (AZS-AWF Warszawa)
7. Weronika Wisoky (Warta Muszkieterowie Poznań)
8. Sesil Sali (AZS-AWF Poznań)
9. Joanna Toporska
11. Natalia Muklewicz
13. Zuzanna Bober
14. Alicja Kozłowska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)
Startowało 76 zawodniczek.

Drużynowo
Półfinały: UKS Atena I – D’Artagnan Warszawa 36:23, IKS Jamalex Leszno - KSz Wrocławianie 36:21
O 3 miejsce: D’Artagnan Warszawa - KSz Wrocławianie 36:25
Finał: UKS Atena I - IKS Jamalex Leszno 36:29

Kolejność: 
1. UKS Atena I (Marta Mech, Natalia Muklewicz, Julia Lidzbarska, Joanna Toporska: trener Konrad Pietrusiak)
2. IKS Jamalex Leszno
3. D’Artagnan Warszawa
4. KSz Wrocławianie
6. UKS Atena II (Zuzanna Bober, Alicja Kozłowska, Katarzyna Stawiarska, Agnieszka Wierzchowska: trenerzy Anna Sobczak, Konrad Pietrusiak i Krzysztof Walka)
13. UKS de La Salle Gdańsk I (Julia Bessman, Karolina Murawska, Zuzanna Rompczyk; trener Jarosław Mojski)
Startowało 14 drużyn.

PADO/ Sietom AZS AWFiS Gdańsk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież