Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2013 na Zaspie Młyniec - GALERIA

Kolejna edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, tym razem połączona z Festynem Rodzinnym „Sport Bawi i Łączy”, odbyła się 8 czerwca na Zaspie Młyniec. W tej edycji, prócz ciekawej trasy biegowej prowadzącej między osiedlowymi alejkami, było tez wiele innych atrakcji. Licznym uczestnikom sprzyjała wyjątkowo ciepła, słoneczna pogoda. 


GALERIA


Już od przedpołudnia na wszystkie dzieci czekały stacje sportowe, czyli konkursy i zadania sprawnościowe, przygotowane przez Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 w Gdańsku. Trasa biegu przygotowana dla dzieci i młodzieży obejmowała dystans 1,2 km.


alt


Po biegach młodzieżowych, swój popisowy występ zaprezentowały cheerleaderki z ZKPiG nr 13, które bojowo nastawiły do startu wszystkich zawodników biorących udział w biegu głównym na dystansie 5 km.


alt


Po biegu na wszystkich czekała przepyszna grochówka. Było tak dużo chętnych, że dla sporej grupki jej nie wystarczyło. Na szczęście na pchlim targu, zorganizowanym specjalnie na tą okazję przez klub Plama, wszystkie chętne dzieci, mogły się pobawić w sklepikarzy, oferując domowego wypieku ciasta po symbolicznej cenie 1 lub 2 złotych. Dzieci mogły też powymieniać się swoimi zabawkami.


alt


W tym samym czasie, dla nieco starszych uczestników, odbywały się występy artystyczne. W programie było karaoke i młodzieżowe kabarety przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku. Dużym zainteresowaniem jak zwykle cieszyły się malunki zmywalnymi farbkami dziecięcych twarzy.


alt


Następnie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz losowanie nagród rzeczowych spośród wszystkich uczestników biegu. Do wygrania były gadżety sportowe, sprzęt elektroniczny oraz koszulki Biegowego Grand Prix Zaspa Młyniec. Nagrody wręczali m.in. szczególni goście wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak oraz Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.


alt


Przez cały czas trwania festynu, Rada Osiedla Zaspa Młyniec zbierała podpisy obywateli popierających inicjatywę wsparcia wpisania do Bazy Priorytetów Inwestycyjnych Miasta Gdańska remontu pływalni przy XV Liceum Ogólnokształcącym oraz remontu nawierzchni ulicy Startowej.


alt


Na koniec dla najmłodszych oraz ich rodziców czekała atrakcja, bo przy klubie Plama, w przedstawieniu „Złota rybka” wystąpił Teatr Klapa Koperek i Kminek.


Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska 2013, to projekt adresowany do mieszkańców dzielnic Gdańska, ich przyjaciół i znajomych. Realizowany jest w formie pokoleniowych, integracyjnych imprez biegowych w 8 dzielnicach Gdańska: Wrzeszcz Dolny, Zaspa Młyniec, Wrzeszcz Górny, Ujeścisko-Łostowice, Siedlce, Oruni - św. Wojciech - Lipce, Strzyża, Brętowo.
Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież