Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Diving Day w Brzeźnie - GALERIA

Po czternastu śmiałków zgłosiło się do dwóch pływackich konkurencji wyścigowych na dystansie 380 metrów oraz w pletwach na dystansie tysiąca metrów. Impreza Diving Day odbyła się 9 czerwca przy molo w Gdańsku-Brzeźnie.


GALERIA


Była to też kolejna odsłona podwodnej zabawy, możliwość poznania strefy przybrzeżnej przy molo, normalnie zamkniętej dla nurków.


altGłównym celem nurkowania było poszukiwanie według wskazań kompasu zatopionych 6 skarbów. Dla chętnych, instruktorzy udzielali porad i wskazówek w ramach szkoły nurkowania.


altW zawodach dla nurków udział brały drużyny składające się z dwóch zawodników. Całą trasę zespół pokonywał pod wodą razem. Dopłynięcie do mety bez partnera dyskwalifikowało zespół. Przy poszczególnych linach mocujących bojki do dna były zamocowane klamerki z numerem zespołu. Klamerki były umieszczone około jednego metra nad dnem. Zespół mógł odpiąć tylko klamerkę z właściwym przyznanym na starcie numerem. W przypadku wynurzenia się na powierzchnię głowy nurka były doliczane 4 min kary, do całkowitego czasu uzyskanego przez zawodników. W czasie zawodów na poszczególnych 6 punktach nawigacyjnych należało zebrać wszystkie klamerki. Zgubienie jednej klamerki lub ominięcie punktu nawigacyjnego skutkowało karą 5 min doliczaną do czasu uzyskanego przez zawodnika. Każdy zespół musiał posiadać kompas, tabliczkę do zapisania azymutów i kawałek grubszej linki, albo gumy do przyczepienia klamerek. Dokładny plan trasy został podany w dniu zawodów. Zostały też podane azymuty i odległości pomiędzy bojkami.


altSpośród 9 par biorących udział w nurkowaniu najlepiej spisała się para Marcin Pisarzak i Piotr Martyna (29 min). Drugie miejsce wywalczyli Artur Borkowski ze swoją córką Julią (33 min), a trzecie miejsce zajęli Marek Cichosz i Michał Turski (39 min).


alt


Na dystansie 380 m spośród 14 pływaków (w tym 4 pań), opływających brzeźnieńskie molo, najszybciej popłynął Tomasz Jerechewicz. Drugie miejsce zajął Wojciech Leszczyński, a trzecie Sławomir Boguszewski.


altNa tysiąc metrów, płynąc w płetwach, maskach i fajkach, jako pierwszy linię mety minął Radosław Mehring z czasem 13:51,14 min, wyprzedzając drugiego Remigiusza Seweryna (13:57,06) oraz trzeciego Jakuba Beszczyńskiego (14:04,31).


altNa wielkie słowa uznania zasługuje 66-letnia Krystyna Skosolas z Gdańska Wrzeszcza, która bez płetw i pianki przy temperaturze wody 15 st. C pokonała dwa dystanse pływackie. A to tylko dzięki temu, bo jest Morsem, regularnie od 10 lat kąpie się też zimą. Pierwszy dystans 380 metrów jako ostatnia na mecie pokonała z czasem 15,45 min. Nam powiedziała, że urodziła się w 1947 roku, tego się nie wstydzi, bo mimo tylu lat jeszcze wiele potrafi zdziałać fizycznie. W dzieciństwie pływania nauczyła ją gruba ciotka z Warszawy, jej mamy siostra. Pływa stylem ratunkowym, na boczku, ruszając nogami jak w kraulu, a rękoma jak w żabce. Kocha wodę i cieszy się jak w niej pływa i to bez względu na porę roku. Pływała nawet przy temperaturze minus 18 st. C i jak weszła do wody, to listki lodu pocięły jej nogi.


altZawody z dużym znawstwem poprowadził spiker Ryszard Różycki wraz z głównym sędzią zawodów Waldemarem Wnorowskim. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano cenne nagrody, w tym trzy tablety ufundowane przez gdański MOSiR.


altTuż po zawodach przy molo odbyły się pokazy ratownictwa wodnego, w tym z użyciem psa ratowniczego o imieniu Bart, którego stałą opiekunką jest wodna ratowniczka Kamila.


Dla wszystkich uczestników imprezy Diving Day zapewniono poczęstunek w postaci grilowanych kiełbasek.


Organizatorzy: MOSiR w Gdańsku, Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki, Centrum Nurkowe Tryton. Partnerzy: Lifeguard Gdańsk, ZTM Gdańsk, Centrum Hevelianum

Zawody były doskonałym treningiem i przetarciem przed zbliżającym się triathlonem, który odbędzie również w Brzeźnie 20 lipca – triathlongdansk.eu.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież