Spotkanie z książką dzieci z Przedszkola nr 77 i Przedszkola nr 81 » W Bibliotece Manhattan odbyło się spotkanie z książką, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola N... 65-lecie Koła PZW nr 4 Gdańsk-Portowa » 12 października w siedzibie Zarządu Okręgu PZW odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji 65 rocz... 100#WOLNOŚĆ z okazji stulecia odzyskania niepodległości i 60-lecia TVP... » W sobotę 13 października br. wieczorem w Gdańsku na placu przed Muzeum II Wojny Światowej zorganizow... Fotograficzna pasja Marii Kamenskiej » W piątek 12 października w Stacji Orunia GAK odbył się wernisaż wystawy fotografii Marii Kamenskiej.... W kadrach Adamowicza - "Zasłużony działacz ORMO" » Andrzej Schulz, członek ORMO od 1 maja 1974 do 1989 roku, od lipca 1983 dyrektor gabinetu wojewody g... Gdańska woda napędza młyny w Île-de-France » Kolejny rok przyniósł wysoki zysk 13,5 mln zł dla Saur Neptun Gdańsk, przedsiębiorstwa zajmującego s... Kacper Płażyński przedstawił swoje propozycje dla Przeróbki, Stogów, K... » W ramach cyklu spotkań "Lepiej w dzielnicy" we wtorek, 9 października, Kacper Płażyński, kandydat Zj... K. Płażyński i prezes Portu Gdańsk o plaży na Stogach » Kacper Płażyński, kandydat na prezydenta Gdańska, i Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk, zapewnili, ... GPEC grzeje Lipsk » Coraz cieplej mieszkańcom Lipska, dopieszczanym przez Stadtwerke GPEC. Rok 2017 był dla saksońskiego... Kacper Płażyński: Samorząd powinien po prostu służyć mieszkańcom » Z Kacprem Płażyńskim, kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Gdańska, rozmawia Artur S...
Reklama
GPEC grzeje Lipsk
czwartek, 04 października 2018 07:37
GPEC grzeje Lipsk
Coraz cieplej mieszkańcom Lipska, dopieszczanym przez Stadtwerke GPEC ...
MH Automatyka z Nowego Targu wraca
niedziela, 14 października 2018 20:47
MH Automatyka z Nowego Targu wraca
Po raz kolejny defensywa była decydująca w meczu MH Automatyki. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

21. Floretowy Turniej o Buzdygan Rektora AWFiS

W Gdańskiej Szkole Floretu odbył się XXI Turniej O Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS w Gdańsku. Na starcie pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Polski stanęły najlepsze krajowe florecistki i floreciści oraz zawodnicy z Rosji, Niemiec i Australii.



We florecie kobiet zwyciężyła Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań), która w finale pokonała Emilię Rygielską (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) 12:9.


alt


Wśród mężczyzn natomiast oglądaliśmy polsko-rosyjski finał, gdzie tylko 2 punktami z zawodnikiem z Gdańska wygrał Rosjanin Pavel Borontov.
Gdański turniej jest także zaliczany do cyklu Młodzieżowego Pucharu Europy (kat. do lat 23).


alt

Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) w walce grupowej z Pawłem Szumielewiczem (Wrocławianie)


Wyniki

Floret kobiet
Ćwierćfinały: Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) – Leyla Pirieva (Rosja) 15:8, Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) – Yana Alborova (Rosja) 15:10 , Emilia Rygielska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Marika Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań) 15:5, Alime Rashidova (Rosja) – Hanna Łyczbińska 15: 13
Półfinały : Rygielska – Rashidowa 15:10, Wojtkowiak – Synoradzka 9:8
Finał : Wojtkowiak - Rygielska 12:9

Kolejność:
1. Wojtkowiak
2. Rygielska
3. Rashidowa i Synoradzka
5. Pirieva
6. Łyczbińska H.
7. Alborova
8. Chrzanowska
……………………………………..
11. Magdalena Knop
13. Monika Paliszewska
14. Natalia Gołębiowska
15. Anna Szymczak (wszystkie Sietom)
Startowało 75 zawodniczek.

Floret mężczyzn

Ćwierćfinały: Pavel Borontov – Evgeniy Filippob (obaj Rosja) 15:11, Pablo Martines – Askar Khamzin (obaj Rosja) 15:4, Piotr Janda – Michał Siess (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:13, Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Andrzej Rządkowski (Wrocławianie) 15:13
Półfinały: Janda P. – Janda M.15:12, Borontov – Martines 15:7
Finał: Borontov – Janda P. 15:13

Kolejność : 1. Borontov
2. Janda P.
3. Janda M. i Martines
5. Rządkowski
5. Siess
7. Khamzin
8. Filippov
……………………………………………..
10. Maxime Tarasiewicz
12. Piotr Sobczak
16. Filip Płocharski (wszyscy Sietom)
Startowało 74 zawodników

Następne zawody PP we florecie odbędą się 14 lutego w Gdańsku (panie) oraz 15 lutego we Wrocławiu (panowie).

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież