Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli... Prezydent Paweł Adamowicz zaatakowany ostrym narzędziem na finale WOŚP » Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału WOŚP w Gdańsku... Pożegnanie Waldemara Bartelika » Rodzina, przyjaciele, koledzy z siatkarskiego parkietu i współpracownicy z Energi pożegnali w minion...
Reklama
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
środa, 16 stycznia 2019 13:16
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogr ...
Żużlowy terminarz sezonu 2019
czwartek, 17 stycznia 2019 14:36
Żużlowy terminarz sezonu 2019
W czwartek 17 stycznia poznaliśmy terminarz NICE 1. Ligi Żużlowej. ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

III turniej „O puchar Gdańskiej Szkoły Floretu”

W miniony weekend odbył się III turniej „O puchar Gdańskiej Szkoły Floretu” zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski Juniorów Młodszych.



W hali przy ul. VII Dwór triumfowali: Katarzyna Matysiak (Warta Muszkieterowie Poznań) i Szymon Czartoryjski (K.Sz Wrocławianie). Na podium miejsca wywalczyło troje zawodników UKS Atena: Wiktoria Szewczyk, Wiktor Olszewski i Jakub Cierluk.


alt



alt


Gdańska Szkoła Floretu to popularna nazwa Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26 w Gdańsku (ul. VII Dwór 7). To jedna z najlepszych szkól sportowych w Polsce. Szermierze - absolwenci szkoły, do dnia dzisiejszego zdobyli łącznie 84 medale najważniejszych światowych imprez. Dyrektorem jej od 1999 roku  jest Jacek Mielewczyk. Szkoła w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia swego powstania.  


alt



alt



Wyniki  
Floret dziewcząt

Ćwierćfinały: Wiktoria Szewczyk - Alicja Szostakiewicz (obie UKS Atena Gdańsk) 15:8, Renata Tomczak – Marta Kaczmarek (obie IKS Jamalex Leszno)  15:9,  Katarzyna Matysiak -  Julia Michniewicz (Warta Muszkieterowie Poznań) 15:8, Karolina Kapral (MKS Kusy Szczecin) - Oliwia Szabelska (AZS UKW Bydgoszcz) 13:7  
Półfinały: Renata Tomczak – Wiktoria Szewczyk 15:7, Katarzyna Matysiak – Karolina Kapral 15:8
Finał: Katarzyna Matysiak  - Renata Tomczak 15:12  

Kolejność:
1. Katarzyna Matysiak –  Warta – Muszkieterowie Poznań
2. Renata Tomczak  - IKS Jamlex Leszno
3. Karolina Kapral – MKS Kusy Szczecin i Wiktoria Szewczyk – UKS Atena Gdańsk
5. Marta Kaczmarek – IKS Jamlex Leszno
6. Alicja Szostakiewicz - UKS Atena  Gdańsk
7. Oliwia Szabelska- AZS UKW Bydgoszcz
8. Julia Michniewicz – Warta – Muszkieterowie Poznań

Miejsca zawodniczek UKS Atena Gdańsk
9. Joanna Toporska, 10. Marta Mech, 12. Julia Lidzbarska, 13. Natalia Muklewicz , 24. Katarzyna Stawiarska, 29. Zuzanna Bober, 31. Marina Ogar  

Startowało 78 zawodniczek.

 
Floret chłopców
Ćwierćfinały: Daniel Olszowski (Budowlani Toruń) – Adrain Wojtkowiak (IKS Jamalex Leszno) 15:10, Wiktor Olszewski – Mikołaj Rudnicki (obaj UKS Atena Gdańsk) 15:9, Szymon Czartoryjski (KSz Wrocławianie) – Piotr Borowiec (UKS Atena Gdańsk) 15:9, Jakub Cierluk (UKS Atena Gdańsk) – Jakub Miller (Warta Muszkieterowie Poznań) 15:14  
Półfinały: Wiktor Olszewski –  Daniel Olszowski   15:12, Szymon Czartoryjski – Jakub Cierluk 15:14  
Finał: Szymon Czartoryjski – Wiktor Olszewski  15:11  

Kolejność:
1. Szymon Czartoryjski- Klub Szermierczy Wrocławianie
2. Wiktor Olszewski  - UKS Atena Gdańsk
3. Jakub Cierluk – UKS Atena Gdańsk i Daniel Olszowski – Budowlani Toruń
5. Mikołaj Rudnicki – UKS Atena Gdańsk
6. Piotr Borowiec  - UKS Atena Gdańsk  
7. Adrian Wojtkowiak – IKS Jamlex Leszno  
8. Jakub Miller – Warta- Muszkieterowie Poznań

Miejsca zawodników  UKS Atena Gdańsk
17. Łukasz Pilszak, 18.Mateusz Możejko, 19. Adam Wiśniewski, 24. Mateusz Dołżycki, 25. Michał Olbromski, 28. Patryk Martyniak, 30. Bartosz Goc, 33.Marcin Filks, 35. Kacper Seyfried, 36. Karol Łukasiewicz 
Startowało 75 zawodników  

Robert Gajda

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież