Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Regaty w silnym wietrze

Regaty o Puchary Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska w klasie L’Equipe rozgrywane na Zatoce Gdańskiej i Wiśle Śmiałej po raz 18 zorganizowała sekcja żeglarska Klubu Sportowego AZS AWFiS w Gdańsku.


Zakładano rozegranie 8. wyścigów w każdej klasie, ale dla ważności regat należało rozegrać minimum trzy. Ostatecznie przy sprzyjającej pogodzie o sile wiatru pólnocno-zachodniego 5-6   st. w skali Beauforta, rozegrano wszystkie wyścigi. Ale drugiego dnia  sędzia główny Mirosław Szumowski, z uwagi na silne porywy wiatru, musiał rozegrać wyścigi na akwenie Wisły Śmiałej. Mimo licznych wywrotek podczas całych regat nikomu nic się złego nie stało. Zdobyte doświadczenie na obu akwenach będzie niewątpliwie procentować w przyszłości, o czy mówili z zadowoleniem żeglarze i ich trenerzy.


Regaty w klasyfikacji generalnej wygrało rodzeństwo Obuchowicz: Julia (sternik) i Filip (załogant) reprezentujące Klub Sportowy AZS AWF Warszawa. Na drugim miejscu uplasowała się załoga dziewcząt Aleksandra Tygielska i Sandra Wierzbicka z KS Baza Mrągowo. Trzecie miejsce zajęła załoga mieszana Konrad Pszczołowski z Alicją Ziarko, reprezentujący Nauticus YC Olsztyn.


alt


alt


alt


Pierwsze trzy załogi w klasie L’Equipe w klasyfikacji generalnej i za pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt XVIII Regat, otrzymały puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska  Bogdana Oleszka oraz drobne nagrody rzeczowe z Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska. Najmłodszy żeglarz tych 11-letni Paweł Ortman z KS AZS AWFiS Gdańsk również otrzymał puchar, który wręczyła trenerka Aldona Zawalska.


Regaty były współfinansowane przez: Urząd i Radę Miasta Gdańska, Urząd Marszałkowski i Techno Service z Gdańska.
Również w tym samym czasie  rywalizowali żeglarze niepełnosprawni w dwóch klasach paraolimpijskich jednoosobowej 2.4 mR i dwuosobowej SKUD 18, o Puchar Rektora AWFiS Gdańsk. Należy podkreślić ogromną waleczność żeglarzy w trudnych warunkach wietrznych.


alt


alt


alt


Warto zwrócić uwagę, że zwycięzca w klasie SKUD 18, Andrzej Bury jest tegorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy. Odbyły się one niedawno, bo w dniach 7-12 maja w Arbon w Szwajcarii. Rozegrano 8. wyścigów. Partnerem Andrzeja Burego był Grzegorz Prokopowicz. Na wysokim 5. miejscu uplasowała się  rodzinna załoga Zbigniew i Małgorzata Szczepaniak. Sukces obu załóg jest tym bardziej cenny, że był to ich debiut w tej klasie w regatach międzynarodowych.


Gdańskie regaty wpisały się w imprezy i uroczystości, jakie odbywały się z okazji Święta Miasta Gdańska. Dla klasy L’Equipe, stanowiły pierwszą eliminację do XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Dobrzyniu nad Wisłą, w dniach 14-18 sierpnia. Wcześniej, bo w terminie 27 Lipiec – 2 Sierpnia najlepsze polskie załogi zjadą się ponownie do Gdańska na Mistrzostwa Europy, których organizatorem (po raz 4.) będzie Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk i Uczelnia.

Tekst: Mirosław Seidel
Zdjęcia: Małgorzata Wołejko

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież