W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Regaty w silnym wietrze

Regaty o Puchary Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska w klasie L’Equipe rozgrywane na Zatoce Gdańskiej i Wiśle Śmiałej po raz 18 zorganizowała sekcja żeglarska Klubu Sportowego AZS AWFiS w Gdańsku.


Zakładano rozegranie 8. wyścigów w każdej klasie, ale dla ważności regat należało rozegrać minimum trzy. Ostatecznie przy sprzyjającej pogodzie o sile wiatru pólnocno-zachodniego 5-6   st. w skali Beauforta, rozegrano wszystkie wyścigi. Ale drugiego dnia  sędzia główny Mirosław Szumowski, z uwagi na silne porywy wiatru, musiał rozegrać wyścigi na akwenie Wisły Śmiałej. Mimo licznych wywrotek podczas całych regat nikomu nic się złego nie stało. Zdobyte doświadczenie na obu akwenach będzie niewątpliwie procentować w przyszłości, o czy mówili z zadowoleniem żeglarze i ich trenerzy.


Regaty w klasyfikacji generalnej wygrało rodzeństwo Obuchowicz: Julia (sternik) i Filip (załogant) reprezentujące Klub Sportowy AZS AWF Warszawa. Na drugim miejscu uplasowała się załoga dziewcząt Aleksandra Tygielska i Sandra Wierzbicka z KS Baza Mrągowo. Trzecie miejsce zajęła załoga mieszana Konrad Pszczołowski z Alicją Ziarko, reprezentujący Nauticus YC Olsztyn.


alt


alt


alt


Pierwsze trzy załogi w klasie L’Equipe w klasyfikacji generalnej i za pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt XVIII Regat, otrzymały puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska  Bogdana Oleszka oraz drobne nagrody rzeczowe z Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska. Najmłodszy żeglarz tych 11-letni Paweł Ortman z KS AZS AWFiS Gdańsk również otrzymał puchar, który wręczyła trenerka Aldona Zawalska.


Regaty były współfinansowane przez: Urząd i Radę Miasta Gdańska, Urząd Marszałkowski i Techno Service z Gdańska.
Również w tym samym czasie  rywalizowali żeglarze niepełnosprawni w dwóch klasach paraolimpijskich jednoosobowej 2.4 mR i dwuosobowej SKUD 18, o Puchar Rektora AWFiS Gdańsk. Należy podkreślić ogromną waleczność żeglarzy w trudnych warunkach wietrznych.


alt


alt


alt


Warto zwrócić uwagę, że zwycięzca w klasie SKUD 18, Andrzej Bury jest tegorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy. Odbyły się one niedawno, bo w dniach 7-12 maja w Arbon w Szwajcarii. Rozegrano 8. wyścigów. Partnerem Andrzeja Burego był Grzegorz Prokopowicz. Na wysokim 5. miejscu uplasowała się  rodzinna załoga Zbigniew i Małgorzata Szczepaniak. Sukces obu załóg jest tym bardziej cenny, że był to ich debiut w tej klasie w regatach międzynarodowych.


Gdańskie regaty wpisały się w imprezy i uroczystości, jakie odbywały się z okazji Święta Miasta Gdańska. Dla klasy L’Equipe, stanowiły pierwszą eliminację do XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Dobrzyniu nad Wisłą, w dniach 14-18 sierpnia. Wcześniej, bo w terminie 27 Lipiec – 2 Sierpnia najlepsze polskie załogi zjadą się ponownie do Gdańska na Mistrzostwa Europy, których organizatorem (po raz 4.) będzie Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk i Uczelnia.

Tekst: Mirosław Seidel
Zdjęcia: Małgorzata Wołejko

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież