Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli... Prezydent Paweł Adamowicz zaatakowany ostrym narzędziem na finale WOŚP » Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału WOŚP w Gdańsku... Pożegnanie Waldemara Bartelika » Rodzina, przyjaciele, koledzy z siatkarskiego parkietu i współpracownicy z Energi pożegnali w minion...
Reklama
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
środa, 16 stycznia 2019 13:16
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogr ...
Żużlowy terminarz sezonu 2019
czwartek, 17 stycznia 2019 14:36
Żużlowy terminarz sezonu 2019
W czwartek 17 stycznia poznaliśmy terminarz NICE 1. Ligi Żużlowej. ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Fahrenheit 1709 - Mistrzowski Test" po raz piąty

W Gdańskiej Szkole Floretu odbyła się piąta edycja międzynarodowych zawodów we florecie mężczyzn Fahrenheit 1709 - Mistrzowski Test.


Pierwszego dnia rozegrano turniej indywidualny. Najlepszy okazał się Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), który  jednym, ale bardzo precyzyjnym trafieniem pokonał Sarheia Byka z Białorusi. "Złote" trafienie P. Jandy zakończyło pojedynek wynikiem 15:14. 3 miejsce zajął również zawodnik Sietom AZS AWFiS Gdańsk - Paweł Kawiecki oraz Alex Tofalides (Wlk. Brytania).

WYNIKI:
Ćwierćfinały: Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Paweł Szumielewicz (Wrocławianie) 15:6, Marcus Mepstead (Wlk. Siarhei Byk (Białoruś) - Marcus Mepstead (Wlk. Brytania) 15:9, Piotr Janda - Filip Płocharski (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:7, Alex Tofalides (Wlk. Brytania) - Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Półfinały: Byk - Kawiecki 15:7, Janda P. - Tofalides 15:6

Finał: Janda P. - Byk 15:14

Kolejność:
1. Janda P.
2. Byk
3. Kawiecki i Tofalides
5. Mepstead
6. Janda M.
7. Szumielewicz
8. Płocharski

Startowało 64 zawodników z Polski, Wielkiej Brytanii, Singapuru i Białorusi.

W drugim dniu międzynarodowych zawodów Fahrenheit 1709 - Mistrzowski Test odbył się turniej drużynowy. W finale II reprezentacja Polski: Michał Janda, Radosław Glonek, Michał Siess (wszyscy Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) i Leszek Rajski (Wrocławianie) pokonała II zespół z Wlk. Brytanii 45:33. Na trzecim miejscu zawody ukończyła I reprezentacja Wlk. Brytanii.


Zespoły, aby zakwalifikować się do półfinałów, odbyły walki w grupach (4 grupy po 3 drużyny). W grupach drużyny walczyły - każda z każdą.


alt

Zwycięzcy zawodów drużynowych - II reprezentacji Polski  w składzie, stoją od lewej: R. Glonek, P. Janda, L. Rajski, M. Siess


WYNIKI:
Półfinały: Polska II Seniorzy - Wlk. Brytania I 40:35, Wlk. Brytania II - Polska I Seniorzy 45:37
O 1 miejsce: Polska II Seniorzy – Wlk. Brytania II 45:33
O 3 miejsce: Wlk. Brytania I - Polska I Seniorzy 45:33

Kolejność:
1. Polska II Seniorzy (Leszek Rajski, Michał Janda, Radosław Glonek, Michał Siess)
2. Wlk. Brytania II
3. Wlk. Brytania I
4. Polska I Seniorzy
5. Polska Juniorzy
6. AZS AWF Warszawa
7. Sietom I AZS AWFiS
8. Białoruś
Startowało 12 drużyn.


alt

Najmłodsza drużyna zawodów - UKS Atena II, rocznik 1999-2000. Stoją od lewej: P. Martyniak, M. Możejko, K. Seyfried, K. Łukasiewicz


Za tydzień w Lyonie (kobiety) i w Terrassie k. Barcelony (mężczyźni) odbędą się w zawody Pucharu Świata Juniorów z udziałem gdańszczan.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież