Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
czwartek, 14 lutego 2019 21:36
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
Prawdziwy dreszczowiec zafundowali kibicom siatkarze Trefla i PGE Skry ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Niesiołowski i Bińczycka wspierają gdyńską lewicę

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 21 września 2018 21:01

Przewodnicząca partii Unia Europejskich Demokratów Elżbieta Bińczycka, wraz z posłem prof. Stefanem Niesiołowskim na zaproszenie Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem odwiedzili Gdynię. Spotkanie z mieszkańcami miasta z morza i marzeń było okazją by wesprzeć w nadchodzących wyborach kandydującego na prezydenta Gdyni Marcina Strzelczyka oraz Kamilę Riegel z Unii Europejskich Demokratów, która kandyduje do rady miasta.


- Ogromny szacunek dla Pana Profesora Niesiołowskiego. Gdyńska lewica uzyskała ważne wsparcie od niezwykle zasłużonego człowieka – nie krył zadowolenia Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD Lewica Razem.

alt


Podczas swego wystąpienia Kamila Riegel zwróciła uwagę m.in. na problemy osób starszych mieszkających w Gdyni. Oprócz zwyczajnych, a uciążliwych barier architektonicznych, na co miejscowi działacze władzom miasta nieustannie zwracają uwagę, według kandydatki dodatkowym problemem to domy opieki dla seniorów.
- Nie każdego stać na tak drogą opiekunkę czy dom dla seniora nawet ten dzienny. To są wysokie koszty. Nagle czytamy przywiązała mamę, tatę do łóżka i poszła do pracy. Oczywiście wielkie oburzenie. Bądźmy szczerzy to ciężka praca. Nie każdego na to stać, aby seniorem się zająć i porzucić pracę. Miasto powinno wspierać obywateli w ich codziennym życiu. Powinno pomagać ludziom mającym na utrzymaniu swoich chorych członków rodziny – zaznaczyła Riegel.

alt


Dodała, że w Gdyni powstają ekskluzywne apartamenty, brakuje mieszkań komunalnych. - Gdynia nie jest tylko miastem dla bogaczy. Żyją wśród nas różni ludzie. Niekoniecznie zamożni. Potrzebują oni dachu nad głową. Siedzą u swoich rodziców i nie są w pełni samodzielni, bo nie mogą założyć swojego gniazda, swojej rodziny. Zależy mi na tym aby takie powstały i będę o to walczyła – zapewniła.

raz/fot. FB/Marcin Strzelczyk

Related news items:
Newer news items:
Older news items: