PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski » Mariaż lewicy z liberałami w ramach Koalicji Europejskiej nie dał sukcesu. Przy rekordowej, jak na p... Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności...
Reklama
PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski
poniedziałek, 27 maja 2019 10:23
PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski
Mariaż lewicy z liberałami w ramach Koalicji Europejskiej nie dał s ...
Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE: 47:43
niedziela, 26 maja 2019 07:46
Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE: 47:43
O godz. 17.00 ma się rozpocząć pierwszy bieg meczu Orzeł Łódź - ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Niesiołowski i Bińczycka wspierają gdyńską lewicę

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 21 września 2018 21:01

Przewodnicząca partii Unia Europejskich Demokratów Elżbieta Bińczycka, wraz z posłem prof. Stefanem Niesiołowskim na zaproszenie Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem odwiedzili Gdynię. Spotkanie z mieszkańcami miasta z morza i marzeń było okazją by wesprzeć w nadchodzących wyborach kandydującego na prezydenta Gdyni Marcina Strzelczyka oraz Kamilę Riegel z Unii Europejskich Demokratów, która kandyduje do rady miasta.


- Ogromny szacunek dla Pana Profesora Niesiołowskiego. Gdyńska lewica uzyskała ważne wsparcie od niezwykle zasłużonego człowieka – nie krył zadowolenia Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD Lewica Razem.

alt


Podczas swego wystąpienia Kamila Riegel zwróciła uwagę m.in. na problemy osób starszych mieszkających w Gdyni. Oprócz zwyczajnych, a uciążliwych barier architektonicznych, na co miejscowi działacze władzom miasta nieustannie zwracają uwagę, według kandydatki dodatkowym problemem to domy opieki dla seniorów.
- Nie każdego stać na tak drogą opiekunkę czy dom dla seniora nawet ten dzienny. To są wysokie koszty. Nagle czytamy przywiązała mamę, tatę do łóżka i poszła do pracy. Oczywiście wielkie oburzenie. Bądźmy szczerzy to ciężka praca. Nie każdego na to stać, aby seniorem się zająć i porzucić pracę. Miasto powinno wspierać obywateli w ich codziennym życiu. Powinno pomagać ludziom mającym na utrzymaniu swoich chorych członków rodziny – zaznaczyła Riegel.

alt


Dodała, że w Gdyni powstają ekskluzywne apartamenty, brakuje mieszkań komunalnych. - Gdynia nie jest tylko miastem dla bogaczy. Żyją wśród nas różni ludzie. Niekoniecznie zamożni. Potrzebują oni dachu nad głową. Siedzą u swoich rodziców i nie są w pełni samodzielni, bo nie mogą założyć swojego gniazda, swojej rodziny. Zależy mi na tym aby takie powstały i będę o to walczyła – zapewniła.

raz/fot. FB/Marcin Strzelczyk

Related news items:
Newer news items:
Older news items: