Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Niesiołowski i Bińczycka wspierają gdyńską lewicę

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 21 września 2018 21:01

Przewodnicząca partii Unia Europejskich Demokratów Elżbieta Bińczycka, wraz z posłem prof. Stefanem Niesiołowskim na zaproszenie Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem odwiedzili Gdynię. Spotkanie z mieszkańcami miasta z morza i marzeń było okazją by wesprzeć w nadchodzących wyborach kandydującego na prezydenta Gdyni Marcina Strzelczyka oraz Kamilę Riegel z Unii Europejskich Demokratów, która kandyduje do rady miasta.


- Ogromny szacunek dla Pana Profesora Niesiołowskiego. Gdyńska lewica uzyskała ważne wsparcie od niezwykle zasłużonego człowieka – nie krył zadowolenia Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD Lewica Razem.

alt


Podczas swego wystąpienia Kamila Riegel zwróciła uwagę m.in. na problemy osób starszych mieszkających w Gdyni. Oprócz zwyczajnych, a uciążliwych barier architektonicznych, na co miejscowi działacze władzom miasta nieustannie zwracają uwagę, według kandydatki dodatkowym problemem to domy opieki dla seniorów.
- Nie każdego stać na tak drogą opiekunkę czy dom dla seniora nawet ten dzienny. To są wysokie koszty. Nagle czytamy przywiązała mamę, tatę do łóżka i poszła do pracy. Oczywiście wielkie oburzenie. Bądźmy szczerzy to ciężka praca. Nie każdego na to stać, aby seniorem się zająć i porzucić pracę. Miasto powinno wspierać obywateli w ich codziennym życiu. Powinno pomagać ludziom mającym na utrzymaniu swoich chorych członków rodziny – zaznaczyła Riegel.

alt


Dodała, że w Gdyni powstają ekskluzywne apartamenty, brakuje mieszkań komunalnych. - Gdynia nie jest tylko miastem dla bogaczy. Żyją wśród nas różni ludzie. Niekoniecznie zamożni. Potrzebują oni dachu nad głową. Siedzą u swoich rodziców i nie są w pełni samodzielni, bo nie mogą założyć swojego gniazda, swojej rodziny. Zależy mi na tym aby takie powstały i będę o to walczyła – zapewniła.

raz/fot. FB/Marcin Strzelczyk

Related news items:
Newer news items:
Older news items: