Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Dwie zabójcze kontry i Śląsk na kolanach przed Arką
sobota, 20 października 2018 18:41
Dwie zabójcze kontry i Śląsk na kolanach przed Arką
Arka Gdynia do Wrocławia na mecz ze Śląskiem pojechała, by powtór ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Niesiołowski i Bińczycka wspierają gdyńską lewicę

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 21 września 2018 21:01

Przewodnicząca partii Unia Europejskich Demokratów Elżbieta Bińczycka, wraz z posłem prof. Stefanem Niesiołowskim na zaproszenie Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem odwiedzili Gdynię. Spotkanie z mieszkańcami miasta z morza i marzeń było okazją by wesprzeć w nadchodzących wyborach kandydującego na prezydenta Gdyni Marcina Strzelczyka oraz Kamilę Riegel z Unii Europejskich Demokratów, która kandyduje do rady miasta.


- Ogromny szacunek dla Pana Profesora Niesiołowskiego. Gdyńska lewica uzyskała ważne wsparcie od niezwykle zasłużonego człowieka – nie krył zadowolenia Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD Lewica Razem.

alt


Podczas swego wystąpienia Kamila Riegel zwróciła uwagę m.in. na problemy osób starszych mieszkających w Gdyni. Oprócz zwyczajnych, a uciążliwych barier architektonicznych, na co miejscowi działacze władzom miasta nieustannie zwracają uwagę, według kandydatki dodatkowym problemem to domy opieki dla seniorów.
- Nie każdego stać na tak drogą opiekunkę czy dom dla seniora nawet ten dzienny. To są wysokie koszty. Nagle czytamy przywiązała mamę, tatę do łóżka i poszła do pracy. Oczywiście wielkie oburzenie. Bądźmy szczerzy to ciężka praca. Nie każdego na to stać, aby seniorem się zająć i porzucić pracę. Miasto powinno wspierać obywateli w ich codziennym życiu. Powinno pomagać ludziom mającym na utrzymaniu swoich chorych członków rodziny – zaznaczyła Riegel.

alt


Dodała, że w Gdyni powstają ekskluzywne apartamenty, brakuje mieszkań komunalnych. - Gdynia nie jest tylko miastem dla bogaczy. Żyją wśród nas różni ludzie. Niekoniecznie zamożni. Potrzebują oni dachu nad głową. Siedzą u swoich rodziców i nie są w pełni samodzielni, bo nie mogą założyć swojego gniazda, swojej rodziny. Zależy mi na tym aby takie powstały i będę o to walczyła – zapewniła.

raz/fot. FB/Marcin Strzelczyk

Related news items:
Newer news items:
Older news items: