Płażyński pyta Dulkiewicz » Podczas Trójmiejskiego Marszu Równości kontrowersje wywołał jeden z transparentów. Kacper Płażyński,... PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski » Mariaż lewicy z liberałami w ramach Koalicji Europejskiej nie dał sukcesu. Przy rekordowej, jak na p... Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii....
Reklama
PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski
poniedziałek, 27 maja 2019 10:23
PiS - KE 46:39. Z Pomorza: Adamowicz, Fotyga, Lewandowski
Mariaż lewicy z liberałami w ramach Koalicji Europejskiej nie dał s ...
Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE: 47:43
niedziela, 26 maja 2019 07:46
Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE: 47:43
O godz. 17.00 ma się rozpocząć pierwszy bieg meczu Orzeł Łódź - ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Skandal! Szczurek walczy o głosy kosztem najmłodszych gdynian!

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
sobota, 29 września 2018 16:33

„Zabawa” w politykę niestety wymaga ofiar. Ale kiedy ofiarami takimi stają się najmłodsi, co – przysłowiowo- nie mają głosu, to już poważna sprawa. Niestety, wiele wskazuje na to, że prezydent Wojciech Szczurek w walce o reelekcję poświęcił dobro dzieci, na rzecz głosów dorosłych…


Boisko przy Szkole Podstawowej 33 na Oksywiu przy ulicy Godebskiego woła o pomstę do nieba. To, że jeszcze dzieci tam – prawdopodobnie – nie połamały nóg, to chyba tylko zasługa tego, że nie grają na nim w piłkę. Nic więc dziwnego, że rodzice i mieszkańcy Oksywia w Budżecie Obywatelskim w 2017 roku zagłosowali na modernizację boiska, by „błotnisko zmienić w boisko”. Ideę poprało wielu okolicznych mieszkańców.
Jeszcze w czerwcu przedstawiciele Rady Dzielnicy Oksywie informowali, że w sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg, a realizacja zadania, która zjednoczyła dzielnicę, miała nastąpić wedle planów w październiku.

alt

fot. źródło FB/Rada Dzielnicy Oksywie (Messenger)


Tymczasem w czasie rozpoczęcia roku szkolnego, Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, wedle relacji rodziców uczniów SP 33 poinformował rodziców, że miasto wybuduje szkole nową salę gimnastyczną. Owszem, inwestycja nie tyle potrzebna, co spóźniona o co najmniej dekadę, ucieszyła rodziców.


Zastanawiały tylko dwie kwestie: Po pierwsze, skąd taka wspaniała decyzja na dwa miesiące przed wyborami, a nie np. rok temu? Po drugie: Szybko się okazało, że w ramach rozbudowy sali, ma być zmodernizowana przestrzeń przyszkolna. Wzbudziło to obawy niektórych rodziców, co do realizacji już opracowanej i zaplanowanej budowy nowego, bezpiecznego boiska w ramach Budżetu Obywatelskiego. Obaw tych nie ugasiły informacje płynące z Rady Dzielnicy, które można było przeczytać w połowie września na dzielnicowym forum: „Niestety nie umiem teraz odpowiedzieć (co z modernizacją boiska przy SP 33 – przyp.red.). Rozmawiamy z GCS. Jak coś będziemy wiedzieć przekażemy do informacji”. Inny wpis głosił, iż „ w tym roku zostanie zaprojektowany cały teren zewnętrzy naszej szkoły bez nowej sali gimnastycznej ona będzie projektowana dopiero w przyszłym roku”.


To jednak kłóci się z informacjami przekazanymi przez magistrat, którego urzędnicy przyznają, że pierwotny termin realizacji boiska – czyli 2018 rok – został przesunięty, a więc już na tym etapie nie dotrzymano ustaleń, na które głosowali gdynianie z Oksywia. Co więcej, obawy części rodziców zdają się potwierdzać, bo opóźnienia są związane z… planem budowy sali gimnastycznej…

alt


- Terminy realizacji wniosku z BO dotyczące SP 33 przy ul. Godebskiego w Gdyni uległy zmianie, ze względu na plan opracowywania kompleksowego dla całego terenu przy szkole, w którego zakres wchodzi zarówno sala gimnastyczna jak i boisko do piłki nożnej. Obecnie w przygotowaniu jest wszczęcie postępowania w trybie przetargu nieograniczonego na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej sportowych obiektów zewnętrznych na terenie szkoły – poinformowała Małgorzata Omachel-Kwidzińska, główny specjalista referatu ds. relacji z mediami UM w Gdyni.


- To niestety częsta sytuacja, że wykonanie projektów z BO ciągnie się niezwykle długo. Tu mamy do czynienia z dziwną sytuacją, nagłego wzbogacenia niezrealizowanego projektu o sale gimnastyczną, i jego zapowiedź niezwykle blisko wyborów samorządowych. Przypadek? Cóż jak mówił klasyk: „nie sądzę” – skomentował Michał Gajowy, kandydat na radnego z okręgu obejmującego gdyńskie Oksywie.


W podobnym tonie wypowiada się Danuta Białooka-Kostenecka, kandydatka do Rady Miasta Gdyni z tego samego okręgu.
- Formuła Budżetu Obywatelskiego realizowana przez Samorządność Wojciecha Szczurka stanowi karykaturę samej idei. Nie pierwszy bowiem raz tak się składa, że zwycięski projekt nie zostaje zrealizowany w terminie lub nie zostaje zrealizowany wcale. Takie działanie zniechęca Gdynian do głosowania i tym samym powoduje spadek frekwencji, która w tym roku wyniosła na terenie miasta tylko 13%. Kandydat PIS na Prezydenta Gdyni, pan poseł Marcin Horała, zapowiedział w swoim programie wprowadzenie istotnych zmian w formule budżetu obywatelskiego, postulując zwiększenie środków będących do dyspozycji mieszkańców, jak i ściślejszy nadzór nad terminem realizacji zwycięskich projektów – powiedziała.


Natomiast w sprawie modernizacji boiska przy szkole nr 33 zauważyła, że Samorządność odkłada realizacje projektu obiecując budowę nowej sali gimnastycznej. - Wydawać by się mogło, że kompleksowa modernizacja infrastruktury sportowej lepiej zaspokoi potrzeby uczniów szkoły 33 i oczekiwania ich rodziców. Problem leży niestety w tym, że ta modernizacja jeszcze się nie rozpoczęła, a jest w fazie planowania. Festiwal obietnic wyborczych Wojciecha Szczurka trwa więc w najlepsze, a kolejne roczniki gdyńskich uczniów nie mają gdzie uprawiać sportu – stwierdza Białooka-Kostenecka. - Warto przypomnieć tu historie gdyńskiego lodowiska. Swego czasu grupa społeczników zgłosiła jego budowę jako projekt BO. Ekipa Wojciecha Szczurka w czasie kampanii w 2014 roku obiecywała jego realizację. Mijają 4 lata, a na placu przy ul. Morskiej nadal nic się nie dzieje. Podobny los spotkał właśnie plac zabaw na Cisowej.


Dodaje, że jako kandydatka do rady miasta wielokrotnie podkreślała, ze inwestycje w infrastrukturę edukacyjną, w tym sportową, stanowią jeden z priorytetów jej programu wyborczego. - Jednocześnie trudno nie odnieść wrażenia , że Prezydent Szczurek i jego ekipa przypominają sobie o mieszkańcach jedynie w okresie wyborczym – podsumowała kandydatka PiS.


Mniej oszczędni w słowa są ci, którym najbardziej zależy na długo oczekiwanej inwestycji, którą już była niemal w zasięgu realizacji…
- Nie ma tygodnia, aby mój syn nie dopytywał, kiedy w końcu będzie nowe boisko? Bo przecież projekt taki wygrał w Budżecie Obywatelskim. A więc głosowaliśmy na modernizację boiska dla dzieci, która miała być realizowana w tym roku, a tu okazuje się, że bezpiecznego boiska póki co nie będzie? Za to władze miasta tuż przed wyborami obiecują budowę sali i boiska, ale nie wiadomo kiedy to zrealizują i czy w ogóle? Wygląda to tak, że ktoś tu „kupuje” głosy rodziców uczniów ze szkoły kosztem dzieci, które korzystają, a właściwie nie korzystają z boiska, bo jest ono w fatalnym stanie… - podsumowuje pani Ewa, matka jednego z uczniów mieszkających w okolicy szkoły nr 33. – Czuję się oszukana, okłamana, a to, jak wyglądało przekazanie „cudownej nowiny” na rozpoczęciu roku szkolnego, to po prostu żenada, i mogło ucieszyć tylko tych, którzy naprawdę nie wiedzą i nie rozumieją, co jest grane? Co mam powiedzieć synowi? Że nie będzie boiska tak jak pan Szczurek obiecywał, bo pan Szczurek potrzebuje więcej głosów w wyborach?

Related news items:
Newer news items:
Older news items: