Jarosław Wittstock: Rekordy w 2018 i nadzieje na 2019 rok » Na publikację raportu finansowego Grupy LOTOS podsumowującego 2018 rok musimy poczekać jeszcze do ma... Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiści... » Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego dnia od południa Główne Miasto zamien... Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli...
Reklama
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
sobota, 19 stycznia 2019 21:32
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego d ...
MH Automatyka zdobyła 3 punkty w Opolu
niedziela, 20 stycznia 2019 20:49
MH Automatyka zdobyła 3 punkty w Opolu
Dobrą passę kontynuują hokeiści MH Automatyki. Gdańszczanie wygra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nowy rok szkolny – niczym atak zimy – zaskoczył prezydenta Szczurka

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 07 września 2018 19:29

Początek szkoły bez… szkoły. Miasto nie zdążyło z przeprowadzeniem wakacyjnych remontów, o zgrozo! – generując warunki, które mogły zagrozić zdrowiu uczniów! Tak Wojciech Szczurek „dba” o edukację młodych gdynian.


Jak podliczyli gdyńscy urzędnicy, w mieście naukę w roku szkolnym 2018/2019 podjęło blisko 27 tysięcy dziewcząt i chłopców. Do szkół podstawowych uczęszcza 16804 uczniów, 1971 – do gimnazjów, 4474 do liceów, 3748 – do szkół zawodowych. Ponadto przedszkola przyjęły 5880 dzieci.


Niestety, nie we wszystkich placówkach nauka rozpoczęła się w tym samy czasie, co w innych szkołach nie tyko w Gdyni, ale i w całym kraju. Władze miasta z morza i marzeń przyznają się do jednego, wymienionego „z imienia” opóźnienia w wakacyjnych pracach w szkołach – do tego w SP nr 21.
- Stwierdzono, że warunki jakie panują w szkole stwarzają zagrożenie, że harmonogram ulegnie zmianie i szkoła nie będzie gotowa w ustalonym terminie. W życie wprowadzono więc rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo dzieci i zachowanie ciągłości nauki – podają urzędnicy podlegli Wojciechowi Szczurkowi. - Zajęcia prowadzone są w pobliskim budynku oświatowym - Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych przy ul. Żeromskiego, gdzie wszystkie normy są spełnione i zachowane zasady bezpieczeństwa.


Ale to nie jedyny problem. Służby prezydenta wspominają bowiem, że „w pozostałych placówkach, także tych, w których planowo jeszcze trwają prace związane z termomodernizacją (zakończyć się mają w listopadzie), zajęcia odbywają się w taki sposób, by dzieci były bezpieczne i nie narażone na uciążliwości związane z modernizacją budynku”.

alt


Nieco jednak inne wiadomości na temat tego, jak wyglądały pierwsze dni nauki w nowym roku szkolnym w Gdyni, docierają do środowisk niezależnych od obecnych władz miasta z samego źródła, a więc od mieszkańców, z którymi włodarze nie za bardzo chcą się spotykać (jak więc mają mieć rzetelne, pochodzące z pierwszej ręki informacje?).


- Z tym dużym problemem zwrócili się do mas mieszkańcy Gdyni, rodzice uczniów – przyznał Marcin Horała, kandydat na prezydenta miasta z ramienia Zjednoczonej Prawicy. – Chodzi o problem przedłużających się remontów, m.in. w szkole nr 21, w zespole szkół i przedszkoli na ulicy Staffa, gdzie dzieci przez tydzień chodzą na jakieś wycieczki, na plaże, nie ma lekcji, podobnie w szkole nr 16. To te na ten moment potwierdzone przypadki, ciągle jednak dostajemy podobne sygnały od rodziców uczniów z innych szkół. Każdego roku śmiejemy się, że drogowców zaskoczyła zima. Cóż, początek roku szkolnego jak i zima jest co roku, z tym, że w przeciwieństwie do zimy dokładnie wiadomo, kiedy się zaczyna, a mimo to zaskoczył on prezydenta Szczurka – podkreślił Horała. – Remonty można było tak zaplanować i przebieg ich przypilnować, by zdążyć na czas i by dzieci mogły spokojnie zacząć naukę.


Horała podkreślił, że nie ma tu winy dyrektorów czy nauczycieli, a błąd leży po stronie urzędu miejskiego. – Władze Gdyni najwyraźniej zwarli złą umowę z wykonawca, albo nie dopilnowali jej wykonania – skwitował poseł.

raz/fot. gdynia.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: