Franciszek Szmyt – polski kupiec gdański » Franciszek Szmyt, Polak, kupiec gdański ur. 24.01.1895 pochodził z poznańskiego (Kościan) z rodziny ... Konwencja PiS w Gdańsku: Elity w Gdańsku służą sobie same » - Chcemy spełniać te małe i duże marzenia mieszkańców naszego miasta, są one bardzo nie wymagające, ... Karol Rabenda: Będziemy iść w stronę Gdańska zwróconego ku interesom j... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, kandydatem Zjednoczonej Prawicy do Rady Miasta ... Z zarzutami w radzie nadzorczej spółki Arena Operator, bo Adamowicz za... » Urzędniczka z zarzutami prokuratorskimi, zawieszona na czas postępowania zastępczyni dyrektora Wydzi... PKN Orlen ma plan ekspansji. Połączenie z Lotosem to pierwszy krok » Daniel Obajtek, były wójt Pcimia i były prezes ENERGA SA, obecnie prezes zarządu PKN Orlen uważa, że... Kacper Płażyński przedstawił swoją drużynę » Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, przed siedzibą Rady Miasta pr... III Gdański Piknik Patriotyczny » Na terenie Sali BHP odbył się III Gdański Piknik Patriotyczny. - Głównym przesłaniem tej edycji Pikn... Korekty PiS do sejmiku i rady miasta - Kanthak i Rabenda liderami? » Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Gdańska", na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miast... Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta.... » Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Przeloty już dawno przestały być eks... Melodie wyborcze Piekarskiego » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, historykiem i politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu ...
Reklama
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
piątek, 14 września 2018 12:55
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Prze ...
MH Automatyka przeważała, ale przegrała po karnych
niedziela, 23 września 2018 21:15
MH Automatyka przeważała, ale przegrała po karnych
Niedosyt mogą czuć hokeiści MH Automatyki. Gdańszczanie w hali Oli ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
niedziela, 09 września 2018 17:26
Po wystawie prywatnej kolekcji malarstwa Andrzeja Walasa
Dobiegły końca wakacje. Tradycyjnie w Gdańsku odbyło się wiele ci ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 07 września 2018 19:29

Początek szkoły bez… szkoły. Miasto nie zdążyło z przeprowadzeniem wakacyjnych remontów, o zgrozo! – generując warunki, które mogły zagrozić zdrowiu uczniów! Tak Wojciech Szczurek „dba” o edukację młodych gdynian.


Jak podliczyli gdyńscy urzędnicy, w mieście naukę w roku szkolnym 2018/2019 podjęło blisko 27 tysięcy dziewcząt i chłopców. Do szkół podstawowych uczęszcza 16804 uczniów, 1971 – do gimnazjów, 4474 do liceów, 3748 – do szkół zawodowych. Ponadto przedszkola przyjęły 5880 dzieci.


Niestety, nie we wszystkich placówkach nauka rozpoczęła się w tym samy czasie, co w innych szkołach nie tyko w Gdyni, ale i w całym kraju. Władze miasta z morza i marzeń przyznają się do jednego, wymienionego „z imienia” opóźnienia w wakacyjnych pracach w szkołach – do tego w SP nr 21.
- Stwierdzono, że warunki jakie panują w szkole stwarzają zagrożenie, że harmonogram ulegnie zmianie i szkoła nie będzie gotowa w ustalonym terminie. W życie wprowadzono więc rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo dzieci i zachowanie ciągłości nauki – podają urzędnicy podlegli Wojciechowi Szczurkowi. - Zajęcia prowadzone są w pobliskim budynku oświatowym - Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych przy ul. Żeromskiego, gdzie wszystkie normy są spełnione i zachowane zasady bezpieczeństwa.


Ale to nie jedyny problem. Służby prezydenta wspominają bowiem, że „w pozostałych placówkach, także tych, w których planowo jeszcze trwają prace związane z termomodernizacją (zakończyć się mają w listopadzie), zajęcia odbywają się w taki sposób, by dzieci były bezpieczne i nie narażone na uciążliwości związane z modernizacją budynku”.

alt


Nieco jednak inne wiadomości na temat tego, jak wyglądały pierwsze dni nauki w nowym roku szkolnym w Gdyni, docierają do środowisk niezależnych od obecnych władz miasta z samego źródła, a więc od mieszkańców, z którymi włodarze nie za bardzo chcą się spotykać (jak więc mają mieć rzetelne, pochodzące z pierwszej ręki informacje?).


- Z tym dużym problemem zwrócili się do mas mieszkańcy Gdyni, rodzice uczniów – przyznał Marcin Horała, kandydat na prezydenta miasta z ramienia Zjednoczonej Prawicy. – Chodzi o problem przedłużających się remontów, m.in. w szkole nr 21, w zespole szkół i przedszkoli na ulicy Staffa, gdzie dzieci przez tydzień chodzą na jakieś wycieczki, na plaże, nie ma lekcji, podobnie w szkole nr 16. To te na ten moment potwierdzone przypadki, ciągle jednak dostajemy podobne sygnały od rodziców uczniów z innych szkół. Każdego roku śmiejemy się, że drogowców zaskoczyła zima. Cóż, początek roku szkolnego jak i zima jest co roku, z tym, że w przeciwieństwie do zimy dokładnie wiadomo, kiedy się zaczyna, a mimo to zaskoczył on prezydenta Szczurka – podkreślił Horała. – Remonty można było tak zaplanować i przebieg ich przypilnować, by zdążyć na czas i by dzieci mogły spokojnie zacząć naukę.


Horała podkreślił, że nie ma tu winy dyrektorów czy nauczycieli, a błąd leży po stronie urzędu miejskiego. – Władze Gdyni najwyraźniej zwarli złą umowę z wykonawca, albo nie dopilnowali jej wykonania – skwitował poseł.

raz/fot. gdynia.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: