Mecenas Płażyński pozwał Jeronimo Martins Polska w imieniu zwolnionej ... » W imieniu gdańszczanki zwolnionej dyscyplinarnie przez spółkę Jeronimo Martins Polska pozew do Sądu ... PiS odsłania karty w wyborach do europarlamentu » Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejne nazwiska na swych listach wyborczych do europarlamentu.Â... Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Halina Bajońska
poniedziałek, 18 marca 2019 16:34
Halina Bajońska
Należy do malarek, które jeszcze do dziś pojawiają się we wspomni ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Nowy rok szkolny – niczym atak zimy – zaskoczył prezydenta Szczurka

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 07 września 2018 19:29

Początek szkoły bez… szkoły. Miasto nie zdążyło z przeprowadzeniem wakacyjnych remontów, o zgrozo! – generując warunki, które mogły zagrozić zdrowiu uczniów! Tak Wojciech Szczurek „dba” o edukację młodych gdynian.


Jak podliczyli gdyńscy urzędnicy, w mieście naukę w roku szkolnym 2018/2019 podjęło blisko 27 tysięcy dziewcząt i chłopców. Do szkół podstawowych uczęszcza 16804 uczniów, 1971 – do gimnazjów, 4474 do liceów, 3748 – do szkół zawodowych. Ponadto przedszkola przyjęły 5880 dzieci.


Niestety, nie we wszystkich placówkach nauka rozpoczęła się w tym samy czasie, co w innych szkołach nie tyko w Gdyni, ale i w całym kraju. Władze miasta z morza i marzeń przyznają się do jednego, wymienionego „z imienia” opóźnienia w wakacyjnych pracach w szkołach – do tego w SP nr 21.
- Stwierdzono, że warunki jakie panują w szkole stwarzają zagrożenie, że harmonogram ulegnie zmianie i szkoła nie będzie gotowa w ustalonym terminie. W życie wprowadzono więc rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo dzieci i zachowanie ciągłości nauki – podają urzędnicy podlegli Wojciechowi Szczurkowi. - Zajęcia prowadzone są w pobliskim budynku oświatowym - Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych przy ul. Żeromskiego, gdzie wszystkie normy są spełnione i zachowane zasady bezpieczeństwa.


Ale to nie jedyny problem. Służby prezydenta wspominają bowiem, że „w pozostałych placówkach, także tych, w których planowo jeszcze trwają prace związane z termomodernizacją (zakończyć się mają w listopadzie), zajęcia odbywają się w taki sposób, by dzieci były bezpieczne i nie narażone na uciążliwości związane z modernizacją budynku”.

alt


Nieco jednak inne wiadomości na temat tego, jak wyglądały pierwsze dni nauki w nowym roku szkolnym w Gdyni, docierają do środowisk niezależnych od obecnych władz miasta z samego źródła, a więc od mieszkańców, z którymi włodarze nie za bardzo chcą się spotykać (jak więc mają mieć rzetelne, pochodzące z pierwszej ręki informacje?).


- Z tym dużym problemem zwrócili się do mas mieszkańcy Gdyni, rodzice uczniów – przyznał Marcin Horała, kandydat na prezydenta miasta z ramienia Zjednoczonej Prawicy. – Chodzi o problem przedłużających się remontów, m.in. w szkole nr 21, w zespole szkół i przedszkoli na ulicy Staffa, gdzie dzieci przez tydzień chodzą na jakieś wycieczki, na plaże, nie ma lekcji, podobnie w szkole nr 16. To te na ten moment potwierdzone przypadki, ciągle jednak dostajemy podobne sygnały od rodziców uczniów z innych szkół. Każdego roku śmiejemy się, że drogowców zaskoczyła zima. Cóż, początek roku szkolnego jak i zima jest co roku, z tym, że w przeciwieństwie do zimy dokładnie wiadomo, kiedy się zaczyna, a mimo to zaskoczył on prezydenta Szczurka – podkreślił Horała. – Remonty można było tak zaplanować i przebieg ich przypilnować, by zdążyć na czas i by dzieci mogły spokojnie zacząć naukę.


Horała podkreślił, że nie ma tu winy dyrektorów czy nauczycieli, a błąd leży po stronie urzędu miejskiego. – Władze Gdyni najwyraźniej zwarli złą umowę z wykonawca, albo nie dopilnowali jej wykonania – skwitował poseł.

raz/fot. gdynia.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: