Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Trefl wypunktował Cuprum
piątek, 25 września 2020 22:23
Trefl wypunktował Cuprum
Siatkarze Trefl źle zaczęli mecz z Cuprum, ale po porażce w
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Nowy rok szkolny – niczym atak zimy – zaskoczył prezydenta Szczurka

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
piątek, 07 września 2018 19:29

Początek szkoły bez… szkoły. Miasto nie zdążyło z przeprowadzeniem wakacyjnych remontów, o zgrozo! – generując warunki, które mogły zagrozić zdrowiu uczniów! Tak Wojciech Szczurek „dba” o edukację młodych gdynian.


Jak podliczyli gdyńscy urzędnicy, w mieście naukę w roku szkolnym 2018/2019 podjęło blisko 27 tysięcy dziewcząt i chłopców. Do szkół podstawowych uczęszcza 16804 uczniów, 1971 – do gimnazjów, 4474 do liceów, 3748 – do szkół zawodowych. Ponadto przedszkola przyjęły 5880 dzieci.


Niestety, nie we wszystkich placówkach nauka rozpoczęła się w tym samy czasie, co w innych szkołach nie tyko w Gdyni, ale i w całym kraju. Władze miasta z morza i marzeń przyznają się do jednego, wymienionego „z imienia” opóźnienia w wakacyjnych pracach w szkołach – do tego w SP nr 21.
- Stwierdzono, że warunki jakie panują w szkole stwarzają zagrożenie, że harmonogram ulegnie zmianie i szkoła nie będzie gotowa w ustalonym terminie. W życie wprowadzono więc rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo dzieci i zachowanie ciągłości nauki – podają urzędnicy podlegli Wojciechowi Szczurkowi. - Zajęcia prowadzone są w pobliskim budynku oświatowym - Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych przy ul. Żeromskiego, gdzie wszystkie normy są spełnione i zachowane zasady bezpieczeństwa.


Ale to nie jedyny problem. Służby prezydenta wspominają bowiem, że „w pozostałych placówkach, także tych, w których planowo jeszcze trwają prace związane z termomodernizacją (zakończyć się mają w listopadzie), zajęcia odbywają się w taki sposób, by dzieci były bezpieczne i nie narażone na uciążliwości związane z modernizacją budynku”.

alt


Nieco jednak inne wiadomości na temat tego, jak wyglądały pierwsze dni nauki w nowym roku szkolnym w Gdyni, docierają do środowisk niezależnych od obecnych władz miasta z samego źródła, a więc od mieszkańców, z którymi włodarze nie za bardzo chcą się spotykać (jak więc mają mieć rzetelne, pochodzące z pierwszej ręki informacje?).


- Z tym dużym problemem zwrócili się do mas mieszkańcy Gdyni, rodzice uczniów – przyznał Marcin Horała, kandydat na prezydenta miasta z ramienia Zjednoczonej Prawicy. – Chodzi o problem przedłużających się remontów, m.in. w szkole nr 21, w zespole szkół i przedszkoli na ulicy Staffa, gdzie dzieci przez tydzień chodzą na jakieś wycieczki, na plaże, nie ma lekcji, podobnie w szkole nr 16. To te na ten moment potwierdzone przypadki, ciągle jednak dostajemy podobne sygnały od rodziców uczniów z innych szkół. Każdego roku śmiejemy się, że drogowców zaskoczyła zima. Cóż, początek roku szkolnego jak i zima jest co roku, z tym, że w przeciwieństwie do zimy dokładnie wiadomo, kiedy się zaczyna, a mimo to zaskoczył on prezydenta Szczurka – podkreślił Horała. – Remonty można było tak zaplanować i przebieg ich przypilnować, by zdążyć na czas i by dzieci mogły spokojnie zacząć naukę.


Horała podkreślił, że nie ma tu winy dyrektorów czy nauczycieli, a błąd leży po stronie urzędu miejskiego. – Władze Gdyni najwyraźniej zwarli złą umowę z wykonawca, albo nie dopilnowali jej wykonania – skwitował poseł.

raz/fot. gdynia.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: