Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ... Zaktualizowana informacja o punktach poboru wymazów w województwie pom... » W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna, a liczba zakażeń w kraju i województwie pomorskim ciąg...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
niedziela, 18 października 2020 17:49
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
W drugim spotkaniu Stoczniowca z Polonią mistrzynie Polski
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Strzelczyk kontra prawica z poparciem byłego lidera Nowoczesnej

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 września 2018 19:31

Bartłomiej Austen postanowił w wyborach samorządowych poprzeć Marcina Strzelczyka. To jedyna opcja, by w Gdyni przerwać prawicowe rządy i skierować miejską polityką na prospołeczne tory.


- W wyborach samorządowych będę głosował na Marcina Strzelczyka, kandydata na prezydenta Gdyni – zapowiedział Bartłomiej Austen, do niedawna kandydat na ten urząd z ramienia gdyńskiej Nowoczesnej. – Ta decyzja jest spowodowana tym, że po mojej rezygnacji z kandydowania na urząd prezydenta na placu boju pozostało trzech bardzo mocno konserwatywnych kandydatów, którzy niewiele się różnią, a więc Marcin Horała, urzędujący prezydent Wojciech Szczurek i Zygmunt Zmuda Trzebiatowski. Jedyną osobą po demokratycznej stronie jest Marcin Strzelczyk.


Przypomnijmy. Austen nie tylko zrezygnował z kandydowania na urząd prezydenta Gdyni, ale i z członkostwa w Nowoczesnej. W swoim obszernym wpisie na blogu wyjaśnia, że powodem podjęcia tak zdecydowanej decyzji były rozmowy na temat utworzenia w Gdyni koalicji przed wyborami samorządowymi. Zauważył, że wspólna, opozycyjna lista mogłaby przynieść sukces w wyborach. Jednak rozmowy zakończyły się fiaskiem. „Jedynie z SLD finalnie się dogadaliśmy, ale przewodnicząca zarządu regionu Nowoczesnej Ewa Lieder nie zaakceptowała tego związku. Decydująca okazała się postawa Platformy Obywatelskiej, która tej koalicji od początku nie chciała, co mi oświadczył osobiście Tadeusz Aziewicz na naszych dwóch pierwszych spotkaniach” – pisał Austen.

alt


-  Mimo tego, że wiele kwestii nas różni, na przykład ja jestem kibicem Arki Gdynia, Marcin Strzelczyk kibicuje Bałtykowi Gdynia, ja jestem znany ze swoich liberalnych poglądów, Marcin reprezentuje stronę socjaldemokratyczną, ale dla dobra Gdyni trzeba wspierać takich ludzi jak Marcin – stwierdził Austen.


- Bardzo się cieszę, że potrafimy się porozumieć ponad podziałami – powiedział Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdynia z ramienia SLD. – Szkoda, że nie udało się zawrzeć wspólnej koalicji z Platformą Obywatelską, która nie chciała się z nami porozumieć. Wypada spytać, co PO zrobiła dla Gdyni podczas swoich ośmioletnich rządów? My, jako centro-lewica mamy swoją propozycję dla Gdyni jako miasta prospołecznego, miasta dla ludzi, miasta odpowiedzialnego i rozmawiającego z ludźmi. Chcemy zaproponować nową Gdynię - podkreślił.

raz/fot. Łukasz Razowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: