Radni PiS złożyli chcą bezpłatnej komunikacji dla niepełnosprawnych i ... » Gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały o bezpłatnej komunikacji miejskiej dla... Zgromadził majątek w Brukseli, skąpi na pensje rodaków » 1286 złotych to nie jest niska płaca minimalna, obwieścił w maju 2015 roku Janusz Lewandowski, polit... Wielka Zbiórka Książek 2019 dla ZACZYTANYCH BIBLIOTEK » Po raz V Fundacja Zaczytani jest organizatorem Wielkiej Zbiórki Książek dla Dużych i Małych pacjentó... Apel radnych PiS w sprawie klasyfikacji maturzystów » We wtorek, 23 kwietnia, Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska wystosował do ... Ukrywali Żyda pod okiem gestapo » Roswita Stern, sopocka malarka, dziś na emeryturze, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzia... Jarosław Sellin: 4 czerwca lud się wypowiedział... » Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydate... Jest cień szansy na porozumienie ze strajkującymi nauczycielami » Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie trwa. Co prawda jest cień szansy na porozumienie... Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC? » Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dziś występującego pod szyldem Gda... Zmarł rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik » W wieku 69 lat zmarł nagle prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej Specjalizował się w ... Antoni Szymański: Piątka senatora Szymańskiego » Z senatorem Antonim Szymańskim, kandydatem z listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego ...
Reklama
Zgromadził majątek w Brukseli, skąpi na pensje rodaków
środa, 24 kwietnia 2019 19:32
Zgromadził majątek w Brukseli, skąpi na pensje rodaków
1286 złotych to nie jest niska płaca minimalna, obwieścił w maju 2 ...
Z Miedzią o być albo nie być w ekstraklasie
środa, 24 kwietnia 2019 17:39
Z Miedzią o być albo nie być w ekstraklasie
Zaledwie cztery punkty tej wiosny w rozgrywkach Ekstraklasy zdobyli pi ...
Lechia wygrywa szalony mecz w Szczecinie i jest w grze o tytuł
środa, 24 kwietnia 2019 18:33
Lechia wygrywa szalony mecz w Szczecinie i jest w grze o tytuł
Tak szalonego meczu, a konkretnie ostatnich 20 minut, już dawno w pol ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerska pasja i wystawa malarstwa Hildebrandta
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 11:03
Kolekcjonerska pasja i wystawa malarstwa Hildebrandta
Wernisaż malarstwa Eduarda Hildebrandta w Nadbałtyckim Centrum Kultu ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Strzelczyk kontra prawica z poparciem byłego lidera Nowoczesnej

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 września 2018 19:31

Bartłomiej Austen postanowił w wyborach samorządowych poprzeć Marcina Strzelczyka. To jedyna opcja, by w Gdyni przerwać prawicowe rządy i skierować miejską polityką na prospołeczne tory.


- W wyborach samorządowych będę głosował na Marcina Strzelczyka, kandydata na prezydenta Gdyni – zapowiedział Bartłomiej Austen, do niedawna kandydat na ten urząd z ramienia gdyńskiej Nowoczesnej. – Ta decyzja jest spowodowana tym, że po mojej rezygnacji z kandydowania na urząd prezydenta na placu boju pozostało trzech bardzo mocno konserwatywnych kandydatów, którzy niewiele się różnią, a więc Marcin Horała, urzędujący prezydent Wojciech Szczurek i Zygmunt Zmuda Trzebiatowski. Jedyną osobą po demokratycznej stronie jest Marcin Strzelczyk.


Przypomnijmy. Austen nie tylko zrezygnował z kandydowania na urząd prezydenta Gdyni, ale i z członkostwa w Nowoczesnej. W swoim obszernym wpisie na blogu wyjaśnia, że powodem podjęcia tak zdecydowanej decyzji były rozmowy na temat utworzenia w Gdyni koalicji przed wyborami samorządowymi. Zauważył, że wspólna, opozycyjna lista mogłaby przynieść sukces w wyborach. Jednak rozmowy zakończyły się fiaskiem. „Jedynie z SLD finalnie się dogadaliśmy, ale przewodnicząca zarządu regionu Nowoczesnej Ewa Lieder nie zaakceptowała tego związku. Decydująca okazała się postawa Platformy Obywatelskiej, która tej koalicji od początku nie chciała, co mi oświadczył osobiście Tadeusz Aziewicz na naszych dwóch pierwszych spotkaniach” – pisał Austen.

alt


-  Mimo tego, że wiele kwestii nas różni, na przykład ja jestem kibicem Arki Gdynia, Marcin Strzelczyk kibicuje Bałtykowi Gdynia, ja jestem znany ze swoich liberalnych poglądów, Marcin reprezentuje stronę socjaldemokratyczną, ale dla dobra Gdyni trzeba wspierać takich ludzi jak Marcin – stwierdził Austen.


- Bardzo się cieszę, że potrafimy się porozumieć ponad podziałami – powiedział Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdynia z ramienia SLD. – Szkoda, że nie udało się zawrzeć wspólnej koalicji z Platformą Obywatelską, która nie chciała się z nami porozumieć. Wypada spytać, co PO zrobiła dla Gdyni podczas swoich ośmioletnich rządów? My, jako centro-lewica mamy swoją propozycję dla Gdyni jako miasta prospołecznego, miasta dla ludzi, miasta odpowiedzialnego i rozmawiającego z ludźmi. Chcemy zaproponować nową Gdynię - podkreślił.

raz/fot. Łukasz Razowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: