Projekt uchwały radnych PiS w sprawie 80. rocznicy wybuchu II Światowe... » W czwartek radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli do Biura Rady Miasta Gdańska projekt uchwały w spra... O złowrogim pakcie Ribbentrop – Mołotow w Muzeum II Wojny Światowej » 23 i 24 sierpnia 2019 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa przy... Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Strzelczyk kontra prawica z poparciem byłego lidera Nowoczesnej

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 września 2018 19:31

Bartłomiej Austen postanowił w wyborach samorządowych poprzeć Marcina Strzelczyka. To jedyna opcja, by w Gdyni przerwać prawicowe rządy i skierować miejską polityką na prospołeczne tory.


- W wyborach samorządowych będę głosował na Marcina Strzelczyka, kandydata na prezydenta Gdyni – zapowiedział Bartłomiej Austen, do niedawna kandydat na ten urząd z ramienia gdyńskiej Nowoczesnej. – Ta decyzja jest spowodowana tym, że po mojej rezygnacji z kandydowania na urząd prezydenta na placu boju pozostało trzech bardzo mocno konserwatywnych kandydatów, którzy niewiele się różnią, a więc Marcin Horała, urzędujący prezydent Wojciech Szczurek i Zygmunt Zmuda Trzebiatowski. Jedyną osobą po demokratycznej stronie jest Marcin Strzelczyk.


Przypomnijmy. Austen nie tylko zrezygnował z kandydowania na urząd prezydenta Gdyni, ale i z członkostwa w Nowoczesnej. W swoim obszernym wpisie na blogu wyjaśnia, że powodem podjęcia tak zdecydowanej decyzji były rozmowy na temat utworzenia w Gdyni koalicji przed wyborami samorządowymi. Zauważył, że wspólna, opozycyjna lista mogłaby przynieść sukces w wyborach. Jednak rozmowy zakończyły się fiaskiem. „Jedynie z SLD finalnie się dogadaliśmy, ale przewodnicząca zarządu regionu Nowoczesnej Ewa Lieder nie zaakceptowała tego związku. Decydująca okazała się postawa Platformy Obywatelskiej, która tej koalicji od początku nie chciała, co mi oświadczył osobiście Tadeusz Aziewicz na naszych dwóch pierwszych spotkaniach” – pisał Austen.

alt


-  Mimo tego, że wiele kwestii nas różni, na przykład ja jestem kibicem Arki Gdynia, Marcin Strzelczyk kibicuje Bałtykowi Gdynia, ja jestem znany ze swoich liberalnych poglądów, Marcin reprezentuje stronę socjaldemokratyczną, ale dla dobra Gdyni trzeba wspierać takich ludzi jak Marcin – stwierdził Austen.


- Bardzo się cieszę, że potrafimy się porozumieć ponad podziałami – powiedział Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdynia z ramienia SLD. – Szkoda, że nie udało się zawrzeć wspólnej koalicji z Platformą Obywatelską, która nie chciała się z nami porozumieć. Wypada spytać, co PO zrobiła dla Gdyni podczas swoich ośmioletnich rządów? My, jako centro-lewica mamy swoją propozycję dla Gdyni jako miasta prospołecznego, miasta dla ludzi, miasta odpowiedzialnego i rozmawiającego z ludźmi. Chcemy zaproponować nową Gdynię - podkreślił.

raz/fot. Łukasz Razowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: