Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Lechia może czuć niedosyt po remisie w Kielcach
sobota, 16 lutego 2019 22:22
Lechia może czuć niedosyt po remisie w Kielcach
Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Lechii z Koroną w Kielcach ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Strzelczyk kontra prawica z poparciem byłego lidera Nowoczesnej

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 września 2018 19:31

Bartłomiej Austen postanowił w wyborach samorządowych poprzeć Marcina Strzelczyka. To jedyna opcja, by w Gdyni przerwać prawicowe rządy i skierować miejską polityką na prospołeczne tory.


- W wyborach samorządowych będę głosował na Marcina Strzelczyka, kandydata na prezydenta Gdyni – zapowiedział Bartłomiej Austen, do niedawna kandydat na ten urząd z ramienia gdyńskiej Nowoczesnej. – Ta decyzja jest spowodowana tym, że po mojej rezygnacji z kandydowania na urząd prezydenta na placu boju pozostało trzech bardzo mocno konserwatywnych kandydatów, którzy niewiele się różnią, a więc Marcin Horała, urzędujący prezydent Wojciech Szczurek i Zygmunt Zmuda Trzebiatowski. Jedyną osobą po demokratycznej stronie jest Marcin Strzelczyk.


Przypomnijmy. Austen nie tylko zrezygnował z kandydowania na urząd prezydenta Gdyni, ale i z członkostwa w Nowoczesnej. W swoim obszernym wpisie na blogu wyjaśnia, że powodem podjęcia tak zdecydowanej decyzji były rozmowy na temat utworzenia w Gdyni koalicji przed wyborami samorządowymi. Zauważył, że wspólna, opozycyjna lista mogłaby przynieść sukces w wyborach. Jednak rozmowy zakończyły się fiaskiem. „Jedynie z SLD finalnie się dogadaliśmy, ale przewodnicząca zarządu regionu Nowoczesnej Ewa Lieder nie zaakceptowała tego związku. Decydująca okazała się postawa Platformy Obywatelskiej, która tej koalicji od początku nie chciała, co mi oświadczył osobiście Tadeusz Aziewicz na naszych dwóch pierwszych spotkaniach” – pisał Austen.

alt


-  Mimo tego, że wiele kwestii nas różni, na przykład ja jestem kibicem Arki Gdynia, Marcin Strzelczyk kibicuje Bałtykowi Gdynia, ja jestem znany ze swoich liberalnych poglądów, Marcin reprezentuje stronę socjaldemokratyczną, ale dla dobra Gdyni trzeba wspierać takich ludzi jak Marcin – stwierdził Austen.


- Bardzo się cieszę, że potrafimy się porozumieć ponad podziałami – powiedział Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdynia z ramienia SLD. – Szkoda, że nie udało się zawrzeć wspólnej koalicji z Platformą Obywatelską, która nie chciała się z nami porozumieć. Wypada spytać, co PO zrobiła dla Gdyni podczas swoich ośmioletnich rządów? My, jako centro-lewica mamy swoją propozycję dla Gdyni jako miasta prospołecznego, miasta dla ludzi, miasta odpowiedzialnego i rozmawiającego z ludźmi. Chcemy zaproponować nową Gdynię - podkreślił.

raz/fot. Łukasz Razowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: