Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Strzelczyk kontra prawica z poparciem byłego lidera Nowoczesnej

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 września 2018 19:31

Bartłomiej Austen postanowił w wyborach samorządowych poprzeć Marcina Strzelczyka. To jedyna opcja, by w Gdyni przerwać prawicowe rządy i skierować miejską polityką na prospołeczne tory.


- W wyborach samorządowych będę głosował na Marcina Strzelczyka, kandydata na prezydenta Gdyni – zapowiedział Bartłomiej Austen, do niedawna kandydat na ten urząd z ramienia gdyńskiej Nowoczesnej. – Ta decyzja jest spowodowana tym, że po mojej rezygnacji z kandydowania na urząd prezydenta na placu boju pozostało trzech bardzo mocno konserwatywnych kandydatów, którzy niewiele się różnią, a więc Marcin Horała, urzędujący prezydent Wojciech Szczurek i Zygmunt Zmuda Trzebiatowski. Jedyną osobą po demokratycznej stronie jest Marcin Strzelczyk.


Przypomnijmy. Austen nie tylko zrezygnował z kandydowania na urząd prezydenta Gdyni, ale i z członkostwa w Nowoczesnej. W swoim obszernym wpisie na blogu wyjaśnia, że powodem podjęcia tak zdecydowanej decyzji były rozmowy na temat utworzenia w Gdyni koalicji przed wyborami samorządowymi. Zauważył, że wspólna, opozycyjna lista mogłaby przynieść sukces w wyborach. Jednak rozmowy zakończyły się fiaskiem. „Jedynie z SLD finalnie się dogadaliśmy, ale przewodnicząca zarządu regionu Nowoczesnej Ewa Lieder nie zaakceptowała tego związku. Decydująca okazała się postawa Platformy Obywatelskiej, która tej koalicji od początku nie chciała, co mi oświadczył osobiście Tadeusz Aziewicz na naszych dwóch pierwszych spotkaniach” – pisał Austen.

alt


-  Mimo tego, że wiele kwestii nas różni, na przykład ja jestem kibicem Arki Gdynia, Marcin Strzelczyk kibicuje Bałtykowi Gdynia, ja jestem znany ze swoich liberalnych poglądów, Marcin reprezentuje stronę socjaldemokratyczną, ale dla dobra Gdyni trzeba wspierać takich ludzi jak Marcin – stwierdził Austen.


- Bardzo się cieszę, że potrafimy się porozumieć ponad podziałami – powiedział Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdynia z ramienia SLD. – Szkoda, że nie udało się zawrzeć wspólnej koalicji z Platformą Obywatelską, która nie chciała się z nami porozumieć. Wypada spytać, co PO zrobiła dla Gdyni podczas swoich ośmioletnich rządów? My, jako centro-lewica mamy swoją propozycję dla Gdyni jako miasta prospołecznego, miasta dla ludzi, miasta odpowiedzialnego i rozmawiającego z ludźmi. Chcemy zaproponować nową Gdynię - podkreślił.

raz/fot. Łukasz Razowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: