Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
czwartek, 14 lutego 2019 21:36
Trefl wygrał dreszczowiec ze Skrą i zapewnił sobie grę w play off
Prawdziwy dreszczowiec zafundowali kibicom siatkarze Trefla i PGE Skry ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynianie skarżą się na marazm w rządzonym przez Samorządność mieście

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 03 października 2018 17:13

Nie sztuką jest wymyślić w odizolowanym od mieszkańców i ich problemów nierealnego programu wyborczego. Sztuką jest odważyć się na rozmowy w mieszkańcami i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Taką drogę obrali w swej przedwyborczej kampanii przedstawiciele gdyńskiej lewicy.


- Wspólnie z kandydatami do Rady Miasta Gdyni z Okręgu Nr 3 – Aleksandrą Prochną oraz Wojciechem Szymankiem mieliśmy przyjemność spotkać się z mieszkańcami Gdyni w autobusie linii 102. Autobus ten zabrał nas w interesującą podróż po zakamarkach Leszczynek, Grabówka i Chyloni – poinformował Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD. - Była to doskonała okazja do rozmów z pasażerami busika, który przemierza wzgórza otaczające Gdynię. Poruszyliśmy wiele tematów.

alt


Zdaniem mieszkańców najważniejsze kwestie do rozwiązania to: remont górnej części ul. Dembińskiego w Gdyni Leszczynkach, wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Beniowskiego, czy zwiększenie częstotliwości kursowania autobusu 102.
- Dziś autobus kursuje co godzinę. Mieszkańcy oczekują kursów co 30 minut – wyjaśnił Strzelczyk.

alt


Ponadto gdynianie skarżyli się na zakorkowanie ulicy Morskiej i ul. Kapitańskiej
- Mieszkańcy widzą konieczność zmian, dostrzegają marazm w jaki wpadła Gdynia pod rządami Samorządności i Prezydenta Szczurka. Cieszą się, że lewica interesuje się ich sprawami – podkreślił kandydat na fotel włodarza miasta z morza i marzeń. - Leszczynki to dzielnica z dużymi problemami, zapomniana przez rządzącą Gdynią Samorządność. Nadal nie uregulowana jest sprawa Pekinu, pomimo przeprowadzonej rewitalizacji, porażający jest stan chodników i nawierzchni dróg w dzielnicy. Autobus, którym dzisiaj podróżowaliśmy jest jedynym połączeniem górnych części obu dzielnic z centrum Gdyni. Jest to niezwykle ważne połączenie dla osób starszych, które dzięki temu mogą pojechać na gdyńską halę targową. Wszystkie pomysły i sugestie mieszkańców zostały przez nas zanotowane i zostaną włączone do programu wyborczego Komitetu Wyborczego SLD–Lewica Razem.

Opr. raz, fot. Arch. M. Strzelczyka


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: