III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe... Spotkanie z książką dzieci z Przedszkola nr 77 i Przedszkola nr 81 » W Bibliotece Manhattan odbyło się spotkanie z książką, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola N... 65-lecie Koła PZW nr 4 Gdańsk-Portowa » 12 października w siedzibie Zarządu Okręgu PZW odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji 65 rocz... 100#WOLNOŚĆ z okazji stulecia odzyskania niepodległości i 60-lecia TVP... » W sobotę 13 października br. wieczorem w Gdańsku na placu przed Muzeum II Wojny Światowej zorganizow... Fotograficzna pasja Marii Kamenskiej » W piątek 12 października w Stacji Orunia GAK odbył się wernisaż wystawy fotografii Marii Kamenskiej.... W kadrach Adamowicza - "Zasłużony działacz ORMO" » Andrzej Schulz, członek ORMO od 1 maja 1974 do 1989 roku, od lipca 1983 dyrektor gabinetu wojewody g... Gdańska woda napędza młyny w Île-de-France » Kolejny rok przyniósł wysoki zysk 13,5 mln zł dla Saur Neptun Gdańsk, przedsiębiorstwa zajmującego s...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
środa, 17 października 2018 21:39
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
Po ponad dwugodzinnym dreszczowcu Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arena ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Gdynianie skarżą się na marazm w rządzonym przez Samorządność mieście

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 03 października 2018 17:13

Nie sztuką jest wymyślić w odizolowanym od mieszkańców i ich problemów nierealnego programu wyborczego. Sztuką jest odważyć się na rozmowy w mieszkańcami i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Taką drogę obrali w swej przedwyborczej kampanii przedstawiciele gdyńskiej lewicy.


- Wspólnie z kandydatami do Rady Miasta Gdyni z Okręgu Nr 3 – Aleksandrą Prochną oraz Wojciechem Szymankiem mieliśmy przyjemność spotkać się z mieszkańcami Gdyni w autobusie linii 102. Autobus ten zabrał nas w interesującą podróż po zakamarkach Leszczynek, Grabówka i Chyloni – poinformował Marcin Strzelczyk, kandydat na prezydenta Gdyni z ramienia SLD. - Była to doskonała okazja do rozmów z pasażerami busika, który przemierza wzgórza otaczające Gdynię. Poruszyliśmy wiele tematów.

alt


Zdaniem mieszkańców najważniejsze kwestie do rozwiązania to: remont górnej części ul. Dembińskiego w Gdyni Leszczynkach, wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Beniowskiego, czy zwiększenie częstotliwości kursowania autobusu 102.
- Dziś autobus kursuje co godzinę. Mieszkańcy oczekują kursów co 30 minut – wyjaśnił Strzelczyk.

alt


Ponadto gdynianie skarżyli się na zakorkowanie ulicy Morskiej i ul. Kapitańskiej
- Mieszkańcy widzą konieczność zmian, dostrzegają marazm w jaki wpadła Gdynia pod rządami Samorządności i Prezydenta Szczurka. Cieszą się, że lewica interesuje się ich sprawami – podkreślił kandydat na fotel włodarza miasta z morza i marzeń. - Leszczynki to dzielnica z dużymi problemami, zapomniana przez rządzącą Gdynią Samorządność. Nadal nie uregulowana jest sprawa Pekinu, pomimo przeprowadzonej rewitalizacji, porażający jest stan chodników i nawierzchni dróg w dzielnicy. Autobus, którym dzisiaj podróżowaliśmy jest jedynym połączeniem górnych części obu dzielnic z centrum Gdyni. Jest to niezwykle ważne połączenie dla osób starszych, które dzięki temu mogą pojechać na gdyńską halę targową. Wszystkie pomysły i sugestie mieszkańców zostały przez nas zanotowane i zostaną włączone do programu wyborczego Komitetu Wyborczego SLD–Lewica Razem.

Opr. raz, fot. Arch. M. Strzelczyka


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: