3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami...
Reklama
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
czwartek, 02 kwietnia 2020 15:27
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połąc ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

I co? I nic.

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
piątek, 26 lipca 2019 12:31

altDobór faktów w tym felietonie jest dosyć przypadkowy. Równie dobrze mogłyby tu zostać przytoczone inne historie, które ilustrują tezę, że z jakiegoś powodu w Sopocie władzy wszystko wolno. I nikogo to nie obchodzi.


Pojedyncze osoby podejmujące próby wyjaśnienia zaistniałych w Sopocie faktów, dziwnych zdarzeń, coś publikują, jakoś się buntują i nic z tego nie wynika. Ile to już organizacji połamało zęby na próbie wprowadzenia oddolnej kontroli nad samowolą sopockiej władzy. Ile gazetek zostało wydanych, które już przestały istnieć. A prezydent Karnowski trwa i zapewne trwać będzie być może pnąc się coraz wyżej w hierarchii władzy. Aż może zostanie nawet ministrem edukacji i będzie wpajał młodzieży swoje wartości.


On wie, że pamięć ludzka jest ułomna. Trochę mieszkańcy ponarzekają na brak mieszkań komunalnych, innym razem przeszkadza im brak szpitala, ale gazetka wydawana przez ratusz wszystko właściwie naświetli i urna wyborcza zapełni się znowu głosami na odwiecznie panującego prezydenta.


Kto jeszcze pamięta jak w 2005 roku, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Sopocie przy ul. Smolnej, złożono wniosek na budowę wiaty turystycznej, a wybudowano trzykondygnacyjną karczmę, gdzie działalność gastronomiczna prowadzona była, mimo że właściciel nie uzyskał pozwolenia na użytkowanie? (obi.org.pl, atis) Karczma dalej działa. Podobno karą za pomoc w oszustwie była utrata kwartalnej premii przez dyrektora ZDiZ. Można wytrzymać.

alt


Komu się przypomni jak na atrakcyjnym terenie o pow. 19.790 m2 przy ul. 1 Maja 22, sprzedanym przez Władze Miasta prywatnej osobie, za kwotę po wielokroć niższą od rynkowej, miała powstać do 2001 roku, przepięknej urody, potrzebna Sopotowi hala widowiskowo-sportowa? Hali nie ma i działki też już nie ma (w posiadaniu gminy). Zamiast zarobić na działce dopłaciliśmy do przenosin schroniska dla zwierząt żeby oczyścić teren dla inwestora. (Magda Rozmarnowska, Gazeta Morska, 2006)


A pamiętacie wrzesień 2010 roku kiedy trwały przygotowania do wyborów. Radni i prezydent w nadchodzącej kadencji nastawiają się przede wszystkim, pisała redaktor Grzenkowska, na "codzienne" potrzeby mieszkańców. "Najbardziej spektakularną planowaną inwestycją w mieście, w ramach kadencji 2010-2014, będzie projekt rewitalizacji dworca i terenów przydworcowych." W rezultacie dworzec został tak "zrewitalizowalizowany", że praktycznie już go prawie nie ma. (sopotnaszemiasto.pl, wrzesień 2010)

alt


alt


Wróćmy pamięcią do września 2011 roku. K. Grzenkowska pisze w sopotmojemiasto.pl: "Powstanie porodówki w Sopocie jest niemalże pewne. Trwają przygotowania do rozbudowy placówki przy ul. Chrobrego. Będzie oddział położniczy." Bez mała dekadę później zamiast obiecanego oddziału zanosi się na to, że powstanie prywatna porodówka przy klinice leczenia niepłodności na ulicy Polnej. Dobre i to. Ale to trochę o co innego chodziło.


Już chyba nie warto po raz kolejny pisać o betonowym Placu Przyjaciół, Sopockim Klubie Tenisowym, parkingu w parku Północnym czy wykarczowaniu blisko 2 hektarów lasów miejskich "sprzedanych" za 24 tysiące rozłożone na raty, albo betonowaniu wielu miejsc w całym mieście czy przygotowaniach do zniszczenia zielonych terenów wokół Ergo Areny. Nie ma po co o tym pisać. Wystarczy zadać proste pytanie: Wszystko to się stało i co? A odpowiedź będzie jeszcze prostsza: I nic.

alt

Małgorzata Tarasiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież