Centrum Gdyni zmieniło się w tor Formuły 1 » W Gdyni powstał tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem zorganizowano pokazy gru... Kampania „Razem ścigamy się z cukrzycą” » W ramach kolejnej edycji kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zap... Dwa tygodnie do "Jesieni w ogrodzie" » Około stu Wystawców weźmie udział w dziewiątej edycji kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie”, kt... Projekt uchwały radnych PiS w sprawie 80. rocznicy wybuchu II Światowe... » W czwartek radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli do Biura Rady Miasta Gdańska projekt uchwały w spra... O złowrogim pakcie Ribbentrop – Mołotow w Muzeum II Wojny Światowej » 23 i 24 sierpnia 2019 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa przy... Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia z liderem na remis
sobota, 24 sierpnia 2019 18:27
Lechia z liderem na remis
Trzeci mecz na Stadionie Energa i trzeci remis Lechii. Biało-zieloni ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stanowcze NIE dla kastracji Karnowskiego

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
piątek, 12 lipca 2019 13:14

altNikt nie przypuszczał, że właśnie sopocianie będą bezpośrednimi świadkami powolnej agonii formacji wywodzącej się z gdańskich liberałów. Jednak los chciał, że kiedy tonąca Platforma Obywatelska zaczęła szukać brzytwy, żeby jej się chwycić, to akurat trafiła na prezydenta Sopotu, Karnowskiego.


Skoro Tusk nie pojawia się na białym koniu, żeby ratować swoją partię to Karnowski kombinuje jak koń pod górę przywołując jeszcze ostatnim tchem Komorowskiego, Hannę Gronkiewicz-Waltz i innych neoliberalnych dinozaurów. Jednak już w sukurs nie przybędą. Jeszcze betoniarki się kręcą, jeszcze deweloperzy czekają na spełnienie obietnic przedwyborczych i wszystko niby jest jak było, ale to już nie ten sam świat. A przede wszystkim co innego pokrzykiwanie na mieszkańców w Sopocie, a co innego ogólnopolska polityka, gdzie mało kto nabierze się na program Karnowskiego polegający na likwidacji kadencyjności dla prezydentów miast czy oddania im we władanie policji, czy lokalnych mediów publicznych.


Nic więc dziwnego, że Karnowski odczuwa lęki. Dał temu wyraz w jednym z ostatnich wywiadów w którym mówi, że: "my po prostu nie chcemy dać się wykastrować". Choć dodaje sobie animuszu stwierdzeniem: "gdziekolwiek bym się nie znalazł, to pionkiem nie będę" to czuć, że freudowska teoria nie jest w jego przypadku od rzeczy. O tyle to niepokojące, że zgodnie z teoria Freuda może cechować prezydenta lęk przed kastracją i wskazywać na osobowość falliczną. Oznaczałoby to niestety "występowanie u niego potrzeby dominowania, ekshibicjonizmu, pragnienia współzawodnictwa ze wszystkimi i we wszystkim oraz... jakąś niecierpliwość. (...) Inne cechy składające się na ten charakter, to np. kompleks Edypa wyrażający się w niechęci i nienawiści do wszystkiego, co reprezentuje władzę, autorytet, dyscyplinę. http://aplauzaudio.com.pl/diagnoza-osobowosci/


Cóż, jakkolwiek by nie było, to był jednak nasz prezydent przez prawie ćwierćwiecze i mówimy jako sopocianie stanowcze NIE kastracji, goleniu i prowadzeniu Karnowskiego na smyczy przyczepionej do łańcucha (w wywiadzie dla gazeta.pl powiedział, że tego też się podobno obawia).

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież