Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
Słaby mecz gdańskich hokeistów
piątek, 24 stycznia 2020 21:34
Słaby mecz gdańskich hokeistów
Po słabym meczu hokeiści LOTOS PKH przegrali w hali Olivia z Comarch ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Stanowcze NIE dla kastracji Karnowskiego

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
piątek, 12 lipca 2019 13:14

altNikt nie przypuszczał, że właśnie sopocianie będą bezpośrednimi świadkami powolnej agonii formacji wywodzącej się z gdańskich liberałów. Jednak los chciał, że kiedy tonąca Platforma Obywatelska zaczęła szukać brzytwy, żeby jej się chwycić, to akurat trafiła na prezydenta Sopotu, Karnowskiego.


Skoro Tusk nie pojawia się na białym koniu, żeby ratować swoją partię to Karnowski kombinuje jak koń pod górę przywołując jeszcze ostatnim tchem Komorowskiego, Hannę Gronkiewicz-Waltz i innych neoliberalnych dinozaurów. Jednak już w sukurs nie przybędą. Jeszcze betoniarki się kręcą, jeszcze deweloperzy czekają na spełnienie obietnic przedwyborczych i wszystko niby jest jak było, ale to już nie ten sam świat. A przede wszystkim co innego pokrzykiwanie na mieszkańców w Sopocie, a co innego ogólnopolska polityka, gdzie mało kto nabierze się na program Karnowskiego polegający na likwidacji kadencyjności dla prezydentów miast czy oddania im we władanie policji, czy lokalnych mediów publicznych.


Nic więc dziwnego, że Karnowski odczuwa lęki. Dał temu wyraz w jednym z ostatnich wywiadów w którym mówi, że: "my po prostu nie chcemy dać się wykastrować". Choć dodaje sobie animuszu stwierdzeniem: "gdziekolwiek bym się nie znalazł, to pionkiem nie będę" to czuć, że freudowska teoria nie jest w jego przypadku od rzeczy. O tyle to niepokojące, że zgodnie z teoria Freuda może cechować prezydenta lęk przed kastracją i wskazywać na osobowość falliczną. Oznaczałoby to niestety "występowanie u niego potrzeby dominowania, ekshibicjonizmu, pragnienia współzawodnictwa ze wszystkimi i we wszystkim oraz... jakąś niecierpliwość. (...) Inne cechy składające się na ten charakter, to np. kompleks Edypa wyrażający się w niechęci i nienawiści do wszystkiego, co reprezentuje władzę, autorytet, dyscyplinę. http://aplauzaudio.com.pl/diagnoza-osobowosci/


Cóż, jakkolwiek by nie było, to był jednak nasz prezydent przez prawie ćwierćwiecze i mówimy jako sopocianie stanowcze NIE kastracji, goleniu i prowadzeniu Karnowskiego na smyczy przyczepionej do łańcucha (w wywiadzie dla gazeta.pl powiedział, że tego też się podobno obawia).

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież