Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta... Rok 2019 na pomorskich drogach: mniej wypadków, ale więcej ofiar śmier... » W roku 2019 na pomorskich drogach spadła liczba wypadków względem roku 2018, ale niestety było więce... Pomorski NFZ zamknął rok 2019 » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ ostatecznie podsumował wydatki poniesione w roku 2019 na świadczenia...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH przegrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Oświęcimiu
piątek, 21 lutego 2020 20:18
LOTOS PKH przegrał pierwszy mecz ćwierćfinałowy w Oświęcimiu
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowej serii Polskiej Hokej Ligii LO ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kalendarzyk prezydenta Karnowskiego

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 02 sierpnia 2019 14:51

altNa stronie Urzędu Miasta Sopotu można znaleźć "Kalendarz najważniejszych spotkań Prezydenta Miasta Sopotu i zastępców". Zwracam uwagę na słowo "NAJWAŻNIEJSZYCH" gdyż oznacza to, że to są sprawy wysokiej rangi, przynajmniej dla prezydenta Karnowskiego najwyższej.


Co ciekawe kalendarz, a raczej kalendarzyk - biorąc pod uwagę niewielką ilość informacji o spotkaniach prezydenta został uzupełniony dopiero jakieś dwa dni temu. Przedtem świecił pustkami. Cóż mogło skłonić władze miasta do tak nagłej zmiany w podejściu do transparentności i rzetelności informacji? Najprawdopodobniej lęk przed zarzutami o wykorzystywanie czasu, który Karnowski powinien poświęcać na pracę dla Sopocian na rzecz pracy w sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej.

alt


Weźmy pierwszy lepszy wpis. W kalendarzu 30 lipca napisano, że prezydent Karnowski jest w "delegacji". Tego dnia nasz delegat objawił się w Onecie gdzie promował Koalicję Obywatelską. O Sopocie miał do powiedzenia niewiele. Tyle, że woda w Zatoce Gdańskiej jest czysta i kąpał się przed odlotem samolotem do Warszawy i wykąpie się po powrocie.


Z zaplanowanych na najbliższe dni spotkań wynika, że prezydent udzieli komuś osobiście ślubu i spotka się z dziećmi z Zakopanego. Skoro nie ma innych ważnych spotkań to właściwie nie ma się do czego przyczepić. Dobrze, że jakoś sobie przynajmniej prezydent wypełnia czas pracą w sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej, bo przecież siedzieć i czekać kiedy znowu ktoś przyjdzie i poprosi o ślub byłoby zbyt przygnębiające. Nawiasem mówiąc wiceprezydenci nie mieliby czasu na ogólnopolską politykę. Z kalendarza wynika, że faktycznie ciężko pracują od rana do wieczora.

alt


Pobieżnie przejrzałam strony internetowe burmistrzów i prezydentów innych miast. Także zagranicą. Z małymi wyjątkami prowadzą kalendarze. Od pewnego czasu stało się to dobrym obyczajem polityków żeby informować wyborców poprzez internet o swoich działaniach. Ułatwia to również pracę mediom jeśli wiedzą gdzie i kiedy odbędzie się ważne wydarzenie z udziałem prezydenta. Jest to też oczywiście promocja, dzięki której można pokazać mieszkańcom jak wydajnie prezydent pracuje za ich podatki.


Kalendarz może pomóc rozwiać wątpliwości czy aby praca na rzecz kampanii wyborczej do parlamentu nie zabiera zbyt wiele czasu, który prezydent powinien poświęcić na rzecz miasta. Taka wątpliwość powstała w Sopocie w stosunku do prezydenta Karnowskiego, ale wiara w bezrefleksyjne i ślepe oddanie sopockiego suwerena obecnej władzy spowodowała, że kalendarz został co prawda uzupełniony jednak nadal jest tylko kalendarzykiem.


(W Sopocie kalendarz został wprowadzony w 2015 roku razem z jawnym rejestrem umów.)

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież