ORLEN ogłosił wezwanie na akcje Grupy ENERGA » ​PKN ORLEN ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy ENERGA. Planowana transakcja wpisuje się w obow... ”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
Arka odbija się od strefy spadkowej
piątek, 06 grudnia 2019 22:10
Arka odbija się od strefy spadkowej
Ten mecz być może jest początkiem drogi Arki Gdynia o utrzymanie w ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kalendarzyk prezydenta Karnowskiego

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
piątek, 02 sierpnia 2019 14:51

altNa stronie Urzędu Miasta Sopotu można znaleźć "Kalendarz najważniejszych spotkań Prezydenta Miasta Sopotu i zastępców". Zwracam uwagę na słowo "NAJWAŻNIEJSZYCH" gdyż oznacza to, że to są sprawy wysokiej rangi, przynajmniej dla prezydenta Karnowskiego najwyższej.


Co ciekawe kalendarz, a raczej kalendarzyk - biorąc pod uwagę niewielką ilość informacji o spotkaniach prezydenta został uzupełniony dopiero jakieś dwa dni temu. Przedtem świecił pustkami. Cóż mogło skłonić władze miasta do tak nagłej zmiany w podejściu do transparentności i rzetelności informacji? Najprawdopodobniej lęk przed zarzutami o wykorzystywanie czasu, który Karnowski powinien poświęcać na pracę dla Sopocian na rzecz pracy w sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej.

alt


Weźmy pierwszy lepszy wpis. W kalendarzu 30 lipca napisano, że prezydent Karnowski jest w "delegacji". Tego dnia nasz delegat objawił się w Onecie gdzie promował Koalicję Obywatelską. O Sopocie miał do powiedzenia niewiele. Tyle, że woda w Zatoce Gdańskiej jest czysta i kąpał się przed odlotem samolotem do Warszawy i wykąpie się po powrocie.


Z zaplanowanych na najbliższe dni spotkań wynika, że prezydent udzieli komuś osobiście ślubu i spotka się z dziećmi z Zakopanego. Skoro nie ma innych ważnych spotkań to właściwie nie ma się do czego przyczepić. Dobrze, że jakoś sobie przynajmniej prezydent wypełnia czas pracą w sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej, bo przecież siedzieć i czekać kiedy znowu ktoś przyjdzie i poprosi o ślub byłoby zbyt przygnębiające. Nawiasem mówiąc wiceprezydenci nie mieliby czasu na ogólnopolską politykę. Z kalendarza wynika, że faktycznie ciężko pracują od rana do wieczora.

alt


Pobieżnie przejrzałam strony internetowe burmistrzów i prezydentów innych miast. Także zagranicą. Z małymi wyjątkami prowadzą kalendarze. Od pewnego czasu stało się to dobrym obyczajem polityków żeby informować wyborców poprzez internet o swoich działaniach. Ułatwia to również pracę mediom jeśli wiedzą gdzie i kiedy odbędzie się ważne wydarzenie z udziałem prezydenta. Jest to też oczywiście promocja, dzięki której można pokazać mieszkańcom jak wydajnie prezydent pracuje za ich podatki.


Kalendarz może pomóc rozwiać wątpliwości czy aby praca na rzecz kampanii wyborczej do parlamentu nie zabiera zbyt wiele czasu, który prezydent powinien poświęcić na rzecz miasta. Taka wątpliwość powstała w Sopocie w stosunku do prezydenta Karnowskiego, ale wiara w bezrefleksyjne i ślepe oddanie sopockiego suwerena obecnej władzy spowodowała, że kalendarz został co prawda uzupełniony jednak nadal jest tylko kalendarzykiem.


(W Sopocie kalendarz został wprowadzony w 2015 roku razem z jawnym rejestrem umów.)

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież