Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Akapit wydawca: Pasażerowie Tuska

Ocena użytkowników: / 36
SłabyŚwietny 
czwartek, 08 sierpnia 2019 17:49

altLosami - i lotami - Marka Kuchcińskiego zajmują się opozycja i media, które wolą opozycję bardziej niż rząd.


Różnorodność mediów dobrze ubezpiecza demokrację.


Uroda tego ustroju pozwala obywatelom czuć się bezpiecznie.


W Gdańsku, który jest POmorską enklawą demokracji w kraju - jak utrzymują Struk, Karnowski i ich polityczna spółka jawna -  niezbyt demokratycznym, eksploatowanie jej szarości nie było przez lata modne.


A szkoda.


Pobił pod pomorskim niebem wszelkie rekordy marszałek senatu Bogdan Borusewicz. 716 razy w te i we wte budzi szacunek dla kondycji marszałka i budżetu senatu. Jako polityk troski konstytucyjnej marszałek, podobnie jak jego poprzednik socjalista Pastusiak, docierał też pod trap samolotu limuzyną BORu, choć od budynku do samolotu jest raptem 100 metrów, a spacer ulepsza dotlenienie głowy.


Nie płacił za rogatki na A1 południowoafrykańskiej spółce Intertoll premier Donald Tusk. Bo latał do domu i do pracy 165 razy za 6,5 mln złotych. Nie latał sam, garściami z samolotu wypadali posłowie POmorscy, jego pasażerowie z cenzusem politycznym. Dziś siedzą cicho, a też mogliby coś wpłacić na PCK czy fundację TVN "Nie jesteś sam".


Z pieniędzy klienta miasta korzystali gdańscy urzędnicy wyższej rangi, udając się do Madrytu na święto wody, które obchodzono miesiąc wcześniej. Mogli za to zjeść kolację w pałacu i obejrzeć mecz Realu z Barceloną.


Nieżyjący już prezydent korzystał z samochodu służbowego jak z własnego, którego nie posiadał, bo posiadała jego żona. Jeździł nim na zebrania partyjne i dowoził dziecko na zajęcia. Krytykę tych praktyk uznawał za niestosowna do rangi godności urzędu, który zajmował.


Liczne też zaliczał misje gospodarcze w tym do Chin i USA. W podróżach tych kształcił się z marszałkiem Strukiem, ale dokładnie nie wiadomo, bo sprawozdań radnym nie złożono.


Prezydenci Gdańska i Sopotu wykorzystywali też funkcje dla własnego dostatku mocą własnych zarządzeń lokując się na intratnych posadach w radach nadzorczych. Zarobili więcej niż wylatali pasażerowie samolotu marszałka. No i nic nie zwrócili...


Wiceprezydent Gdańska latał samolotem za pieniądze publiczne na wiec ZNP, choć nie jest związkowcem lewicowym tylko pracodawcą. Jeżdżenie nocą busem z belframi byłoby bowiem zbyt pracochłonne. Inni równie jak Kowalczuk ważni urzędnicy miejscy - Blacharska, Janczarek, Grzelak - wożeni są limuzynami do pracy i odwożeni do domów czego nikt już nie praktykuje w spółkach skarbu państwa.


Samochód służbowy służy też z prezydent Gdańska, gdy kupuje napoje pod wieczór lub bułki w piekarni w oliwskim centrum biznesu. Czy przy okazji podrzuca córkę do szkoły, to już wie ona sama, jej kierowca i ochrona...


Współczesne oburzenie polityków PO nijak się ma do ich reakcji na postępowanie własnych prominentów.


Lotnicze igrzyska marszałka Kuchcińskiego miały feler etyczny, a nie prawny. Brał on bowiem przykład z liderów PO, którym władza kojarzyła się z wygodą jej uprawiania, mniej zaś z etyką czy prawem.


Pasażerowie partii Tuska sztukę tę na Pomorzu opanowali biegle. Kłopotliwym dobytkiem politycznym b. marszałka maskują własny.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież