”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Akapit wydawca: Pasażerowie Tuska

Ocena użytkowników: / 36
SłabyŚwietny 
czwartek, 08 sierpnia 2019 17:49

altLosami - i lotami - Marka Kuchcińskiego zajmują się opozycja i media, które wolą opozycję bardziej niż rząd.


Różnorodność mediów dobrze ubezpiecza demokrację.


Uroda tego ustroju pozwala obywatelom czuć się bezpiecznie.


W Gdańsku, który jest POmorską enklawą demokracji w kraju - jak utrzymują Struk, Karnowski i ich polityczna spółka jawna -  niezbyt demokratycznym, eksploatowanie jej szarości nie było przez lata modne.


A szkoda.


Pobił pod pomorskim niebem wszelkie rekordy marszałek senatu Bogdan Borusewicz. 716 razy w te i we wte budzi szacunek dla kondycji marszałka i budżetu senatu. Jako polityk troski konstytucyjnej marszałek, podobnie jak jego poprzednik socjalista Pastusiak, docierał też pod trap samolotu limuzyną BORu, choć od budynku do samolotu jest raptem 100 metrów, a spacer ulepsza dotlenienie głowy.


Nie płacił za rogatki na A1 południowoafrykańskiej spółce Intertoll premier Donald Tusk. Bo latał do domu i do pracy 165 razy za 6,5 mln złotych. Nie latał sam, garściami z samolotu wypadali posłowie POmorscy, jego pasażerowie z cenzusem politycznym. Dziś siedzą cicho, a też mogliby coś wpłacić na PCK czy fundację TVN "Nie jesteś sam".


Z pieniędzy klienta miasta korzystali gdańscy urzędnicy wyższej rangi, udając się do Madrytu na święto wody, które obchodzono miesiąc wcześniej. Mogli za to zjeść kolację w pałacu i obejrzeć mecz Realu z Barceloną.


Nieżyjący już prezydent korzystał z samochodu służbowego jak z własnego, którego nie posiadał, bo posiadała jego żona. Jeździł nim na zebrania partyjne i dowoził dziecko na zajęcia. Krytykę tych praktyk uznawał za niestosowna do rangi godności urzędu, który zajmował.


Liczne też zaliczał misje gospodarcze w tym do Chin i USA. W podróżach tych kształcił się z marszałkiem Strukiem, ale dokładnie nie wiadomo, bo sprawozdań radnym nie złożono.


Prezydenci Gdańska i Sopotu wykorzystywali też funkcje dla własnego dostatku mocą własnych zarządzeń lokując się na intratnych posadach w radach nadzorczych. Zarobili więcej niż wylatali pasażerowie samolotu marszałka. No i nic nie zwrócili...


Wiceprezydent Gdańska latał samolotem za pieniądze publiczne na wiec ZNP, choć nie jest związkowcem lewicowym tylko pracodawcą. Jeżdżenie nocą busem z belframi byłoby bowiem zbyt pracochłonne. Inni równie jak Kowalczuk ważni urzędnicy miejscy - Blacharska, Janczarek, Grzelak - wożeni są limuzynami do pracy i odwożeni do domów czego nikt już nie praktykuje w spółkach skarbu państwa.


Samochód służbowy służy też z prezydent Gdańska, gdy kupuje napoje pod wieczór lub bułki w piekarni w oliwskim centrum biznesu. Czy przy okazji podrzuca córkę do szkoły, to już wie ona sama, jej kierowca i ochrona...


Współczesne oburzenie polityków PO nijak się ma do ich reakcji na postępowanie własnych prominentów.


Lotnicze igrzyska marszałka Kuchcińskiego miały feler etyczny, a nie prawny. Brał on bowiem przykład z liderów PO, którym władza kojarzyła się z wygodą jej uprawiania, mniej zaś z etyką czy prawem.


Pasażerowie partii Tuska sztukę tę na Pomorzu opanowali biegle. Kłopotliwym dobytkiem politycznym b. marszałka maskują własny.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież