Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne... Jerzy Barzowski: Jak prowadzić dialog z milczącym marszałkiem Strukiem... » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Wycieczkowiec » Jobst Bittner, niemiecki prelegent komercyjnej konferencji o pojednaniu, którą z okazji 80 rocznicy ... Ile kosztuje pojednanie? 250 złotych, ale w promocji i z ”bożą pomocą”... » Ile kosztuje pojednanie polsko-niemiecko-żydowskie? Jeśli wierzyć promocyjnej ofercie Fundacji Pojed... „Gdański Styczeń” - nowa publikacja Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotek... » „Gdański Styczeń” to nowa publikacja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Z jed... CBA wzięło pod lupę lidera PO na Pomorzu » Przedwyborcze wakacje są gorące. Odczuje to m.in. Sławomir Neumann, poseł klubu PO-KO i lider Platfo... Zaproszenie na III Pomorski Piknik Strzelecki » W niedzielę 11 sierpnia, w godzinach 11:00-15:00 odbędzie się III Pomorski Piknik Strzelecki. Organi... Stowarzyszenie Godność: Nie ma powodów, Młodzi Włodarze naszego wspani... » Stowarzyszenie Godność, którego członkowie m.in. doprowadzili do przywrócenia krzyża nad mogiłami ob...
Reklama
Marek Biernacki: Demokracja liczy głowy, a nie je rozbija
czwartek, 25 lipca 2019 17:23
Marek Biernacki: Demokracja liczy głowy, a nie je rozbija
Z Markiem Biernackim, członkiem Koalicji Polskiej, opozycjonistą, w ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia zremisował z Jagiellonią
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 19:31
Lechia zremisował z Jagiellonią
Kibice na Stadionie Energa nie mieli jeszcze w tym sezonie okazji cies ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Akapit wydawca: Pasażerowie Tuska

Ocena użytkowników: / 29
SłabyŚwietny 
czwartek, 08 sierpnia 2019 17:49

altLosami - i lotami - Marka Kuchcińskiego zajmują się opozycja i media, które wolą opozycję bardziej niż rząd.


Różnorodność mediów dobrze ubezpiecza demokrację.


Uroda tego ustroju pozwala obywatelom czuć się bezpiecznie.


W Gdańsku, który jest POmorską enklawą demokracji w kraju - jak utrzymują Struk, Karnowski i ich polityczna spółka jawna -  niezbyt demokratycznym, eksploatowanie jej szarości nie było przez lata modne.


A szkoda.


Pobił pod pomorskim niebem wszelkie rekordy marszałek senatu Bogdan Borusewicz. 716 razy w te i we wte budzi szacunek dla kondycji marszałka i budżetu senatu. Jako polityk troski konstytucyjnej marszałek, podobnie jak jego poprzednik socjalista Pastusiak, docierał też pod trap samolotu limuzyną BORu, choć od budynku do samolotu jest raptem 100 metrów, a spacer ulepsza dotlenienie głowy.


Nie płacił za rogatki na A1 południowoafrykańskiej spółce Intertoll premier Donald Tusk. Bo latał do domu i do pracy 165 razy za 6,5 mln złotych. Nie latał sam, garściami z samolotu wypadali posłowie POmorscy, jego pasażerowie z cenzusem politycznym. Dziś siedzą cicho, a też mogliby coś wpłacić na PCK czy fundację TVN "Nie jesteś sam".


Z pieniędzy klienta miasta korzystali gdańscy urzędnicy wyższej rangi, udając się do Madrytu na święto wody, które obchodzono miesiąc wcześniej. Mogli za to zjeść kolację w pałacu i obejrzeć mecz Realu z Barceloną.


Nieżyjący już prezydent korzystał z samochodu służbowego jak z własnego, którego nie posiadał, bo posiadała jego żona. Jeździł nim na zebrania partyjne i dowoził dziecko na zajęcia. Krytykę tych praktyk uznawał za niestosowna do rangi godności urzędu, który zajmował.


Liczne też zaliczał misje gospodarcze w tym do Chin i USA. W podróżach tych kształcił się z marszałkiem Strukiem, ale dokładnie nie wiadomo, bo sprawozdań radnym nie złożono.


Prezydenci Gdańska i Sopotu wykorzystywali też funkcje dla własnego dostatku mocą własnych zarządzeń lokując się na intratnych posadach w radach nadzorczych. Zarobili więcej niż wylatali pasażerowie samolotu marszałka. No i nic nie zwrócili...


Wiceprezydent Gdańska latał samolotem za pieniądze publiczne na wiec ZNP, choć nie jest związkowcem lewicowym tylko pracodawcą. Jeżdżenie nocą busem z belframi byłoby bowiem zbyt pracochłonne. Inni równie jak Kowalczuk ważni urzędnicy miejscy - Blacharska, Janczarek, Grzelak - wożeni są limuzynami do pracy i odwożeni do domów czego nikt już nie praktykuje w spółkach skarbu państwa.


Samochód służbowy służy też z prezydent Gdańska, gdy kupuje napoje pod wieczór lub bułki w piekarni w oliwskim centrum biznesu. Czy przy okazji podrzuca córkę do szkoły, to już wie ona sama, jej kierowca i ochrona...


Współczesne oburzenie polityków PO nijak się ma do ich reakcji na postępowanie własnych prominentów.


Lotnicze igrzyska marszałka Kuchcińskiego miały feler etyczny, a nie prawny. Brał on bowiem przykład z liderów PO, którym władza kojarzyła się z wygodą jej uprawiania, mniej zaś z etyką czy prawem.


Pasażerowie partii Tuska sztukę tę na Pomorzu opanowali biegle. Kłopotliwym dobytkiem politycznym b. marszałka maskują własny.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież