Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wizyta na Lawendowych Wzgórzach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 czerwca 2010 14:56

altPrzy ulicy Jabłoniowej na obrzeżach Gdańska powstaje osiedle, które z czasem zamieni się w tętniącą życiem, nowoczesną dzielnicę miasta. A wszystko w przepięknej scenerii zielonych wzgórz. Podczas Dnia Otwartego na osiedlu Lawendowe Wzgórze potencjalni mieszkańcy mogli zobaczyć jak powstaje pierwszy kilkupiętrowy budynek w nowoczesnej eleganckiej stylistyce, wyposażony w windy, tarasy i rzecz jasna wygodne mieszkania o zróżnicowanych rozwiązaniach układu i metrażach dostosowanych do rozmaitych potrzeb przyszłych lokatorów.

Wprawdzie kamienica usytuowana jest niedaleko od ul. Jabłoniowej i skrzyżowania, które zostanie z czasem przebudowane, jednak pas zieleni i parking skutecznie będą izolować mieszkańców od uciążliwości związanych z natężonym ruchem drogowym. Zresztą frontowa ściana budynku położona jest w stronę zielonej przestrzeni. Widok z wyższych kondygnacji to panorama rozciągająca się aż po osiedla położone wzdłuż ul. Świętokrzyskiej. Na tym obszarze powstanie prawdziwe miasteczko dla 12 tysięcy mieszkańców z własnym zapleczem socjalnym, usługowym i handlowym oraz zróżnicowaną zabudową od kamienic po zabudowę bliźniaczą. Będzie to jednak miasteczko położone wśród zieleni, z parkiem i placami zabaw, przyjazne ludziom.


alt


Grupa Deweloperska Robyg, inwestor budujący osiedle, zadbała o to, by mieszkania były nie tylko wygodne, ale i wykonane z najlepszych jakościowo materiałów.
- Uznaliśmy, że nawet jeśli nasze mieszkania są nieco droższe od innych dostępnych na rynku, to jednak klienci wolą dostać lokal zbudowany z solidnych materiałów oraz nie wymagający dodatkowych nakładów, jak dodatkowe tynkowanie, układanie parapetów, izolacji, wstawianie drzwi antywłamaniowych i tak dalej – przekonują przedstawiciele dewelopera. – W zamian dostają mieszkanie naprawdę godne miana rodzinnego gniazda. A co za tym idzie oszczędzają na pracach wykończeniowych.


alt


Takie podejście do sprawy przynosi efekty, bo podczas Dnia Otwartego zainteresowanych kupnem mieszkania na Lawendowych Wzgórzach nie brakowało. Dodatkową zaletą są energooszczędne technologie budowlane oraz lokalizacja – zaledwie kilkanaście minut drogi od centrum Gdańska, kilka minut od supermarketu i szkoły.


Nie trudno przewidzieć, że w niedalekiej przyszłości to miejsce będzie tętniącym życiem istotnym z punktu widzenia funkcjonowania miasta, obszarem miejskim, równocześnie pozbawionym wszelkich wielkomiejskich uciążliwości.
dol

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież