"Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ... Śledczy ujawnili nieznany gigantyczny majątek byłego polityka PO Sławo... » Gotówka poukrywana w specjalnych skrytkach, przygotowanych do składowania pieniędzy, luksusowy samoc... Na Westerplatte odnaleziono 500 kg bombę lotniczą z okresu II wojny św... » 14 września 2020 r. na terenie pola bitwy na Westerplatte w trakcie prac saperskich prowadzonych na ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Opinia ekspertów daje podstawę do uchylenia pozwolenia na budowę na terenie Gedanii

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 14 sierpnia 2020 17:25

Główna Komisja Konserwatorska, działająca przy Generalnym Konserwatorze Zabytków, wydała opinię na temat zabudowę terenu klubu Gedania w Gdańsku. Opinia Komisji na temat budowy boiska przez dewelopera Robyg i ocenę wpływu tej inwestycji na wartości historyczne terenu dawnego klubu sportowego może być przyczyną do uchylenia pozwolenia na budowę.  To pierwszy i niezbędny krok do tego, by minister, po rozważeniu tego stanowiska, mogła wydać decyzję, uchylającą pozwolenie na budowę - poinformował Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.


- Spotykamy się, bo mam państwu do zakomunikowania nareszcie długo wyczekiwane dobre wieści – powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Dość dawno temu wydano pozwolenie na budowę dla dewelopera Robyg, który zajmuje teren święte dla Polaków w Gdańsku miejsce historycznego stadionu Klubu Sportowego Gedania. Gdy dowiedzieliśmy się, że to pozwolenie zostało wydane niezwłocznie poinformowaliśmy o tym odpowiednie służby, również centralne, Główną Konserwator Zabytków, panią minister Gawin. Trochę czekaliśmy, ale w końcu się udało. Mimo trudnego czasu covidowego zebrała się za pomocą wideokonferencji tak zwana Główna Komisja Konserwatorska, która składa się z niewątpliwych autorytetów w dziedzinie ochrony zabytków. Opinia tego ciała jest niezbędna aby móc rozważyć uchylenie decyzji o pozwoleniu na budowę, którą aktualnie posiada deweloper. To kompleksowa opinia, która pokazuje, że wszystko to, o czym mówiliśmy my, społecznicy i mieszkańcy Wrzeszcza przez ostatnie lata, znajduje swoje uzasadnienie. W paragrafie trzecim czytamy, że "Komisja negatywnie zaopiniowała założenie inwestycji, w szczególności w zakresie dowolnego ustalenia miejsca i wymiarów projektowanego boiska do piłki nożnej. Projekt nie respektuje oryginalnych założeń układu kompozycyjnego terenu klubu sportowego. W konsekwencji realizacji inwestycji dojdzie do zafałszowania historycznego sposobu zagospodarowania terenu klubu sportowego KKS Gedania oraz czytelności historycznej funkcji i znaczenia tego terenu w układzie przestrzennym tzw. kolonii polskiej". Główna Komisja Konserwatorska zwróciła też uwagę, że zakres ochrony konserwatorskiej terenu dawnej Gedanii powinien być szerszy, a ochrona prawna wzmocniona. To pierwszy i niezbędny krok do tego, by minister, po rozważeniu tego stanowiska, mogła wydać taką, a nie inną decyzję, uchylającą pozwolenie na budowę.

alt


alt


alt


alt


Poseł Płażyński poinformował również, że uruchomiony został adres mailowy koniecrepublikideweloperów@gmail.com. - Zbieramy informacje od osób pokrzywdzonych i tych, którzy mają wiedzę na temat nieprawidłowości, związanych z działaniem lobby deweloperskiego. Zapraszamy mieszkańców Pomorza do zgłaszania i informowania – powiedział poseł.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież