Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdański PUP przetestuje program Nowe Horyzonty

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 czerwca 2010 11:01

altRusza program pilotażowy Nowe Horyzonty: w poszukiwaniu większej skuteczności pośrednictwa pracy. W ramach projektu PUP w Gdańsku zapłaci agencji zatrudnienia za znalezienie pracy 300 osobowej grupie bezrobotnych. Przetarg na wybór agencji ogłoszony został 17 czerwca.

Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku rozpoczyna realizacje programu pilotażowego Nowe Horyzonty: w poszukiwaniu większej skuteczności pośrednictwa pracy.


- Pomysł na realizację programu pilotażowego zrodził się w 2009 roku i wziął się z konieczności ciągłego poszukiwania takich projektów i rozwiązań, które przyczynią się do szybszej i bardziej wydajnej aktywizacji zawodowej bezrobotnych. Skuteczna aktywizacja naprawdę nie jest łatwa. By osiągnąć zamierzony cel postanowiliśmy nawiązać współpracę z zewnętrznymi jednostkami, gdyż właśnie takie, wspólne działania najczęściej okazują się bardziej efektywne od samotnego podejmowania wyzwań - mówi Roland Budnik, Dyrektor PUP w Gdańsku.


W ramach pilotażu wybrana zostanie grupa 900 bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku. Doprowadzeniem do zatrudnienia jednej trzeciej z nich powierzone zostanie urzędowi pracy, takie samo zadanie dostanie, wybrana w przetargu, agencja zatrudnienia, kolejne zaś 300 osób stanowić będzie grupę kontrolną.


O wyborze agencji zadecyduje przetarg. Wygra go ta, która zdobędzie najwięcej punktów. Oceniane będą:
- liczba osób, które podjęły pracę za pośrednictwem agencji (maksymalnie 50 pkt.)
- czas działania agencji na rynku (maksymalnie 40 pkt.)
- cena (maksymalnie 10 pkt.)

Zwycięska w przetargu Agencja za znalezienie bezrobotnemu pracy otrzyma wynagrodzenie według następujących zasad:
1. Za zatrudnienie osoby bezrobotnej od 0 do 120 dni agencja wzbogaci się o maksymalnie 1,3 tys. zł (za każdy przepracowany przez bezrobotnego dzień 10,83 zł)
2. W przypadku, gdy skierowany do agencji bezrobotny przepracuje od 121 do 241 dni, wówczas ta otrzyma do 2 275 zł (za każdy przepracowany przez bezrobotnego dzień 18,96 zł)
3. W przypadku, gdy zatrudnienie uda się utrzymać w okresie od 241 do 365 dni, wówczas do agencji trafi nie więcej jak 2 925 zł (za każdy przepracowany przez bezrobotnego dzień 23,40 zł)

Maksymalne wynagrodzenie agencji za doprowadzenie do zatrudnienia bezrobotnego wyniesie 6,5 tys. zł.


Równolegle w PUP w Gdańsku zostanie wdrożony eksperymentalny system premiowy dla pośredników pracy i doradców zawodowych. 


Realizacja projektu zostanie zakończona pod koniec maja 2012 r.

-Wówczas to przekonamy się, czy pionierski kierunek naszych działań jest słuszny. Dotychczas nikt w naszym kraju nie realizował podobnego przedsięwzięcia, jednakże doświadczenia innych krajów - Wielkiej Brytanii czy Holandii - wskazują, że współpraca publicznych służb zatrudnienia z zewnętrznymi agencjami pośrednictwa pracy może być bardzo skuteczna - przyznaje Łukasz Iwaszkiewicz, rzecznik prasowy PUP w Gdańsku.


Ewentualny sukces eksperymentu może sprawić, że opracowany w gdańskim urzędzie pracy projekt będzie mógł być realizowany w całym kraju.

Agencje zatrudnienia pragnące współpracować z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku w ramach programu pilotażowego Nowe Horyzonty, od 17 czerwca br. zgłaszać się mogą do przetargu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież