Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej, nie ... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Teodorczyk: opieka zdrowotna w Gdańsku jest zagrożona

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 23 czerwca 2010 18:30

altZ  rozstrzygniętych  w dniu 16 czerwca  2010 roku przez Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia postępowań konkursowych na kontraktowanie usług medycznych w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej jak również kosztochłonnych badań specjalistycznych wynika, że kilkadziesiąt ZOZ-ów na terenie miasta Gdańska przestanie  świadczyć od 1 lipca w dotychczasowym zakresie bezpłatne usługi dla mieszkańców. Skutkować to będzie znacznym ograniczeniem a nawet brakiem dostępu do określonej  ambulatoryjnej specjalistycznej opieki medycznej.


Przekazując tą informację  podmioty świadczące porady medyczne bezpłatnie  w oparciu o kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia dla mieszkańców Gdańska zwróciły się o pilną interwencję do Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia Rady Miasta Gdańska  w sprawie zagrożenia ciągłości świadczenia opieki medycznej na terenie Gdańska. W załączeniu przesłano  pismo Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia do  Dyrektora Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia którzy piszą między innymi, że budzi zdziwienie fakt odrzucenia ofert sprawdzonych od lat świadczeniodawców, którzy posiadali duże kontrakty i tysiące pacjentów pod opieką. Jest to wydarzenie bez precedensu w historii dotychczasowych konkursów ofert na świadczenie usług medycznych na Pomorzu. Łatwo sobie wyobrazić bałagan, który nastąpi po 1 lipca w tych przychodniach, które od  wielu lat sprawowały opiekę nad przewlekle  chorymi pacjentami. Pacjenci, którzy zgłoszą się na  zaplanowane wizyty, zastaną zamknięte drzwi poradni. Natychmiastowe sporządzenie odpisów historii choroby( jak twierdzi Pomorski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia) z pewnością nie będzie możliwe, podobnie jak wizyta kontrolna w zaplanowanym terminie w innej przychodni. Kończąc chciałbym zasygnalizować fakt nie podpisywania kontraktów z wieloma doskonałymi specjalistami z interny, którzy przez wiele lat pracowali w poradniach kardiologicznych wielu ludziom ratując życie, a którzy nie mając specjalizacji z kardiologii  wskutek wchodzącego od lipca zarządzenia Ministra Zdrowia nie będą mogli nadal pracować w poradnia kardiologicznych, mimo  że często czynili to przez całe życie. Bardzo wielu przewlekle chorych na serce pacjentów straci nagle swoich  lekarzy, którzy opiekowali się nimi przez wiele lat. Tą  niekorzystną  dla pacjentów sytuację  może zmienić tylko Minister Zdrowia. W tej kwestii nie pomogła interwencja  konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii. Otrzymałem wiele próśb mieszkańców Gdańska  z żądaniem przywrócenia  lekarzy z poradni kardiologicznych do pracy i w  imieniu pacjentów z Gdańska apeluję do Ministra Zdrowia  o zmianę wspomnianego zarządzenia.
Jacek W. Teodorczyk
Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia Rady Miasta Gdańska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież