NFZ wysyła aneksy przedłużające umowy z lekarzami POZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wysłał do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej aneksy do umów na ok... Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
środa, 28 października 2020 19:34
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
Trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 maja 2020 14:34

Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłaty 250 tysięcy złotych za mówienie o działaniach na historycznym terenie Gedanii. - Traktuję to jako zastraszenie, jako chęć zamknięcia mi ust w tej konkretnej sprawie. Ja się Robyga nie boję i będę się jeszcze wnikliwiej przyglądał inwestycjom tej firmy, jak i innych firm deweloperskich w Gdańsku - powiedział poseł Kacper Płażyński na spotkaniu z przedstawicielami mediów.


- W Wielką Sobotę informowałem na facebooku, że na terenie historycznej Gedanii, na terenie polskiego klubu jeszcze z czasów Wolnego Miasta Gdańska, wybuchł pożar i niestety tak to w Gdańsku często jest, że te pożary wybuchają w miejscach gdzie chcą inwestować deweloperzy - powiedział Kacper Płażyński, poseł na sejm RP. - Mówiłem o tym nie raz, mówiłem o tym wielokrotnie publicznie, bo są to sprawy, o których publicznie trzeba mówić i nie ma co chować głowy w piasek. Tak się złożyło, że po tej wypowiedzi i po mojej wypowiedzi dla programu "Alarm" wczoraj (w poniedziałek 18 maja - dop. TŁ) przyszło do mnie wezwanie ze strony dewelopera, firmy Robyg, która jest użytkownikiem tego terenu. Ta firma zdecydowała się wezwać mnie do przeprosin i do zapłaty 250 tysięcy złotych za to, że informują o tym co się dzieje na tym terenie. Informuję od lat i informować będę dalej. Na absurdalne zarzuty firmy, które widać nie chce się pogodzić z tym, że są w Gdańsku ludzie, którzy nie godzą się z różnego rodzaju niedobrymi praktykami i publicznie informują jeśli dzieje się coś złego, ja za mówienie prawdy nie przepraszać nie będę. Jeśli firma Robyg będzie chciała skierować tą sprawę do sądu to proszę bardzo, ja nie mam nic ukrycia. Myślę, że z drugiej strony może być z tym dużo, dużo gorzej. W tej sprawie ta kwota jest porażająca. 250 tysięcy złotych za to, że osoba publiczna, zaangażowana wcześniej społecznik, radny, teraz poseł, staje w obronie miejsca, które dla Polaków, dla mieszkańców Gdańska ma charakter wyjątkowy, miejsca, które można nazwać jednym z niewielu kolebek polskości w Wolnym Mieście Gdańsku, i za to straszy się go tego typu praktykami, ja to traktuję jako zastraszenie, jako chęć zamknięcia mi ust w tej konkretnej sprawie. Ja się Robyga nie boję i będę się jeszcze wnikliwiej przyglądał inwestycjom tej firmy, jak i innych firm deweloperskich w Gdańsku, a w przypadku Robyga chyba warto zwrócić uwagę na działalność w całej Polsce, skoro w taki sposób starają się prowadzić dialog publiczny jak zaprezentowali ze mną. W Gdańsku skończyły się czasy, w których deweloperzy rządzą miastem. Jeżeli władze miasta nie chcą z tym zrobić porządku to ja z tym porządek zrobię, co obiecuję mieszkańcom Gdańska. Nie uda się żadnej firmie zastraszyć mnie i zmusić, żebym schował głowę w piasek.Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież