W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Matematyka w służbie sztuki nagrodzona

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 06 listopada 2010 20:55

altW czwartek, 4 listopada, odbyła się uroczysta Gala ogłoszenia wyników konkursu Darboven Idee Grant dla Kobiet Przedsiębiorczych. Nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych, przyznawaną za nowatorskie idee biznesowe, otrzymała dr Marta Wachowicz, koordynator Centrum GeoPlanet. Laureatka planuje stworzenie laboratorium, którego celem będzie opracowania matematycznych wzorów do oceny autentyczności dzieł sztuki.


Jury przyznające nagrodę, w którego skład weszli m.in. profesor Rolf Eggert, były niemiecki Minister Gospodarki i Irena Eris – prezes firmy Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, wyłoniło zwyciężczynię spośród 360 kandydatek, wśród których znalazły się panie pracujące nad zastosowaniem biodegradowalnych opakowań kukurydzianych, medycznym i chemicznym użyciem nanocząsteczek czy badaniami nad mózgowiem niemowląt. 


alt


Innowacyjny projekt, którego pomysłodawcą jest laureatka nagrody, zakłada zastosowanie metod matematycznych (m.in. analiz fraktalnych i statystycznych) do oceny autentyczności dzieł sztuki. Jak tłumaczyła Marta Wachowicz, matematyka jest w stanie zidentyfikować kod,


Ceremonię przyznawanej w Polsce już po raz drugi nagrody, której fundatorem jest niemiecka firma J.J.Darboven GmbH & CO, uświetnili swoim występem Sławomir Jaskułke, koncertujący na całym świecie, polski pianista jazzowy, kompozytor i aranżer oraz Anna Faber, jedyna artystka, grająca na niezwykłej elektroakustycznej harfie.
(wie),

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież