W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jaworski nowym szefem pomorskiego PiS-u

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 06 listopada 2010 11:43

altPiątkowe posiedzenie pomorskiego Komitetu Politycznego PiS-u podjęło decyzję o zmianie na stanowisku szefa partii. Dotychczasową przewodniczącą Hannę Foltyn-Kubicką zastąpił poseł Andrzej Jaworski, kandydat partii na prezydenta Miasta Gdańska.


O zmianie na stanowisku szefa pomorskiego Prawa i  Sprawiedliwości mówiło się już od dłuższego czasu. Dotychczasowa przewodnicząca Hanna Foltyn-Kubicka mówiła o tym już na październikowej konferencji prasowej PiS-u w Sopocie, na której partia przedstawiła  swoich czołowych kandydatów w wyborach samorządowych
- W najbliższym czasie zamierzam zrezygnować z kierowania partią. Problemy rodzinne nie pozwalają mi na dotychczasowy poziom zaangażowania w życie polityczne – mówiła wówczas Foltyn-Kubicka.


W piątek zmiana na stanowisku lidera pomorskiego PiS-u stałą się faktem. Dotychczasową przewodniczącą Hannę Foltyn-Kubicką zastąpił poseł Andrzej Jaworski, kandydat partii na prezydenta Miasta Gdańska.
- Zmiana na stanowisku szefa partii był omawiana od dłuższego czasu. Hanna zrezygnowała z przewodniczenia partii ze względów rodzinnych. Wczoraj Komitet Polityczny pomorskiego PiS-u wyznaczył mnie na nowego przewodniczącego. Jestem zadowolony z tej decyzji. Chce pokazać, że w pomorskim Prawie i Sprawiedliwości są fachowcy w rozmaitych dziedzinach. Naszym najważniejszym celem będzie jednak postawienie na gospodarkę. Chcemy utrzymywać kontakty z zagranicznymi instytucjami, przyciągać jak najwięcej inwestorów do naszego województwa. Mamy nadzieję, że dzięki zwycięstwu w najbliższych wyborach samorządowych będzie to możliwe. Najważniejszym celem wewnątrz partii będzie natomiast budowa silnych struktur partyjnych we wszystkich gminach województwa – powiedział w sobotę portalowi wybrzeze24.pl Andrzej Jaworski.
Tomasz Wrzask


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież