W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kartuską po płytach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 listopada 2010 20:25

altOd środy kierowcy jadący ulicą Kartuską będą musieli przygotować się na utrudnienia. W związku z przebudową ulicy, obok istniejącej jezdni, na odcinku od stacji paliw do obecnego włączenia do  trasy W-Z, ruch samochodowy zostanie puszczony objazdem z płyt drogowych.

Kierowcy muszą się przygotować na kolejne niedogodności drogowe. W związku z budową trasy W-Z, ruch drogowy zostanie puszczony betonowymi płytami wzdłuż ulicy Kartuskiej. Jak przekonuję Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych (GIK), wprowadzone rozwiązanie nie powinno doprowadzić do większych korków na Kartuskiej.

- Ruch na ulicy Kartuskiej w godzinach szczytu jest bardzo intensywny, stąd nie sądzę żeby wprowadzone rozwiązania tymczasowe, doprowadziły do pogorszenia sytuacji komunikacyjnej w tej części miasta – tłumaczy Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Jak wyjaśnia Skorupka-Kaczmarek kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość gdyż prace na ulicy Kartuskiej będą zakończone dopiero wiosną przyszłego roku.

- Prowadzone prace są bardzo potrzebne, gdyż dzięki nim będzie można włączyć ulicę w budowaną trasę W-Z. Myślę, że kierowcy rozumieją potrzebę przebudowy Kartuskiej i wytrzymają krótki okres niedogodności. Oprócz tymczasowego puszczenia ruchu po płytach, wkrótce planujemy przenieść część ruchu na Kartuską Północną – przekonuje Skorupka-Kaczmarek.

Przebudowywany odcinek jest kolejnym etapem realizowanej przez miasto budowy trasy W-Z. Projektowany odcinek połączy dotychczas wybudowany odcinek trasy W-Z z Obwodnicą Trójmiasta z uwzględnieniem odcinka ul. Kartuskiej od Obwodnicy do ul. Otomińskiej. Wprowadzony od środy objazd będzie miał 500 metrów i obejmował odcinek od stacji paliw do obecnego włączenia do  trasy W-Z. W trakcie prowadzenia prac, na tym odcinku zostanie wybudowany przepust pod ulicą Kartuską oraz zgodnie z projektem wybudowana będzie konstrukcja jezdni, z obniżeniem niwelety o około 2,5 metra poniżej obecnej. Prace potrwają do wiosny 2011 roku.
Tomasz Wrzask

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież