Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Piknik na Zdrowie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 czerwca 2010 14:17

alt19 czerwca odbył się Piknik na Zdrowie 2010 zorganizowany przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji. Można było wziąć udział w zajęciach jogi na świeżym powietrzu, licznych konkursach, obejrzeć pokazy Tai Chi, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Gdańsk” oraz przede wszystkim dowiedzieć się o leczeniu całego szeregu zaburzeń zdrowotnych w ponad 50 obsługiwanych przez studentów i doktorantów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego namiotach. 


alt


alt


Była to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy aktywnie interesują się problemami dotyczącymi zdrowia i zdrowego trybu życia. Pokazy edukacyjne przygotowali studenci niemal wszystkich katedr uczelni. Zwiedzający mogli zasięgnąć bezpłatnych konsultacji oraz wykonać badania m.in. krwi, moczu, pomiar masy ciała, wzrostu, wyliczanie BMI i WHR, pH śliny, zawartości tkanki tłuszczowej i wielu innych. 


alt


Odbyły się również warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowej diety, w szczególności w cukrzycy oraz porady żywieniowe w zakresie prawidłowego żywienia dla całej populacji.


alt


Interesujące stoisko przygotowali także studenci Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej, na którym można było obejrzeć prezentację sposobu sporządzania oraz analizy wybranych postaci leku oraz dowiedzieć się jak aplikować preparaty lecznicze. 


alt


alt


Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej warsztaty, na których odwiedzający na specjalnie przygotowanych manekinach pod okiem instruktora mieli możliwość nauczyć się zasad przeprowadzania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. - Można być laikiem nie związanym w żaden sposób z medycyną aby udzielać pierwszej pomocy, wystarczy przejść podstawowe szkolenie, zorientować się w wytycznych i udzielać pierwszej pomocy - przekonywała Monika Kulas ze Studenckiego Koła Naukowego Medycyny ratunkowej zachęcając odwiedzających  do podejmowania akcji w przypadku wystąpienia zagrożenia życia drugiej osoby lub np. zauważenia drugiej osoby leżącej na chodniku. - Nawet samo wezwanie karetki jest już pomocą. Wystarczy, że się zareaguje. Przede wszystkim należy się osobą zainteresować, nie zakładać że jest pijana i przejść dalej, tylko śmiało podejść, zapytać czy wszystko w porządku, sprawdzić czy reaguje, czy oddycha. Nawet jeżeli nie wiemy co robić, to najprościej jest wezwać wykwalifikowaną pomoc, czyli zadzwonić na pogotowie – dodała Monika Kulas.
Rafał Szultk 

Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież