Wiesław Bielawski w zarządzie miejskiej spółki GIWK » Wieloletni wiceprezydent Gdańska Wiesław Bielawski dołączył do zarządu Gdańskiej Infrastruktury Wodo... Wybory w Gdańsku 3 marca br. » Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował, że premier Mateusz Morawiecki ... Z roku na rok pomorski NFZ przeznacza coraz więcej pieniędzy na koszto... » Od czterech lat datuje się na Pomorzu zauważalny wzrost wydatków na kosztowne badania diagnostyczne.... Jarosław Wittstock: Rekordy w 2018 i nadzieje na 2019 rok » Na publikację raportu finansowego Grupy LOTOS podsumowującego 2018 rok musimy poczekać jeszcze do ma... Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiści... » Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego dnia od południa Główne Miasto zamien... Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus...
Reklama
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
sobota, 19 stycznia 2019 21:32
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego d ...
MH Automatyka zdobyła 3 punkty w Opolu
niedziela, 20 stycznia 2019 20:49
MH Automatyka zdobyła 3 punkty w Opolu
Dobrą passę kontynuują hokeiści MH Automatyki. Gdańszczanie wygra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Czesław Podleśny - Wybitna postać gdańskiej rzeźby
sobota, 12 stycznia 2019 15:57
Czesław Podleśny - Wybitna postać gdańskiej rzeźby
Rzeźbiarz głębokiej wyobraźni i wrażliwości, opowiada o człowie ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Piknik na Zdrowie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 czerwca 2010 14:17

alt19 czerwca odbył się Piknik na Zdrowie 2010 zorganizowany przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji. Można było wziąć udział w zajęciach jogi na świeżym powietrzu, licznych konkursach, obejrzeć pokazy Tai Chi, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Gdańsk” oraz przede wszystkim dowiedzieć się o leczeniu całego szeregu zaburzeń zdrowotnych w ponad 50 obsługiwanych przez studentów i doktorantów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego namiotach. 


alt


alt


Była to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy aktywnie interesują się problemami dotyczącymi zdrowia i zdrowego trybu życia. Pokazy edukacyjne przygotowali studenci niemal wszystkich katedr uczelni. Zwiedzający mogli zasięgnąć bezpłatnych konsultacji oraz wykonać badania m.in. krwi, moczu, pomiar masy ciała, wzrostu, wyliczanie BMI i WHR, pH śliny, zawartości tkanki tłuszczowej i wielu innych. 


alt


Odbyły się również warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowej diety, w szczególności w cukrzycy oraz porady żywieniowe w zakresie prawidłowego żywienia dla całej populacji.


alt


Interesujące stoisko przygotowali także studenci Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej, na którym można było obejrzeć prezentację sposobu sporządzania oraz analizy wybranych postaci leku oraz dowiedzieć się jak aplikować preparaty lecznicze. 


alt


alt


Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej warsztaty, na których odwiedzający na specjalnie przygotowanych manekinach pod okiem instruktora mieli możliwość nauczyć się zasad przeprowadzania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. - Można być laikiem nie związanym w żaden sposób z medycyną aby udzielać pierwszej pomocy, wystarczy przejść podstawowe szkolenie, zorientować się w wytycznych i udzielać pierwszej pomocy - przekonywała Monika Kulas ze Studenckiego Koła Naukowego Medycyny ratunkowej zachęcając odwiedzających  do podejmowania akcji w przypadku wystąpienia zagrożenia życia drugiej osoby lub np. zauważenia drugiej osoby leżącej na chodniku. - Nawet samo wezwanie karetki jest już pomocą. Wystarczy, że się zareaguje. Przede wszystkim należy się osobą zainteresować, nie zakładać że jest pijana i przejść dalej, tylko śmiało podejść, zapytać czy wszystko w porządku, sprawdzić czy reaguje, czy oddycha. Nawet jeżeli nie wiemy co robić, to najprościej jest wezwać wykwalifikowaną pomoc, czyli zadzwonić na pogotowie – dodała Monika Kulas.
Rafał Szultk 

Fot. Maciej Kostun


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież