Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiany na antenie TVP Gdańsk

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 09:32

Wieczorne wydanie "Panoramy" na żywo, zdjęcie z anteny programu "Kość niezgody" Janusza Trusa, inne wykorzystania porannego pasma i nowa oprawa graficzna - gdańska TV inaczej w jesiennej ramówce.O zmianach, niekiedy zasadniczych, poinformowała na ostatnim posiedzeniu Rady Programowej TVP, red. Dorota Hebel, reprezentująca na posiedzeniu dyrektora ośrodka, Zbigniewa Jasiewicza.


Nowa oprawa "Panoramy" - główne wydanie o 18.30 - wyraźnie odświeżająca przekaz, skomponowana jest w kolorach biało-bursztynowo-zielonych. Poprzedzać ją będzie "Panorama Flesz" o godz.18, a pokwitowaniem dnia będzie emitowane wreszcie na żywo wieczorne wydanie głównego programu informacyjnego o 21.45.


Kilka zmian także w paśmie publicystycznym miedzy 18.05 a 18.30. Z ramówki jesiennej znika m.in. program Janusza Trusa "Kość niezgody", którego niektóre wydania, zwłaszcza w czasie wyborów samorządowych, były podstawą krytycznych ocen rady programowej. Co dwa tygodnie pojawiać się będzie "Gdański dywanik", autorski format Marka Ponikowskiego. Natomiast w sobotę ze swoimi widzami "Sam na sam" spotykać będzie się nadal red. Janusz Trus. Jak poinformowała red. Hebel, trwają nadal prace nad koncepcją nowego programu publicystycznego, który uzupełni jesienną ofertę.


Podczas posiedzenia rada obejrzała także kilka programów sportowych gdańskiej TVP. Punktem wyjścia do dyskusji były oceny przygotowane przez Jana Kozłowskiego i Jana Hlebowicza. Końcowe stanowisko w tej sprawie zostanie przyjęte na kolejnym posiedzeniu. Zauważając dobre strony - memoriał Deyny czy żywa relacja z maratonu rolkarzy - sportowych audycji informacyjnych, zwracano też uwagę na poważne mankamenty dot. zarówno treści jak i formy narracji, braku wymiaru regionalnego emitowanych informacji i unikanie tematów trudnych np. sytuacja wokół gdańskiej Lechii, czy społecznie istotnych jak 10-rocznica śmierci Andrzeja Grubby. Przeważał pogląd, że nie ma spójnej koncepcji kształtowania sportowych programów informacyjnych, a główne pasmo niedzielne jest informacyjnie skąpe, a publicystycznie niewykorzystane.


Rada wróciła także do stanowiska w sprawie zwolnień dziennikarzy TVG. Uznano, że przekazane radzie informacje o dorobku twórczym niektórych ze zwolnionych dziennikarzy uzasadniają skierowanie prośby do nowego prezesa, b. szefa gdańskiej TV, Janusza Daszczyńskiego o audyt podjętych wcześniej decyzji personalnych.


W przyjętym jednogłośnie stanowisku napisano m.in.: "Rada Programowa TV Gdańsk wyraża zaniepokojenie i oburzenie z powodu zwolnień z pracy wielu dobrych dziennikarzy, twórców audycji telewizyjnych, których praca i propozycje programowe często przesądzały o jakości propozycji gdańskiej anteny (...) Rada Programowa TV Gdańsk uważa, że ochrona pozycji twórców programów, stabilność i funkcjonalność ich relacji z pracodawcą jest ważną przesłanką nieskrępowanej, swobodnej działalności twórców, bez której realizacja misji telewizji publicznej, także w wymiarze regionalnym, może być zagrożona".
GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież