Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Spotkanie na szczycie czy na odległość?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
sobota, 29 sierpnia 2015 08:25

31 sierpnia w Gdańsku dojdzie do niecodziennego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premier Ewy Kopacz. Nie wiadomo tylko, czy oboje zamienią ze sobą choćby słowo.Po tym, jak związkowcy z NSZZ „Solidarność” jeszcze w toku kampanii wyborczej zaprosili pretendenta do prezydentury Andrzeja Dudę do wzięcia udziału w 35-leciu podpisania Porozumień sierpniowych a następnie zaproszenie to potwierdzili po jego zaprzysiężeniu, głowa państwa przybędzie 31 sierpnia br. przed południem do Gdańska.


W ślad za tym wyjazdowe posiedzenie rządu w Gdańsku wyznaczyła też premier Ewa Kopacz. Potwierdził to w rozmowie z nami Sławomir Neumann, pomorski lider PO.


W poniedziałek 31 sierpnia w południe rocznicowe obchody rozpocznie msza św. w bazylice pw. św. Brygidy w Gdańsku. Przy pomniku prałata Henryka Jankowskiego zostaną złożone kwiaty.


Po przemarszu na plac Solidarności i złożeniu kwiatów przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej blisko trzysta osób uda się na spotkanie związkowców i pomorskich VIP-ów z prezydentem Andrzejem Dudą w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Czy przy tek okazji dojdzie do spotkania Duda-Kopacz? Wątpliwe. Związkowcy podkreślają, że zaprosili Andrzeja Dudę i to on jest ich gościem w Sali BHP.


Przypomnijmy, że wcześniejsze loty do Gdańska obecnej premier Ewy Kopacz sprawdza prokuratura. Po publikacji jednego z tygodników, dotyczącej poselskich wyjazdów do Poznani obecnego prezydenta prokuratura podjęła postępowanie sprawdzające ws. jego "kilometrówek". Trzy dni później do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Ewę Kopacz, która rządowym samolotem miała latać w odwiedziny do córki do Gdańska.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież