Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Południe lepsze od Północy w żuzlowej inauguracji sezonu w Gdańsku
poniedziałek, 06 lipca 2020 20:31
Południe lepsze od Północy w żuzlowej inauguracji sezonu w Gdańsku
Drużyna Południa pokonała na gdańskim torze drużynę Północy 48 ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Po posiedzeniu Rady Ministrów na PGE Arena

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 20:33

W sali konferencyjnej PGE Arena obyło się posiedzenie Rady Ministrów. Po posiedzeniu premier Ewa Kopacz spotkała się z dziennikarzami.- Zakończyliśmy kolejne wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów i to nie przypadek, że spotkaliśmy się tym razem w Gdańsku - powiedziała Ewa Kopacz, prezes Rady Ministrów na spotkaniu z dziennikarzami. - To spotkanie i posiedzenie wyjazdowe wiązało się ze wspomnieniami dwóch szczególnych rocznic. Pierwsza dotyczy rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w roku osiemdziesiątym. Druga, którą będziemy obchodzić jutro to kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Dzisiejsze spotkanie Rady Ministrów ma ścisły związek z regionem do którego przyjechaliśmy. A więc przede wszystkim sprawa ochrony brzegów morskich, w ciągu 10 lat wydaliśmy na ochronę brzegów morskich ponad 375 milionów złotych, to były łączone pieniądze budżetowe i europejskie. Kolejne lata i kontynuacja tego planu to ponad 900 milionów złotych. To również funkcjonowania i sprawności działania portów. Przyjęliśmy program, który określamy jako Porty 24 godziny. Jest to program, który ma na celu przede wszystkim usprawnienie pracy portów. Z relacji ministra finansów te 24 godziny to jest trochę na wyrost, ponieważ odprawy przebiegają niekiedy w czasie od 5 do 8 godzin. Dzięki temu nie tylko zwiększa się ilość odprawionych towarów, ale stajemy się również bardziej konkurencyjni jeśli chodzi o porty w całej Europie. Stajemy się  konkurencyjni przez to, że nasze służba celna, ale również wszystkie inne służby potrafią ze sobą współpracować. Porty to nasze okienko na świat, miejsce w którym łączymy się ze światem drogą morską. Ze względu na to, że mieszkańcem Gdańska jest Adam Korol, minister sportu, to właśnie tu przedstawił program rozwój sportu do roku 2020. Zatwierdziliśmy również rozporządzenie dotyczące pomocy dla wszystkich rolników, którzy dotknięci zostali ostatnią suszą. Ta pomoc, którą wcześniej deklarowałam w dniu dzisiejszym nabrała formalnie mocy.


altPremier Kopacz odniosła się również m.in. do sprawy przyjęcia uchodźców przez Polskę. - Kiedyś my korzystaliśmy z ludzkiej solidarności i teraz na nas czas, aby ją okazać potrzebującym. zadeklarowaliśmy, że możemy przyjąć 2200 uchodźców. To liczba dobrze przemyślana. Tylu osobom jesteśmy w stanie zapewnić godziwe warunki. Należy jednak pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna. Nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie. Nie wiemy czy nagle stamtąd nie będzie napływu uchodźców. Na pewno będziemy cały czas monitorowali tą sytuację.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież