Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Po posiedzeniu Rady Ministrów na PGE Arena

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 20:33

W sali konferencyjnej PGE Arena obyło się posiedzenie Rady Ministrów. Po posiedzeniu premier Ewa Kopacz spotkała się z dziennikarzami.- Zakończyliśmy kolejne wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów i to nie przypadek, że spotkaliśmy się tym razem w Gdańsku - powiedziała Ewa Kopacz, prezes Rady Ministrów na spotkaniu z dziennikarzami. - To spotkanie i posiedzenie wyjazdowe wiązało się ze wspomnieniami dwóch szczególnych rocznic. Pierwsza dotyczy rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w roku osiemdziesiątym. Druga, którą będziemy obchodzić jutro to kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Dzisiejsze spotkanie Rady Ministrów ma ścisły związek z regionem do którego przyjechaliśmy. A więc przede wszystkim sprawa ochrony brzegów morskich, w ciągu 10 lat wydaliśmy na ochronę brzegów morskich ponad 375 milionów złotych, to były łączone pieniądze budżetowe i europejskie. Kolejne lata i kontynuacja tego planu to ponad 900 milionów złotych. To również funkcjonowania i sprawności działania portów. Przyjęliśmy program, który określamy jako Porty 24 godziny. Jest to program, który ma na celu przede wszystkim usprawnienie pracy portów. Z relacji ministra finansów te 24 godziny to jest trochę na wyrost, ponieważ odprawy przebiegają niekiedy w czasie od 5 do 8 godzin. Dzięki temu nie tylko zwiększa się ilość odprawionych towarów, ale stajemy się również bardziej konkurencyjni jeśli chodzi o porty w całej Europie. Stajemy się  konkurencyjni przez to, że nasze służba celna, ale również wszystkie inne służby potrafią ze sobą współpracować. Porty to nasze okienko na świat, miejsce w którym łączymy się ze światem drogą morską. Ze względu na to, że mieszkańcem Gdańska jest Adam Korol, minister sportu, to właśnie tu przedstawił program rozwój sportu do roku 2020. Zatwierdziliśmy również rozporządzenie dotyczące pomocy dla wszystkich rolników, którzy dotknięci zostali ostatnią suszą. Ta pomoc, którą wcześniej deklarowałam w dniu dzisiejszym nabrała formalnie mocy.


altPremier Kopacz odniosła się również m.in. do sprawy przyjęcia uchodźców przez Polskę. - Kiedyś my korzystaliśmy z ludzkiej solidarności i teraz na nas czas, aby ją okazać potrzebującym. zadeklarowaliśmy, że możemy przyjąć 2200 uchodźców. To liczba dobrze przemyślana. Tylu osobom jesteśmy w stanie zapewnić godziwe warunki. Należy jednak pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna. Nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie. Nie wiemy czy nagle stamtąd nie będzie napływu uchodźców. Na pewno będziemy cały czas monitorowali tą sytuację.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież