Tajemnica podróży marszałka Struka » Wyzdrowiał zakażony koronawirusem marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wrócił w środę... Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Po posiedzeniu Rady Ministrów na PGE Arena

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 20:33

W sali konferencyjnej PGE Arena obyło się posiedzenie Rady Ministrów. Po posiedzeniu premier Ewa Kopacz spotkała się z dziennikarzami.- Zakończyliśmy kolejne wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów i to nie przypadek, że spotkaliśmy się tym razem w Gdańsku - powiedziała Ewa Kopacz, prezes Rady Ministrów na spotkaniu z dziennikarzami. - To spotkanie i posiedzenie wyjazdowe wiązało się ze wspomnieniami dwóch szczególnych rocznic. Pierwsza dotyczy rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w roku osiemdziesiątym. Druga, którą będziemy obchodzić jutro to kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Dzisiejsze spotkanie Rady Ministrów ma ścisły związek z regionem do którego przyjechaliśmy. A więc przede wszystkim sprawa ochrony brzegów morskich, w ciągu 10 lat wydaliśmy na ochronę brzegów morskich ponad 375 milionów złotych, to były łączone pieniądze budżetowe i europejskie. Kolejne lata i kontynuacja tego planu to ponad 900 milionów złotych. To również funkcjonowania i sprawności działania portów. Przyjęliśmy program, który określamy jako Porty 24 godziny. Jest to program, który ma na celu przede wszystkim usprawnienie pracy portów. Z relacji ministra finansów te 24 godziny to jest trochę na wyrost, ponieważ odprawy przebiegają niekiedy w czasie od 5 do 8 godzin. Dzięki temu nie tylko zwiększa się ilość odprawionych towarów, ale stajemy się również bardziej konkurencyjni jeśli chodzi o porty w całej Europie. Stajemy się  konkurencyjni przez to, że nasze służba celna, ale również wszystkie inne służby potrafią ze sobą współpracować. Porty to nasze okienko na świat, miejsce w którym łączymy się ze światem drogą morską. Ze względu na to, że mieszkańcem Gdańska jest Adam Korol, minister sportu, to właśnie tu przedstawił program rozwój sportu do roku 2020. Zatwierdziliśmy również rozporządzenie dotyczące pomocy dla wszystkich rolników, którzy dotknięci zostali ostatnią suszą. Ta pomoc, którą wcześniej deklarowałam w dniu dzisiejszym nabrała formalnie mocy.


altPremier Kopacz odniosła się również m.in. do sprawy przyjęcia uchodźców przez Polskę. - Kiedyś my korzystaliśmy z ludzkiej solidarności i teraz na nas czas, aby ją okazać potrzebującym. zadeklarowaliśmy, że możemy przyjąć 2200 uchodźców. To liczba dobrze przemyślana. Tylu osobom jesteśmy w stanie zapewnić godziwe warunki. Należy jednak pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna. Nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie. Nie wiemy czy nagle stamtąd nie będzie napływu uchodźców. Na pewno będziemy cały czas monitorowali tą sytuację.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież