Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dzień otwarty PKM

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 30 sierpnia 2015 15:45

Od wtorku, 1 września, rozpoczną się regularne przewozy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W niedzielę podczas dnia otwartego z darmowego przejazdu mogło skorzystać 10 tysięcy osób.1 września rozpocznie się regularna komunikacja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W niedzielę został zorganizowany dzień otwarty. Główną atrakcją festynu był darmowy przejazd dla 10 tysięcy osób na trasie od przystanku PKM Strzyża do Portu Lotniczego Rębiechowo. Co godzinę w kierunku Portu Lotniczego kolejka PKM, a co dwie pociąg retro. Przejazdy dla pierwszych 10 tys. pasażerów był bezpłatny, ale trzeba było odebrać uprawniający do tego bilet. Dystrybucja odbywała się w sobotę w godz. 12-16 w specjalnym namiocie obok przystanku PKM Gdańsk Strzyża i była kontynuowana w niedzielę w godz. 12-18 lub do wyczerpania zapasów. Każdy bilet był ważny tylko w jedną stronę i tylko dla jednej osoby. Bilety były dedykowane na konkretne godziny odjazdu pociągu, jeżeli ktoś spóźnił się na swój pociąg, jego bilet tracił ważność i trzeba było ustawić się w kolejce po nowy bilet na inną godzinę. Ostatnie promocyjne przejazdy pociągami ze Strzyży zaplanowano na godz. 19, ale z lotniska wróci już tylko pociąg retro (wyjazd o godz. 20).


altaltaltaltaltalt
W programie Dnia Otwartego, oprócz przejazdu po nowej trasie, znalazło się wiele atrakcji - m.in. plenerowa wystawa, wielkoformatowy interaktywny labirynt, strefa kreatywnej rekreacji dla najmłodszych, gry logiczne, konkursy i zabawy, w których można będzie wygrać nagrody związane z PKM.

Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież