Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmarł Tomasz Bedyński

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 02 marca 2016 19:39

1 marca zmarł Tomasz Bedyński - menedżer i animator kultury, autor książek i publikacji z zakresu historii Gdańska, Pomorza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 5 marca, na Cmentarzu św. Jadwigi w Nowym Porcie. Wystawienie urny w kaplicy: 10:30, wyprowadzenie urny: 11:00.Tomasz Bedyński urodził się w 1952 roku. Był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Gdańsku przekształconego wg własnego programu konkursowego w międzynarodowe Nadbałtyckie Centrum Kultury (1992), dyrektorem i reorganizatorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni (komputeryzacja, elektroniczna Bibliografia Gdyni), dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Gdańsku (autor koncepcji przekształcenia go w Gdański Archipelag Kultury, twórca pierwszego w Polsce Multimedialnego Festiwalu "Ogrody Wyobraźni").


Otrzymał tytuł Gdańskiego Menedżera Kultury za rok 1991 "Gazety Gdańskiej", był autorem zwycięskiego programu jarmarków miejskich dla Międzynarodowych Targów Gdańskich, w tym Milenijnego Jarmarku św. Dominika (1997) jako festiwalu festiwali, dyrektorem artystycznym programu kulturalnego Jarmarków.


Był twórcą i przewodniczącym pierwszego w Polsce samorządu studentów UG, członkiem władz krajowych NZS, wiceprzewodniczącym pierwszej Rady Miasta Gdańska, wiceprezesem Gdańskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, Przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia KIK, kanclerzem Gdańskiej Szkoły Fechtunku Bractwa św. Jerzego, pierwszym kanclerzem odnowionej Kapituły Rycerstwa Polskiego.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież